Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 10:30

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13-08-2017, 16:55 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Jak w temacie. Niedawno ktoś tu wspominał o tym zjawisku ale to było przy okazji czegoś innego i nie mogę znaleźć.
A więc: podczas jazdy przy wspomnianej prędkości pojawia się (nie za głośne) wycie. Słychać je po solidnym rozgrzaniu samochodu 15-20km jazdy. Zaczyna się idealnie przy 100km i kończy idealnie przy 120km/h. Cichnie przy zdjęciu nogi z gazu, a zaczyna przy, nawet minimalnym, dotknięciu gazu. Problem nie dotyczy tylko 5 biegu, bo na 4b też słychać ale silnik nieco zagłusza. Na luzie nie słychać. Zmiana trybów napędu, taż tego nie zmienia (tak samo słychać przy AUTO, jak i przy SPORT albo SNOW).
Sam nie wiem... czy to było wcześniej, tylko nie zwracałem uwagi (aż do wspomnianego posta), czy się nasiliło...? Nie wiem... Wygląda to mi na łożysko, ale za Chiny nie mam pojęcia które...
Chętnie poczytam jakieś sugestie przed wizytą w ASO... Myślałem, na początek o wymianie oleju w skrzyni i moście...
A jak jest u was? Może jakieś sugestie...? Może jestem przewrażliwiony?

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 15-08-2017, 10:23 
Offline

Rejestracja: 03-09-2007, 18:11
Posty: 135
Suzuki: SCross 4x4
Mam identyczne objawy, wydaje mi się, że wcześniej tego nie było. Dodatkowo mam opisywany już "PKS-ski" pomruk w zakresie 75-80 km/h, byłem na serwisie oczywiście wszystko w porządku, dodatkowo na zimnym silniku na niższych biegach jakieś dziwne odgłosy z układu napędowego. Po niezawodnej Lianie rozczarowuje mnie ten samochód, po wakacjach biorę się na poważnie na walkę z serwisem.

Macioo, niedawno pisałeś w jakimś wątku o tym wyciu, ale wtedy jakby to Ci nie przeszkadzało, czyżby objawy się nasiliły? Przyznam, że jest to denerwujące, bo u mnie ten dźwięk mimo grającego radia i prędkości przebija się wyraźnie. Mam wrażenie, że wszystkie te dolegliwości związane są z wałem, tylko weź i szarp sie teraz z serwisem.

_________________
SCross PB 4X4 Xled + Liana 1,6 PB


Na górę
Post: 15-08-2017, 12:19 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
No właśnie pisałem i nie mogłem znaleźć gdzie. ;)
Sam nie wiem czy się nasiliło, czy od wtedy zacząłem zwracać większą uwagę... W sumie pojawienie tego jest bardzo precyzyjne (100km/h licznikowe czyli 92-93km rzeczywiste) i "mobilizuje" do przepisowej, a zarazem ekonomicznej ;) jazdy po krajówkach (taką głównie się przemieszczam, a "zanika" przy 120km/h więc na autostradzie nie przeszkadza. Jako, że dźwięk ujawnia się po ok. 15-20km, więc raczej wykluczam silnik (ten nagrzewa się szybciej), wykluczam też prawie na 100% łożysko koła (bo temperatura tu niewiele ma do powiedzenia), obstawiam raczej łożysko w skrzyni albo tylnym moście. Póki co obserwuję, przegląd mam za ok.6kkm to postaram się przejechać razem z mechanikiem i zobaczę co powie. Istnieniu zjawiska nie zaprzeczy (no chyba, że głuchy mi się trafi ;) ), zwłaszcza że po gwarancji jestem. Jak wspomniałem spróbuję może wymienić oleje i sprawdzić czy coś się zmieniło. Najpierw w skrzyni, później może w moście, żeby jak ucichnie wiedzieć gdzie szukać przyczyny.
Ubytku oleju chyba nie ma, bo jedyne co, to pocenie lekkie koło korka i tyle... Pojeździmy, zobaczymy... Mam assistance w razie coś, chociaż wolałbym nie korzystać.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 15-08-2017, 13:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-01-2017, 19:30
Posty: 334
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Vitara 2WD Premium
Z tego co opisujecie to na 100% będzie jakieś łożysko albo w skrzyni albo w napędzie.
Z tego co kojarzę to przypadłość samochodów z 4x4, czytałem już gdzieś o tym na zagranicznych forach.
Wiem ze była jakaś aktualizacja softu sterującego Allgripem bo klienci zgłaszali jego głośną pracę - tak się kiedyś dowiedziałem w serwisie.


