Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:10

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-11-2017, 10:25 
Offline

Rejestracja: 30-03-2009, 18:19
Posty: 91
Lokalizacja: Ruda Śląska
Zakładam nowy temat, bo po przejrzeniu forum nie znalazłem czegoś podobnego. Mam „starego” S-Crossa w wersji Comfort z 2014 r. (seria 2013-2016), który nie posiadał fabrycznych lamp przeciwmgielnych (z żarówkami H11), jak wersje wyższe. Zestaw fabryczny tych lamp oferowany przez SMP wydawał mi się być dość drogi ale już minęła gwarancja, więc mogę pokusić się teraz o znalezienie tańszego rozwiązania. Zakładam, że w zwykłym warsztacie elektromechaniki powinni poradzić sobie z instalacją (wyłącznik, przekaźnik uzależniający świecenie od świateł mijania itp.) tak aby światła działały zgodnie z przepisami. Mam natomiast 2 pytania do Szanownych Kolegów:
1. Czy ktoś montował zamienniki lamp, które na Allegro oferuje sprzedawca z miasta L. w Wielkopolsce – cena aktualna 35,81 zł/szt. (z żarówką H11) albo LED-ową wersję oferowaną przez tego samego handlarza za 59.99 zł/szt. ? Przy obydwu ofertach napisano, że lampy posiadają europejską homologację ECE. Lampy podobno pasują do kilku japońskich aut: Suzuki i Subaru, w tym do S-Crossa 2013-2016. Prawdę mówiąc chciałbym iść za modą i oszczędnością i kupić te LED-owe ale nie mam pewności jak świecą. Z drugiej strony wiem z doświadczenia, że rzadko używane światła nie grożą częstemu wypaleniu żarówek (H11).
2. Czy do montażu lamp wystarczy wyciąć odpowiedni otwór w zaślepkach, które mam w zderzaku, czy też może te przewidziane do montażu świateł przeciwmgielnych czymś się różnią (przetłoczenia itp.) ? W sieci znalazłem jako części zamienne oryginalne zaślepki pod halogeny (potwornie drogie !!!) z tym, że zaznaczono, że dotyczą wersji S-Crossa począwszy od 2014 r. (rozumiem, że rok po wprowadzeniu auta na rynek pojawił się jakiś lifting ?). Osobiście nie miałbym nic przeciwko wycięciu otworów w istniejących zaślepkach, tylko czy to ma szanse utrzymać konstrukcję świateł ?


Na górę
Post: 12-11-2017, 11:53 
Offline

Rejestracja: 22-02-2016, 21:13
Posty: 86
Suzuki: s-cross
Lampy przeciwmgielne są takie same jak w Renault,citroenie.Peugeocie itp.Produkuje je m.in polski WESEM i mają na pewno homologację,po 54zł w sklepie WESEM.Mocujesz je do zderzaka ,powinny być mocowania,a nie do zaślepki. Zaślepki są na zatrzaski .ale możesz zaszaleć i wymienić np.na coś takiego: https://www.aliexpress.com/item/LED-Light-Guide-Daytime-Running-Lights-Case-for-Suzuki-SX4-2014-ON-Front-Bumper-Light-DRL/32649232063.html?. Tylko homologacji to raczej nie ma. Zobacz także : https://partsouq.com/en/catalog/genuine/vehicle?c=Suzuki&ssd=%24HAxLcgYMBQIGSmkrAzYAbFoYQ2wEVQBE%24&vid=6&cid=43005&q= , powinno się przydać.


Na górę
Post: 12-11-2017, 13:23 
Offline

Rejestracja: 30-03-2009, 18:19
Posty: 91
Lokalizacja: Ruda Śląska
Dzięki. Rozumiem, że chodzi Ci o lampy o nazwie H05 (piszą że homologacja E20) ? Czy ktoś ma jakieś zdjęcie jak to wygląda po zamontowaniu w S-crossie ? W załączonej karcie katalogowej lamp H05 nie wynika, żeby pasowały do naszego modelu, ale z drugiej strony karta kończy się na roku 2009, więc to chyba raczej kwestia aktualizacji.
Miałem kiedyś w Ignisie lampy DRW z tej firmy (na żarówki P21W) i fajnie to wyglądało. Niestety do wymiany żarówki musiałem jeździć do warsztatu - tak mnie urządził monter.
Z rysunku zderzaka wynika niestety, że dla oryginalnych (lub podrobionych halogenów Suzuki) wymagane są ramki do świateł inne niż moje zaślepki :(. Spróbuję może jednak popytać po szrutach. Może gdzieś dałoby się takie ramki wyszperać.
A to cudo chromowane z Ali za 120 USD właśnie wcześniej widziałem - w RP też oferują i w podobnej cenie.


Na górę
Post: 12-11-2017, 17:31 
Offline

Rejestracja: 22-02-2016, 21:13
Posty: 86
Suzuki: s-cross
Na Ali to nie chromy tak błyszczą ,tylko ledy świecą :D
Zdejmowałeś zaślepki,na Alle nie znalazłem zderzaka który nie miałby mocowania halogenów.


Na górę
Post: 12-11-2017, 19:29 
Offline

Rejestracja: 30-03-2009, 18:19
Posty: 91
Lokalizacja: Ruda Śląska
Znalazłem procedurę zakładania (po rosyjsku, ale Google dają rady) https://www.drive2.ru/l/6641012/ Wynika z niej, że pod zaślepkami są gotowe otwory do mocowania suzukowych halogenów. Tylko zamiast zaślepek, o numerach katalogowych: 71761-61M00-5PK (lewa) i 71751-61M00-5PK (prawa) trzeba po montażu wstawić kratki maskujące 71760-61M10-C48 (lewa) i 71750-61M10-C48 (prawa). Oryginalne w necie sprzedaje firma z Rybnika, w cenie 145 zł/szt. czyli za komplet 290 zł - to 4 razy więcej niż same światła, widać interes się panom dobrze kręci. Spróbuję podzwonić w sklepach z używanymi częściami ale jeśli będą tyle wołać, to albo wrócę do pomysłu z firmy Wesem albo jeszcze poszukam u Chińczyków.


Na górę
Post: 19-02-2018, 09:17 
Offline

Rejestracja: 11-02-2018, 08:54
Posty: 4
Suzuki: S-Cross
A ja mam nieco inne pytanie, chociaż też dotyczące przednich lamp przeciwmgielnych.
U mnie są one zamontowane fabrycznie, ale zauważyłem, że przycisk od ich włączania nie ma podświetlenia (jest zielona dioda która zapala się po włączeniu świateł, ale ikonka "przeciwmglaka" nie podświetla się w ogóle, więc jak jadę nocą to muszę na czuja szukać przycisku od przeciwmgielnych).
Komuś już to podświetlenie padło? Kwestia wymiany diody, czy raczej całego przycisku?

Pozdrawiam :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot], jerrys777 i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]