Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 21:33

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
Post: 10-02-2019, 00:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
darek 74 pisze:
macioo pisze:
Pytanie tylko, co się stanie kiedy ktoś nieświadomy podłączy maszynę z prawidłowym czynnikiem? Inne końcówki zaworów nie są chyba dla kaprysu? :niewiem:

Napisałem tylko że taka możliwość istnieje bez wpływu na żywotność i działanie klimatyzacji.Można zmienić zawory,można za każdym razem informować serwis o zmianie czynnika,trzeba o tym fakcie poinformować kolejnego właściciela auta,należy zerwać naklejkę znajdującą się pod maską.Pozostaje zdrowy rozsądek.Na mojego Crossa gwarancja wygasła w grudniu ubiegłego roku i gdyby przytrafiła mi się taka awaria,osobiście nie zastanawiałbym się nawet chwili.

Ewidentnie wykazałem się za małą skutecznością, bo ja nie znalazłem zakładu serwisującego klimatyzację, która chciałaby się podjąć wprowadzenia starego czynnika zamiast tego nowego świństwa - może po prostu boją się utraty jakiejś licencji (o ile na to jest potrzebna), albo wyglądam podejrzanie :(


Na górę
Post: 10-02-2019, 09:29 
Offline

Rejestracja: 01-04-2016, 14:30
Posty: 35
Suzuki: S-Cross 2WD
piotrdab pisze:
darek 74 pisze:
macioo pisze:
Pytanie tylko, co się stanie kiedy ktoś nieświadomy podłączy maszynę z prawidłowym czynnikiem? Inne końcówki zaworów nie są chyba dla kaprysu? :niewiem:

Napisałem tylko że taka możliwość istnieje bez wpływu na żywotność i działanie klimatyzacji.Można zmienić zawory,można za każdym razem informować serwis o zmianie czynnika,trzeba o tym fakcie poinformować kolejnego właściciela auta,należy zerwać naklejkę znajdującą się pod maską.Pozostaje zdrowy rozsądek.Na mojego Crossa gwarancja wygasła w grudniu ubiegłego roku i gdyby przytrafiła mi się taka awaria,osobiście nie zastanawiałbym się nawet chwili.

Ewidentnie wykazałem się za małą skutecznością, bo ja nie znalazłem zakładu serwisującego klimatyzację, która chciałaby się podjąć wprowadzenia starego czynnika zamiast tego nowego świństwa - może po prostu boją się utraty jakiejś licencji (o ile na to jest potrzebna), albo wyglądam podejrzanie :(


Na górę
Post: 05-06-2022, 13:46 
Offline

Rejestracja: 05-06-2022, 12:56
Posty: 14
Suzuki: S-Cross 2022
Witajcie,

od dłuższego czasu nie było opinii o gwarancji service care. Czy Wy to kupujecie? Warto? Czy raczej nie?
Na forum widzę jedną pozytywną i jedną negatywną opinię, zero przykładów więcej. Będę wdzięczny za sugestie :)
Czekam na S-cross i zastanawiam się nad sensem tej gwarancji.


Na górę
Post: 07-12-2022, 00:45 
Offline

Rejestracja: 02-07-2011, 16:37
Posty: 123
trustworthy pisze:
Witajcie,

od dłuższego czasu nie było opinii o gwarancji service care. Czy Wy to kupujecie? Warto? Czy raczej nie?
Na forum widzę jedną pozytywną i jedną negatywną opinię, zero przykładów więcej. Będę wdzięczny za sugestie :)
Czekam na S-cross i zastanawiam się nad sensem tej gwarancji.


Ja osobiście bym nie kupił, serwisuję samochód w aso do końca gwarancji, potem serwis niezależny - ASO to w mojej opinii zdziercy, którzy na samochodach nie znają się zbyt dobrze. Ja miałem podobny problem z klimatyzacją w Baleno co tu kolega w Scrosie, padła zaraz po gwarancji, udało się suzuki zrobiło gest handlowy nie zapłaciłem nic. Niemniej to jest śmiech na sali... :/


Na górę
Post: 07-12-2022, 08:56 
Offline

Rejestracja: 21-09-2021, 10:51
Posty: 237
Suzuki: S-Cross
U mnie 4 dni po odbiorze auta zerwała się guma antywibracyjna na tylnym moście - nie było sprawdzania co się stało tylko ślad piasku na osłonie silnika cytat 'jeździł pan w terenie' i posłali mnie na drzewo mimo, że równie dobrze mogli ją uszkodzić zjeżdżając z lawety.

Od początku mam problem z wibracjami na kierownicy przy 120-140 km/h na 3 różnych kompletach kół to samo (oryginalne felgi i opony, zimowe felgi i opony i inne felgi + opony AT).
Panowie na serwisie zobaczyli opony i posłali mnie na drzewo.

Tak samo od początku w trybie sport automat szarpie przy dojeżdżaniu do świateł i zmianie z 5 na 4 bieg - cytat 'sprawdzimy czy był taki problem i zadzwonimy, ale jak nie było to nie będziemy panu gitary zawracać'.

Także tyle warta jest gwarancja w Suzuki.


Na górę
Post: 07-12-2022, 22:06 
Offline

Rejestracja: 02-07-2011, 16:37
Posty: 123
jak popatrzysz na to co ostatnio się dzieje to się okazuje że tyle jest warta gwarancja nawet w przypadku Mercka za ponad 1mln zł czy też na kanale u łysego z M4k Garage Lincolny Escalade za chyba też 800k.... Szkoda gadać... Niemniej ja mam o tyle dobrze, że rodzina od kilkunastu lat kupuje Suzi w jednym i tym samym salonie, w zasadzie u jednego sprzedawcy i jesteśmy zawsze bardzo dobrze traktowani. Ale zdarza się, że wg ASO niektóre rzeczy są rozpatrywane -TTTM.....


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]