Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 01:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 28-03-2017, 15:53 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Jestem po lekturze wczorajszego "Motoru". Jest tam artykuł o systemach bezkluczykowych i sposobie kradzieży samochodów w takowe wyposażonych. Kiedyś już słyszałem o tym sposobie ale jakoś zignorowałem temat. Jak dzisiaj przeczytałem, to "włączyła mi się ostrzegawcza kontrolka". Jako, że nie mam jeszcze dostępu do swojego samochodu i możliwości testowania, to się zapytam: Czy może ktoś z szanownego grona testował coś w stylu "bezpiecznej kieszeni", takiej jak do kart bankowych albo coś w tym stylu? Tak myślałem o jakimś ekranowanym etui, czymś w rodzaju klatki Faradaya. No bo można się zdziwić po wyjściu z marketu z wózkiem pełnym zakupów. ;/

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 28-03-2017, 16:13 
Offline

Rejestracja: 20-02-2016, 10:20
Posty: 336
Suzuki: Swift
Pytanie czy taka klatka Faradaya nie będzie całkowicie ograniczać fal pilota... a potem po supermarketem się zdziwimy próbując szarpać za klamki :]

Nie no, żarty na bok. Sam o takich urządzeniach (tzn. jak to nazwałeś "bezpieczna kieszeń") nie słyszałem, jednak według mnie nie wiem czy powinniśmy się aż tak obawiać. Systemy bezkluczykowe są dostępne nie od dziś i nie od wczoraj, przez ręce mojej rodziny przewinęło się już wiele Toyot (Avensis, Rav4) z tym systemem, parkowane były w różnych miejscach... a jednak kradzież nigdy nie miała miejsca.
Co warte zauważenia - Suzuki jest zdecydowanie mniej chodliwym tematem dla złodziei. W przypadku Toyoty, czy - już nie daj Boże - Mazdy czy Hondy, może i warto by było nad czymś takim się zastanawiać, jednak w przypadku Suzuki raczej można spać spokojnie.
Zresztą sam fakt, że w Sx4 S-crossach jest to niezwykle popularny element wyposażenia (nadal seryjny już od drugiej wersji od dołu), a dotychczas ani razu się nie spotkałem z tematem kradzieży o czymś świadczy.

Inna sprawa - systemy przedłużające fale kluczyka też do najtańszych nie należą... S-crossy do najdroższych, najładniejszych i najszybciej schodzących aut również :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
Post: 28-03-2017, 18:23 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Jeżeli twoje suzuki wpadnie komuś w oko, to uratuje cię tylko jego sprzedaż


Na górę
Post: 28-03-2017, 19:25 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
"bezpieczne" kieszenie (tudzież portfele) już spotkałem, produkowane głównie do zabezpieczenia kart zbliżeniowych. Jeśli idzie o systemy radiowe, to nie kupowałem ostatnio ;) ale nie wydaje mi się, żeby były bardzo drogie. Podejrzewam, że średnio rozgarnięty elektronik wykona takie coś za max. 200-300pln.
Wiem, ze Suzuki nie przodują w rankingach u złodziei (i nie żebym narzekał ;) ) ale tak mi przyszło do głowy. Wiem, że jak ktoś się uprze, to furę rąbnie. Jednak, przynajmniej w moim przypadku market to jedyna możliwość kradzieży auta. W pracy parkuję w monitorowanym garażu, a w nocy w garażu umiejscowionym niemal na podwórku prywatnego domu, przy tym na rzęsiście oświetlonym terenie. Pozostaje tylko "mokra robota" rano jak wyjeżdżam do pracy (choć i to ciężko, bo sporo ludzi się tam wtedy kręci).
No, dobra! Aż tak się nie boję o furę (jest jeszcze AC). :] Zapytałem, tak bardziej z wrodzonej ciekawości. Jak dostanę auto z powrotem, to w chwili wolnej nie wątpliwie testy przeprowadzę. :)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 28-03-2017, 20:28 
Offline

Rejestracja: 23-03-2017, 12:42
Posty: 51
Lokalizacja: LTB
Suzuki: SX4
Nie straszcie bo jadę oglądać auto z takim systemem :)) jescze mi się odechce tylko że to Suzuki SX4 :)

Wystukane z siłą wodospadu


Na górę
Post: 28-03-2017, 21:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
blady pisze:
Nie straszcie bo jadę oglądać auto z takim systemem :))

No to juz masz pierwszy argument do utargowania czegos z ceny... :D

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 28-03-2017, 22:05 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Tak całkiem na poważnie, to kiedyś ten system wydawał mi się zbędnym bajerem. Do lenistwa łatwo przywyknąć :] Teraz po przejechaniu ponad 1,5kkm zastępczym (bida wersja), ciągle macam paluchem po stacyjce albo szarpię za klamki :] No i ciągle szukam wajchy od "ręcznego", nie ogarniam tego elektrycznego :/

