Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 01:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-10-2018, 14:05 
Offline

Rejestracja: 14-03-2018, 11:27
Posty: 15
Suzuki: sx4
Witam

Przy zakupie scrossa dostałem kpl kół zimowych z czujnikami.

Dzisiaj wymieniam koła, po wymianie mechanik mowi zeby sie przejechac bez kół letnich w bagazniku - ok, przejechałem sie wszystko ok. Zapakowałem letnie do bagaznika wracam do domu i cykl na zolto SERVICE TPMS.
Dzwoniłem na serwis autoryzowany - trzeba przyjechac i wybulić 100.

Miał ktoś taki problem? Czytałem że trzeba sie przejechac kilka km, przejechałem sie ale nic to nie dało...


Na górę
Post: 26-10-2018, 14:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Datecs pisze:
Czytałem że trzeba sie przejechac kilka km, przejechałem sie ale nic to nie dało...

... ale nie doczytales ze bedzie to funkcjonowalo tylko w przypadku juz zarejestrowanych w systemie numerow ID czujnikow.
Jezeli sa to nowe numery, a nie np. "sklonowane" z fabrycznych kol, to przed przejazdzka musialbys zainicjowac proces rejestracji nowych "ID" przyciskiem przy drzwiach kierowcy.
Poczytaj jeszcze TUTAJ

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 27-10-2018, 13:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 492
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
Dopompować powyżej 4 atm na włączonym silniku i same zgasną.

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
Post: 27-10-2018, 20:47 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Co to zmieni, jeżeli samochód nie widzi ID nowych czujników?

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 21-11-2018, 19:22 
Offline

Rejestracja: 11-07-2018, 21:09
Posty: 6
Suzuki: SX4 S-Cross
Cześć.
Nigdzie na forum nie znalazłem bardziej podobnego wątku do mojej sprawy więc opiszę ją tutaj.
Kilka dni temu pojawiła mi się na wyświetlaczu informacja o spadku ciśnienia w przednim prawym kole, zapaliła się również żółta kontrolka. Sprawdziłem ciśnienie w kole, było OK. Komputer stale wyświetla informacje o spadku ciśnienia, choć jednocześnie podaje jego prawidłową wartość...
Dziś zmieniłem koła na zimowe, problem pozostał.
Jakieś pomysły? Czy tylko wizyta w serwisie?


Na górę
Post: 21-11-2018, 21:15 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
System TMPS żyje własnym życiem ;) Tradycyjnie już od lat w pierwszy mroźny dzień wita mnie "na żółto" komunikatem "LOW PRESURE". Zazwyczaj wyrównanie ciśnienia zamykało problem. Nie dzisiaj jednak :/ Rano na przedzie miałem po 2,25 a na tyle 2,07 i 2,05 (ustawienie comfort) i pokazało nagle niskie ciśnienie na PT, a po chwili na obu tylnych! Wyrównałem wszystko na 2,3 i po 3 kilometrach bez zmian. Po pracy obniżyłem na przedzie do 2,1 i... CUD ;) komunikat zniknął. Powróciłem do porannego ciśnienia i jest OK Rozumie ktoś coś z tego? Bo ja po 4,5 roku i 104kkm dalej nie ogarniam tego dziadostwa. Dla mnie najgłupszy system z jakim miałem do czynienia w samochodzie.

PS

Ktoś pytał... Koło zamienione z przodu na tył, odczytywane jest na tyle, tak jak powinno. I ciśnienie pokazuje na bieżąco w czasie pompowania z lekkim opóźnieniem. Ustawienie komputera na opcję pokazania ciśnienia i podczas pompowania naciśnięcie "patyczka" pokazuje jak rośnie ciśnienie.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]