Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 08:17

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-01-2019, 14:08 
Offline

Rejestracja: 19-05-2016, 06:56
Posty: 406
Suzuki: S-cross
Dziś zabrałem po raz pierwszy mojego nowego S-Crossa 1.4 Pb AWD AT na autostradę i doznałem lekkiego szoku.
Ustawiłem tempomat na 130 i po nawet lekkim przyhamowaniu, gdy trzeba było wrócić do zadanej prędkości nawet o kilka km/h, po wduszeniu Restore skrzynia wariowała, redukowała o chyba 2 biegi, z 2000 obr. wskakiwała na 4500 po to, żeby o te powiedzmy 5 km/h przyspieszyć. Strasznie niekomfortowe i upierdliwe to było. Przestałem w ogóle używać Restore i przyspieszałem sam.
Moje pytanie jest - czy to jest normalne, czy mój automat coś świruje??
Z innej strony dodam, że pozytywnie mnie zaskoczył zużyciem paliwa - fakt, że A4 Kraków-Tarnów płaska i jechałem tylko 130, a poza tym nie dociążony (4 osoby, ale bez bagażu), choć z drugiej strony na zimówkach - zużył 6,5 l, co w porównaniu do poprzedniego 1.6 Pb AWD MT jest sporą różnicą na plus. Oczywiście największą robotę w tym zakresie robi tu zapewne 6 bieg...
No ale czy Wasze AT zachowują się podobnie??


Na górę
Post: 18-01-2019, 14:15 
Offline

Rejestracja: 19-05-2016, 06:56
Posty: 406
Suzuki: S-cross
Coś mi się widzi, że elektronika skrzyni wduszenie przycisku Restore odczytuje jak wciśnięcie pedału gazu na maksa (kick down) i dostosowuje bieg do jak najszybszego przyspieszenia redukując maksymalnie ile się da, byle nie wskoczyć na czerwone pole obrotomierza.


Na górę
Post: 25-09-2019, 12:25 
Offline

Rejestracja: 25-01-2017, 20:51
Posty: 23
Hej. U mnie tempomat niestety działa tak samo jak u Ciebie zulos. Jest to naprawdę irytujące. W poprzednich samochodach po wciśnięciu przycisku restore przyspieszenie do zadanej prędkości odbywało się bardzo gładko. Tutaj faktycznie następuje momentalne zrzucenie biegu/biegów i wejście obrotów na wysokie obroty nawet w przypadku gdy do zadanej prędkości brakuje np. 5 km/h. Myślę, że jest to kwestia oprogramowania.


Na górę
Post: 25-09-2019, 12:49 
Offline

Rejestracja: 04-10-2016, 08:43
Posty: 142
Suzuki: S-Cross 1.4 AT AWD
Potwierdzam ogólne zjawisko.
Wydaje mi się, że zdarzyły mi się przypadki delikatnego nabierania prędkości po wciśnięciu "Res", jednak nie przytoczę teraz warunków w jakich to następowało.

_________________
Suzuki S-Cross FL 1.4 Allgrip AT Elegance Sun (2017)


Na górę
Post: 02-11-2019, 14:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
Normalka, w Lexus IS250 miałem to samo :P ... co w tym takiego irytującego ? Nic nie musisz robić przecież ;>

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]