Na górę
Post: 15-08-2017, 14:46 
Offline

Rejestracja: 03-09-2007, 18:11
Posty: 135
Suzuki: SCross 4x4
Jacek,
dzięki za podpowiedź, też mi to wygląda na łożysko. Co prawda jestem jeszcze na gwarancji { ciekawe, czy jeśli to łożysko to czy gwarancja to 'chwyci"}, co nie zmienia faktu, że jestem dość mocno zszokowany jakością Scrossa, bo powyższe to niejedyna usterka która wychwyciłem. Ponad 10 lat bezstresowej jazdy Lianą mocno mnie rozbestwiło...

_________________
SCross PB 4X4 Xled + Liana 1,6 PB


Na górę
Post: 16-08-2017, 20:53 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
No nie tragizuj z tą tragicznością ;). Nie jest tak źle. Padnięte łożysko może się zdarzyć w każdym samochodzie. Patrząc po tym, że tylko my dwaj mamy podobne objawy, oznacza, że nie jest to jakaś nagminna usterka. Mnie stresuje tylko fakt, czy w ASO będą potrafili trafnie zdiagnozować problem. Pociesza mnie fakt, że po gwarancji nie będą stosowali spychotechniki, oby tylko nie wymieniali na chybił-trafił. Pojeżdżę jeszcze i może objawy się nasilą na tyle, że diagnoza będzie jednoznaczna. A jak się nie nasilą, to pozostanie się chyba przyzwyczaić ;)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 16-08-2017, 21:27 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
U mnie jest delikatny gwizd dokładnie przy 100km/h, do tej pory obstawiałem aerodynamikę s-crossa


Na górę
Post: 17-08-2017, 17:55 
Offline

Rejestracja: 03-09-2007, 18:11
Posty: 135
Suzuki: SCross 4x4
macioo pisze:
No nie tragizuj z tą tragicznością ;). Nie jest tak źle. Padnięte łożysko może się zdarzyć w każdym samochodzie. Patrząc po tym, że tylko my dwaj mamy podobne objawy, oznacza, że nie jest to jakaś nagminna usterka. Mnie stresuje tylko fakt, czy w ASO będą potrafili trafnie zdiagnozować problem. Pociesza mnie fakt, że po gwarancji nie będą stosowali spychotechniki, oby tylko nie wymieniali na chybił-trafił. Pojeżdżę jeszcze i może objawy się nasilą na tyle, że diagnoza będzie jednoznaczna. A jak się nie nasilą, to pozostanie się chyba przyzwyczaić ;)


Każdy ma własne poczucie w odbieraniu tragedii lub co nią nie jest. Przynajmniej od 1998 roku gdy brałem nowe Punto z salonu zapomniałem, co to jest łożysko. Nie podejrzewałem, że przy 2,5 rocznym Suzuki być może sobie o tym przypomnę. Po 9 miesięcznym użytkowaniu Scrossa z wielką przykrością muszę stwierdzić, że jak na Suzuki to nie jest zbyt udane auto. Niestety. Z drugiej strony jest to tylko moje zdanie, i absolutnie nie neguję zdania innych, którzy są z niego zadowoleni.

Ponieważ to nie ten wątek, w wolnej chwili w odpowiednim temacie poprę swoje powyższą opinię "dowodami", i nie chodzi tylko o to przypuszczalne łożysko. Z drugiej strony auta innych firm są może jeszcze gorsze, nie wiem, nie jeździłem, i być może przed wyborem to był błąd, ale mając określony budżet i 4x4 jako priorytet do salonu Dacii już nie bardzo miałem ochotę się wybierać.

_________________
SCross PB 4X4 Xled + Liana 1,6 PB


Na górę
Post: 17-08-2017, 21:32 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Nawet ostatnie 10 lat to pogarszająca się jakość samochodów. Dużo elektroniki, oszczędności na ilości materiału, wyliczone "na styk" wytrzymałości... itp. Padnięte łożysko po 75kkm uważam z małą usterkę w porównaniu z usterkami w autach kilka razy droższych.
Miałem w życiu sporo samochodów, w tym nowych i w sumie S-cross nie wypada najgorzej. Stwierdziłem już dawno, że nie istnieje bezawaryjny samochód (ostatnim takim był według mnie Mercedes "beczka").

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]