Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 12:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03-07-2018, 17:02 
Offline

Rejestracja: 30-03-2015, 22:28
Posty: 4
Dzień dobry,

Od pewnego czasu, szczególnie w ciepłe dni po dłuższej jeździe czuję dziwny zapach spod maski silnika, który można porównać do delikatnie "czegoś" przypalanego ewentualnie przypalonego żelazka. Zapach wyczuwalny jest już po wyjściu z samochodu no i oczywiście po wjeździe do garażu. Po 15 - 20 minutach już go nie czuć. Obejrzałem co się dało obejrzeć, nie wygląda żeby gdzieś jakiś płyn wyciekał czy coś się przypalało. Stan płynu chłodniczego w normie i bez zmian. Wskaźnik temperatury silnika na zegarach po nagrzaniu silnika podniesie się do określonej pozycji i ani drgnie. Można teoretycznie wnioskować, że silnik się nie przegrzewa.
Czy ktoś miał podobną sytuację? Może jakieś podpowiedzi?

S-Cross 1.6 benzyna, rocznik 2013.

Pozdrawiam,
Marcin


Na górę
Post: 03-07-2018, 17:15 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Może jakiś śmieć dostał się na kolektor wydechowy albo katalizator i się wypala.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 03-07-2018, 21:11 
Offline

Rejestracja: 30-03-2015, 22:28
Posty: 4
macioo pisze:
Może jakiś śmieć dostał się na kolektor wydechowy albo katalizator i się wypala.

Tak też na początku myślałem. Sprawdzałem, wydaje się że nic nie ma. Autko było także podnoszone i też nic nie znaleziono.


Na górę
Post: 04-07-2018, 18:27 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Może jakieś tworzywo, izolacja przewodu albo coś w tym stylu jest w pobliżu wydechu i po ogrzaniu wydziela zapach? Nic innego nie przychodzi mi do głowy. A wygłuszenia na ścianie grodziowej całe?

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 04-07-2018, 21:52 
Offline

Rejestracja: 30-03-2015, 22:28
Posty: 4
macioo pisze:
Może jakieś tworzywo, izolacja przewodu albo coś w tym stylu jest w pobliżu wydechu i po ogrzaniu wydziela zapach? Nic innego nie przychodzi mi do głowy. A wygłuszenia na ścianie grodziowej całe?

Dzisiaj specjalnie z pracy wracałem opłotkami (także drogą szybkiego ruchu) aby rozgrzać silnik i sprawdzić skąd ten zapach się wydobywa. Po powrocie do domu, wyczuwałem ten zapach bardzo słabo. Rodzinka, stwierdziła że mi się wydaje i nie będą więcej wąchać silnika :-).
Może faktycznie coś się przkleiło do wydechu i się wypalało/wytapiało. Przy okazji jak podjadę na podnośnik to jeszcze sprawdzę czy faktycznie czegoś nie było. Obejrzę także przewody. Wygłuszenia wydają się być całe. Jeszcze zastanawiałem się czy łącznik wydechu (z siatki) nie przepuszcza spalin i nie przedostają się one do komory silnika.


Na górę
Post: 05-07-2018, 20:30 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Dziurawy łącznik by pewnie "pierdział" przy dodawaniu gazu. Co do wypalania się czegoś, to kiedyś dano temu "złapałem" taką cienką reklamówkę na pierwszy tłumik i kilka dni palonym plastikiem zalatywało.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 08-07-2018, 21:27 
Offline

Rejestracja: 14-09-2016, 22:16
Posty: 73
Lokalizacja: Szczecin
Suzuki: S-CROSS 1.6 Pb AWD
U mnie "waniał" wróbelek przyniesiony przez kune/łasicę czy cuś :)
Leżał pod maską na uchwycie amortyzatora..sie ruszał już :haft:

_________________
S-Cross 1.6 AWD Pb


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]