Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 00:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 31-12-2018, 20:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-12-2017, 14:22
Posty: 9
Lokalizacja: W-wa
Suzuki: S-Cross FL 2017
zulos pisze:
Z poprzednim dość szybko weszło mi w nawyk przełączanie na tryb SPORT, ale w nowym dynamika w AUTO jest wystarczająca, więc muszę nawyk przenieść na system START/STOP...


Ja również uczę się wyłączania "Start/Stop" z automatu ;) Na wiosnę jak pogoda będzie lepsza to sprawdzę kabelkologię. Mam pomysł na małe "ustrojstwo" co będzie samo wyłączało "Start/Stop".

Pytałem się w ASO czy można wyłączyć na stałe (tak jak w VAGach). Niestety, ale nie :sciana: więc mam pomysł na dodatkową elektronikę :skoczek:

Mój sposób na przypadkowo nie włączony "Start/Stop" ??? Jak się silnik wyłączy to zrzucam na N puszczam delikatnie pedał hamulca. Silnik odpala, włączam D i po chwili jadę. Już parę razy "Start/Stop" zadziałał mi na D i niestety, podczas odpalania silnika bardzo szarpie więc wnioskuję, że nie jest to dobre dla automatu. Nawet jeżeli skrzynka ma dodatkowe smarowanie to pod względem mechanicznym, moim zdaniem, nie jest to dobre rozwiązanie. W wersji ze skrzynią manualną nie ma tego problemu.

_________________
Pozdrawiam :ok:
FreshFrogh 8)
---
Służbowy SX4 S-Cross 1.4T AT z 2017r.
Przejechane: ~130 Kkm.


Na górę
Post: 24-05-2019, 16:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
Freshfrogh pisze:
Mój sposób na przypadkowo nie włączony "Start/Stop" ??? Jak się silnik wyłączy to zrzucam na N puszczam delikatnie pedał hamulca. Silnik odpala, włączam D i po chwili jadę.


Daj znac jak bedziesz robil remont skrzyni :D

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
Post: 24-05-2019, 23:14 
A ja przesiadam się w piątek do kolejnego Suzuki. Nowego s-crossa 1.4 allgrip AT i mam nadzieję, że to będzie trafiony wybór, po kilku dobrych latach z Grand Vitarą. Po jazdach testowych i korzystaniu z kilku egzemplarzy Suzuki S-cross jako servicarow wiem na pewno, że będzie mniej palił i szybciej się rozpędzał. Przy okazji zmienię ASO. Czy ktoś ma doświadczenie i poleca któreś konkretnie w Krakowie? Oraz czy warto po kupnie konserwować od razu podwozie, a moze też zabezpieczyc lakier?


Na górę
   
Post: 13-10-2021, 00:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-12-2017, 14:22
Posty: 9
Lokalizacja: W-wa
Suzuki: S-Cross FL 2017
doOh pisze:
Freshfrogh pisze:
Mój sposób na przypadkowo nie włączony "Start/Stop" ??? Jak się silnik wyłączy to zrzucam na N puszczam delikatnie pedał hamulca. Silnik odpala, włączam D i po chwili jadę.

Daj znac jak bedziesz robil remont skrzyni :D


Ha! :) Ja nie będę remontował skrzynki AT bo zażyczyłem sobie wymianę oleju przekładniowego co 30 tys. km metodą dynamiczną. 8) Więc skrzynka powinna wytrzymać długoooo !

_________________
Pozdrawiam :ok:
FreshFrogh 8)
---
Służbowy SX4 S-Cross 1.4T AT z 2017r.
Przejechane: ~130 Kkm.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]