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 29-03-2017, 07:41 
Offline

Rejestracja: 20-02-2016, 10:20
Posty: 336
Suzuki: Swift
macioo, użytkując auto w takich warunkach to już w ogóle nie ma się czego obawiać :D
Jedyna sensowna możliwość na przeprowadzenie takiej kradzieży to przebywanie w pobliżu stoliku posiadacza samochodu na przykład w kawiarni czy niewielkiej restauracji. Złodziej może usiąść w stoliku obok i nie wzbudzając najmniejszych podejrzeń ułatwiać pracę kompamowi przy samochodzie.
W hipermarkecie musiałby ciągle biegać za Tobą, raczej byś się zorientował że cos jest nie tak.
Inna sprawa że te systemy podobno też nie są tak banalne jak nam się wydaje, mają jakieś swoje zabezpieczenia żeby zapobiegać takim sytuacją.

Niemniej jak masz możliwość to jestem niezmiernie ciekawy czy udałoby Ci się "włamać" w taki sposób. To chyba jedyna możliwość na sprawdzenie zapewnień producenta i upewnienie się jak jest naprawdę :)

_________________
Obrazek


Na górę
Post: 29-03-2017, 16:11 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Od wielu lat nie zajmuję się już elektroniką ale system jest dosyć prosty odbiornik z nadajnikiem do sczytania sygnału kluczyka i odwrotny układ do przesłania w samochodzie. Dla radiowca to nie jest coś specjalnie skomplikowanego. Podejrzewam, że największa trudność, to dyskretne zmontowanie tego i schowanie anten. Jedynym zabezpieczeniem tego systemu w aucie, to mała odległość do odczytu (ok. 80cm). Jak już pisałem, to niespecjalnie panikuję ale czułbym się bardziej komfortowo gdybym miał świadomość, że zabezpieczyłem się przed taką możliwością dostania się do auta. Jeżeli mógłbym to zrobić przez włożenie kluczyka do jakiejś kieszeni (albo saszetki) zabezpieczonej np. alufolią , to byłoby miło. Poza tym lubię trochę czasami poprawić projektanta i fabrykę. ;)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 29-03-2017, 16:36 
Offline

Rejestracja: 20-02-2016, 10:20
Posty: 336
Suzuki: Swift
No rozumiem ;)
W sumie kwestia jest dość ciekawa, jakbyś sam coś odkrył to dawaj znać na forum!

_________________
Obrazek


Na górę
Post: 29-03-2017, 17:29 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Jak tylko będę miał dostęp do samochodu, to zacznę testować. O wynikach napiszę! :)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 29-03-2017, 17:51 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Zawsze pozostaje opcja tradycyjnego kluczyka


Na górę
Post: 29-03-2017, 19:09 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Że niby przerobić mam? Nieeee... Już się rozleniwiłem i nie zamierzam tego zmieniać! :]

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 29-03-2017, 20:18 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
co chcesz przerabiać :szok: przecież zamek w drzwiach masz w standardzie, kluczyk też.


Na górę
Post: 29-03-2017, 21:34 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
stacyjkę! a kluczyk, to raczej kłopotliwy w uzyciu na co dzień! :]

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 05-08-2017, 20:58 
Offline

Rejestracja: 22-02-2016, 21:13
Posty: 86
Suzuki: s-cross
http://allegro.pl/zabezpieczenie-przed-skanowaniem-etui-na-klucze-i6785553716.html
Kupiłem jakiś czas temu ,tylko po 39 zł i działa , tzn.auta nie da się otworzyć oraz uruchomić jeśli kluczyk jest w pokrowcu.Używam profilaktycznie w centrach handlowych itp.


Na górę
Post: 05-08-2017, 21:42 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Testowałeś, czy opierasz się na opisie sprzedającego?

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 05-08-2017, 21:52 
Offline

Rejestracja: 22-02-2016, 21:13
Posty: 86
Suzuki: s-cross
kupiłem na wiosnę , używam , testowałem własnoręcznie ,empirycznie i zaciekle . Auta nie otworzyłem i nie odpaliłem jeśli kluczyk był w pokrowcu.Pokrowiec może mało estetyczny ,ale wydaje się ,że działa.Na złodziejach nie testowałem.


Na górę
Post: 05-08-2017, 22:10 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Trochę zaraza droga. Ja się przymierzam do sprawdzenia, czy ekranowanie z folii alu by działało. Wtedy wymodziłbym coś znacznie taniej niż 7 dyszek!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 05-08-2017, 22:47 
Offline

Rejestracja: 20-02-2016, 10:20
Posty: 336
Suzuki: Swift
To jest bardzo dobry pomysł i rzeczywiście może działać. Pytanie tylko brzmi, ile musiałaby wynosić grubość aluminium żeby było to w pełni skuteczne

_________________
Obrazek


Na górę
Post: 06-08-2017, 00:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 492
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
http://allegro.pl/pokrowiec-etui-futera ... ml#thumb/1 tu najtaniej .

