Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 11:38

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11-03-2019, 17:25 
Offline

Rejestracja: 08-10-2018, 20:30
Posty: 4
Suzuki: S-cross
Cześć,
W moim S-crossie (Pb 1.6 2013) nadeszła pora na coroczny przegląd i wymianę oleju. Jako, że gwarancja już dawno nie obowiązuje zastanawiam się czy warto robić w przegląd w autoryzowanym serwisie. Jeśli chodziłoby tylko o wymianę oleju i filtrów to raczej bym się nie zastawiał, ale wg. książki serwisowej przy tym przebiegu należy dokonać sprawdzenia / korekty luzów zaworowych i tu mam wątpliwość, czy jest na prawdę jest to niezbędna czynność serwisowa (przy braku instalacji gazowej) i jeśli tak to czy nieautoryzowany serwis (typu Norauto) sobie z tym poradzi. Dotychczas raczej byłem zadowolony z usług serwisowych mojego ASO, ale przegląd został wyceniony na ok 1000 zł - trochę dużo jak na pogwarancyjny. A Wy gdzie robicie swoje przeglądy pogwarancyjne i jakie czynności obejmują oprócz olejów i filtrów?


Na górę
Post: 12-03-2019, 06:52 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Wymień olej i filtry, ewentualnie płyn hamulcowy i chłodniczy i koniec. Zostanie ci 700 zł w kieszeni. Mam 100 tys, zawory ok . Choć jeszcze nie dzwonią, to przy okazji zmiany opon, wymieniam klocki.Klima we własnym zakresie.


Na górę
Post: 12-03-2019, 09:03 
Offline

Rejestracja: 13-02-2019, 07:52
Posty: 22
Suzuki: Ignis II 2006
Witaj!Jak nie ma LPG to nie ma potrzeby regulacji luzów.Najwcześniej po 100 tysiącach.No chyba ,że pojawia się wcześniej typowe objawy ciasnych luzów(gaśnięcie na zimnym silniku,zwiększone spalanie,słaby silnik).Pozdrawiam.Paweł


Na górę
Post: 12-03-2019, 15:12 
Offline

Rejestracja: 08-10-2018, 20:30
Posty: 4
Suzuki: S-cross
Zawory wydają się być w porządku, a przynajmniej żadnych objawów typu gaśnięcie czy dzwonienie nie doświadczam (chociaż kiedyś w zimę się zdarzyło raz czy 2, że silnik zgasł zaraz po odpaleniu) więc pewnie tylko wymienię oleje i filtry, dzięki za radę.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]