Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 12:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-10-2017, 18:41 
Offline

Rejestracja: 19-05-2016, 06:56
Posty: 406
Suzuki: S-cross
Byłem już z tym w ASO, ale oczywiście jak zwykle w takiej sytuacji, przy jeździe z mechanikiem nic a nic nie stukało;-)
Przy przeciążeniach w przód i w tył (gwałtowniejsze ruszanie lub hamowanie -choć czasem nie musi być nawet gwałtowne), według mojego ucha, w przednim prawym słupku słychać głośny, wyraźny, pojedynczy stuk - coś jak by jakaś metalowa rurka się przemieszczała i uderzała w inny metal (np. karoserię).
Już chciałem rozebrać tapicerkę, ale boję się, żeby jakiś zatrzask mi nie pękł i żeby nie narobić sobie problemu.
Czy domyślacie się co to może być?
A może wiecie jak ostrożnie (bez zrywania zatrzasków) rozebrać tapicerowaną osłonę słupka, żeby samodzielnie zdiagnozować problem?
Oczywiście wcale bym się też nie zdziwił, jak by moje uszy już na tyle szwankowały, że ta lokalizacja prawo-przednio-słupkowa po rozbiórce tapicerki okazałaby się chybiona...
Prze około 4 miesiące roku miałem spokój, ale ostatnio koszmar niestety powrócił...:-(


Na górę
Post: 01-10-2017, 18:51 
Offline

Rejestracja: 23-03-2016, 23:12
Posty: 49
Suzuki: sx4 s-cross
Hmm... Kurde u mnie było podobnie, za pierwszym razem okazało się że to okulary w schowku nad głową a za drugim razem(ciężko było namierzyć) "amortyzatorek" od schowka po stronie pasażera się wypiął.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 01-10-2017, 19:25 
Offline

Rejestracja: 19-05-2016, 06:56
Posty: 406
Suzuki: S-cross
Zacznę od zmiany ułożenia okularów w schowku;-)
Ale jak się to okaże przyczyną to biorąc pod uwagę wcześniejszą przygodę z gaśnicą w bagażniku (w miejscu na koło zapasowe), następnym krokiem będzie zbadanie sobie IQ, bo jeśli masz rację z tymi okularami, to kumulacja z gaśnicą świadczy o możliwości nie przekroczenia progu stówki;-)


Na górę
Post: 01-10-2017, 19:27 
Offline

Rejestracja: 19-05-2016, 06:56
Posty: 406
Suzuki: S-cross
wolę myśleć, że to jednak amortyzator schowka - zwłaszcza, że ostatnio przytrzasnąłem - nomen omen: okulary;-), które spadły mi za zawias schowka...;-)


Na górę
Post: 02-10-2017, 22:07 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Ze schowkiem, to akurat łatwo sprawdzić. Wyjąć schowek i się przejechać. Jak stuka coś w karoserii, to większy problem, bo czasem tak się dźwięk przenosi, że człowiek nawet nie pomyśli, że to w tym miejscu stuka , a słychać w tamtym.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]