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
Post: 06-08-2017, 08:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Lepiej mają się właściciele aut z normalnym kluczykiem bo nie muszą bawić się w pokrowce i folie alu. To śmieszny widok musi być i super wygoda odpakowywać za każdym razem kluczyk jak kanapkę lub cukierka.
A że kradną auta z keylessem jak chcą i na potęgę to w żadnym aucie bym tego nie wziął i w obecnym zostałem nawet przy wersji środkowej wyposażenia bo następna miała już to ustrojstwo. Never.


Made in Tapatalk
Obecnie Tucson już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała:)

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 06-08-2017, 11:11 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
VITARARAFAŁA pisze:
A że kradną auta z keylessem jak chcą i na potęgę to w żadnym aucie bym tego nie wziął

Hmmm, a ile to jest "na potęgę"?
Skoro w ten sposób kradną raczej w centrach handlowych niż pod domem, bo ludzie na pustej ulicy raczej się zorientują że ktoś za nimi idzie podejrzanie blisko, to podam statystyki z zeszłego roku:

"Według policyjnych raportów samochody najczęściej znikały z:
parking niestrzeżony - 5 058
podwórko, teren osiedlowy - 2 919
parking osiedlowy - 1 981
podwórko, teren posesji - 368
podwórko, teren zabaw - 349
parking przy obiekcie handlowym, usługowym - 232
garaż (podziemny, wielopoziomowy) - 210
parking hotelowy - 71
parking strzeżony - 68
droga, jezdnia - 66
parking społeczny - 56
stacja paliw - 53
dom, domek sezonowy (np. letniskowy) - 52
parking leśny, przydrożny - 49
pojedyncze zabudowania - 28
parking, plac przy kościele - 19"

Normalnie PLAGA panowie, 232 auta. A ile procent z tego miało bezkluczyk? Nawet jeśli 25 (w co wątpię) to daje cale 58 szt.
Jak na kilkanaście milionów pojazdów zarejestrowanych w Polsce to jednak raczej "na potęgę" nie jest :]

Jak złodziej się uprze na Twoje auto to szybciej i taniej będzie mu poprosić kolegę kieszonkowca w żeby wyjął kluczyki z twojej torebki lub kieszeni bo będzie dobrze wiedział gdzie je masz widząc jak je chowasz idąc na zakupy.

Jedyny skuteczny sposób na groźbę utraty samochodu to dobre AC.
Pomijam kwestię tego czy ktoś będzie w ogóle chciał kraść takie mało popularne auto jak S-cross 8)

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Na górę
Post: 06-08-2017, 12:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
No tak bo aby ukraść auto z keylessem złodziej musi za Tobą iść-hahahha.
Za mało widać czytałeś o tym systemie i metodach jego obejścia. Bardzo prostych i takich jak wzmacniacze sygnału.
Dzięki temu systemowi i wzmacniaczowi, auto można ukraść spod domu, na osiedlu, spod restauracji, hotelu, sklepu i w zasadzie każdego miejsca podczas gdy właściciel niczego nie jest świadomy.
Liczba przez Ciebie przytoczona która odnosi się tylko do centrów handlowych w żadnej sposób nie jest adekwatna do faktycznej.
Aha- w dzisiejszych czasach złodziej to nie tylko gość w kominiarce tylko też np. elegancki Pan, który siedzi kilka stolików dalej obok Ciebie i puszcza sygnał z Twojego kluczyka do odbiornika kolegi na parkingu. Taki znany dosyć przykład podobnie jak ten, kiedy właściciel śpi w domu, a pod domem "nowy" właściciel otwiera jego auto choć kluczyki są przecież w szufladzie.
Lepiej więc poczytać bo liczby mogą okazać się mniej optymistyczne niż 232:p


Made in Tapatalk
Obecnie Tucson już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała:)

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 06-08-2017, 14:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
VITARARAFAŁA pisze:
A że kradną auta z keylessem jak chcą i na potęgę to w żadnym aucie bym tego nie wziął i w obecnym zostałem nawet przy wersji środkowej wyposażenia bo następna miała już to ustrojstwo. Never.

A czy nie jest przypadkiem tak, że liczba kradzieży aut z tym systemem jest większa, bo co raz więcej aut, które interesują złodzieja go posiada?

Tak spytam - masz jakieś wiarygodne źródło informacji, że złodzieje preferują auta z tym systemem?

Mam wrażenie, że kierują Tobą uprzedzenia, czy niechęć do tego systemu i tyle. ;) Jeśli będzie zamówienie na Twoje auto, to je stracisz choćbyś trzymał w sypialni. :(

Trzeba by porozmawiać jakimś fachowcem jak to jest :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]