Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 06:17

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 19-09-2019, 08:27 
Offline

Rejestracja: 12-08-2019, 20:09
Posty: 36
Suzuki: SX4 S-Cross
Faktycznie, o tym nie pomyślałem :ok:


Na górę
Post: 19-09-2019, 11:05 
Offline

Rejestracja: 09-07-2018, 07:26
Posty: 53
Suzuki: SX 4 S-Cross
majlo pisze:
Jak go odłączysz, przestaje działać dostęp bezkluczykowy.

Nie, to raczej nie od tego. To może być wiązka od czujników parkowania albo czujnika zamknięcia pokrywy bagażnika. Wiązka od bezkluczykowego jest w klapie.

_________________
S-Cross 1.6 Pb 2013


Na górę
Post: 19-09-2019, 12:29 
Offline

Rejestracja: 12-08-2019, 20:09
Posty: 36
Suzuki: SX4 S-Cross
Tylko, że ten "czujnik" jest przymocowany tylko i wyłącznie do plastiku maskującego próg załadunkowy. Nie wiem w jaki sposób mógłby być odpowiedzialny za zamknięcie pokrywy bagażnika, bo nie łączy się z zamkiem (w progu jest tylko kawałek drutu do zamka).
Do czujników parkowania również nie pasuje, bo np. ja ich nie mam a on u mnie jest.
Bardziej bym obstawiał, że to czujnik do wykrywania kluczyka w pobliżu samochodu, ponieważ:
- na rosyjskim forum jest manual montażu czujników parkowania i tam tego czujnika nie ma a instalowali czujniki w S-crossie bez dostępu bezkluczykowego.


Na górę
Post: 19-09-2019, 13:28 
Offline

Rejestracja: 09-07-2018, 07:26
Posty: 53
Suzuki: SX 4 S-Cross
pabloo pisze:
Tylko, że ten "czujnik" jest przymocowany tylko i wyłącznie do plastiku maskującego próg załadunkowy. Nie wiem w jaki sposób mógłby być odpowiedzialny za zamknięcie pokrywy bagażnika, bo nie łączy się z zamkiem (w progu jest tylko kawałek drutu do zamka).
Do czujników parkowania również nie pasuje, bo np. ja ich nie mam a on u mnie jest.
Bardziej bym obstawiał, że to czujnik do wykrywania kluczyka w pobliżu samochodu, ponieważ:
- na rosyjskim forum jest manual montażu czujników parkowania i tam tego czujnika nie ma a instalowali czujniki w S-crossie bez dostępu bezkluczykowego.

Sugerowałem się jedynie schematami, które mówią, że wiązka i czujniki do keylessa są raczej tam, gdzie guzik, czyli w klapie. Nie wiem do czego jest ten czujnik przy plastiku, ale z pewnością spełnia jakąś funkcję i lepiej go nie niszczyć.

_________________
S-Cross 1.6 Pb 2013


Na górę
Post: 19-09-2019, 17:07 
Offline

Rejestracja: 07-02-2017, 19:30
Posty: 163
Suzuki: Vitara S AllGrip MT
bieniakglina pisze:
majlo pisze:
Jak go odłączysz, przestaje działać dostęp bezkluczykowy.

Nie, to raczej nie od tego. To może być wiązka od czujników parkowania albo czujnika zamknięcia pokrywy bagażnika. Wiązka od bezkluczykowego jest w klapie.

Gdybym domniemywal, uzylbym trybu przypuszczajacego ;-)


Na górę
Post: 20-11-2019, 11:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Bardzo dziękuję za poradnik ze zdjęciami. Bardzo się przydał i znacząco skrócił czas. Wprawdzie mam Vitarę, ale rozwiązanie takie same. Czas:
- drzwi - 4h, \
- bagażnik i kanapa - 4h.
Jeszcze została podłoga, ale muszę maty butylowe dokupić, bo braknie.
Dodatkowo wygłuszyłem nadkola od zewnątrz - przykleiłem piankę 7mm do plastiku nadkola tylnego. Przód też zamierzam tak zrobić. Do blachy od zewnątrz nic nie kleję - ryzyko korozji.

Z jedną rzeczą miałem problem - te małe plastiki obok kanapy są wrednie zamontowane. Jest tam kształtka w której przechodzi wiązka kabli i do niej wpina się ten plastik. Trzeba bardzo ostrożnie manipulować, jak się szarpnie za mocno to potem nie ma nawet czego kleić. Ktoś tego nie przemyślał. Urwałem więc jeden taki zaczep. Może gdzieś kiedyś dokupię, ale raczej jest nietypowy. Pewnie tylko ASO.

O efektach nie piszę, bo nie mierzyłem hałasu przed, nie będę więc mierzył po. Cel generalnie jest taki, aby poziom hałasu, który standardowo jest przy 120km/h po wygłuszeniu był przy 140km/h. Jeśli to się uda, to będzie super.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 21-11-2019, 09:44 
Offline

Rejestracja: 09-07-2018, 07:26
Posty: 53
Suzuki: SX 4 S-Cross
Ciesze się, że poradnik się przydał. Jestem pewien, że zauważysz różnicę, ale jak chcesz mieć jeszcze większy efekt wow, to po wygłuszeniu podłogi i bagażnika zapytaj pasażera z tylnego siedzenia, czy zauważył różnicę. Tak efekt jest największy.
Co do plastików to się zgadzam, dlatego wszystko trzeba robić bardzo ostrożnie i z wyczuciem.

_________________
S-Cross 1.6 Pb 2013


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]