Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 22:40

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 06-08-2017, 15:33 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
VITARARAFAŁA pisze:
No tak bo aby ukraść auto z keylessem złodziej musi za Tobą iść-hahahha.
Za mało widać czytałeś o tym systemie i metodach jego obejścia. Bardzo prostych i takich jak wzmacniacze sygnału.

Niestety ale mam wrażenie że to Tobie się wydaje, że taki wzmacniacz zagina prawa fizyki i nie mając z bliskiego kontaktu z kluczykiem cudownie wzmacnia jego sygnał tak, że wzrasta w nieskończoność promień jego działania.

Wyobraź sobie że czytałem i rozmawiałem nawet ze specem elektronikiem na temat takich wzmacniaczy i wiem, że ja mogę być na drugim końcu miasta a sygnał można przekazać (np. przez komórkę) ale warunkiem KONIECZNYM jest to żeby odbiornik sygnału z kluczyka był w promieniu takim w jakim mój kluczyk da radę otworzyć auto, czyli jak sprawdzałem max 1m, (bo nawet stojąc po drugiej stronie mojego samochodu nie otworzysz drzwi pasażera a ja drzwi kierowcy już tak). Skoro ten promień jest tak mały to wspólnik złodzieja MUSI za mną iść lub stać bliżej niż 1m i np. w restauracji musiałbyś siedzieć obok mnie a nie kilka stolików dalej. Przykład o kradzieży z pod domu też wyssany z palca, no chyba że ktoś trzyma kluczyki na parapecie okna do którego złodziej przyłoży odbiornik sygnału. Wystarczy kluczyk powiesić na korytarzu 2m od drzwi i nikt się z nim nie połączy.

Drugą dziurą w teorii powszechności jest dostęp do takich urządzeń. To że jakiś pan elektronik złożył taki wzmacniacz sygnału (który wbrew pozorom nie jest takie prosty) za klikadziesiąt dolarów (w co wątpię, raczej bliżej kilka tyś $) to nie znaczy że potrafi to złodziej aut. Skoro nie potrafi to musi urządzenie od pana elektronika kupić. Skoro musi kupić na czarno a pan elektronik wie do czego to posłuży to weźmie za to dużo dużo więcej $ (know-how kosztuje, także w świecie przestępczym). A skoro kosztuje dużo $ a złodziej na ukradzeniu auta nie zarabia jego wartości ale kilka procent to ten proceder w przypadku aut wartych kilkadziesiąt tysięcy staje się nieopłacalny i wracamy do mojej wcześniejszej teorii że dużo prościej złodziejowi ukraść kluczyk z torebki lub kieszeni a potem spokojnie odpalić auto niż kombinować ze skomplikowaną elektroniką.

czoboki pisze:
Mam wrażenie, że kierują Tobą uprzedzenia, czy niechęć do tego systemu i tyle. ;) Jeśli będzie zamówienie na Twoje auto, to je stracisz choćbyś trzymał w sypialni. :(

Moje zdanie jest takie jak napisał Czoboki, jak się uprą to i tak ukradną więc podstawą jest dobre AC.

Ja tymczasem nie popadam w paranoję i korzystam z wygody tego systemu czego i innym życzę. :]

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Na górę
Post: 06-08-2017, 15:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Tak Panowie eksperci.
Widzę, że fachowcy z Was i nawet jakbym dał artykuł pod nos to i tak znajdziecie argument.
Czoboki nie mam uprzedzeń i wystaczy poczytać- nie będę Cię wyręczał i podawał linki.
Joozwa po raz kolejny sprawiłeś, że się uśmiechnąłem kiedy znów napisałeś o odległości 1m jako argument zapewniający bezpieczeństwo.



Made in Tapatalk
Obecnie Tucson już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała:)

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 06-08-2017, 16:43 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
VITARARAFAŁA pisze:
Tak Panowie eksperci...
Widzę, że fachowcy z Was i nawet jakbym dał artykuł pod nos to i tak znajdziecie argument.
Czoboki nie mam uprzedzeń i wystaczy poczytać- nie będę Cię wyręczał i podawał linki.
Joozwa po raz kolejny sprawiłeś, że się uśmiechnąłem kiedy znów napisałeś o odległości 1m jako argument zapewniający bezpieczeństwo.


No to czekamy na ten artykuł.

A co ci się nie podoba w moim opisie działania tego sytemu? Znasz jakiś inny sposób żeby przedłużyć działanie kluczyka bez zbliżenia się do niego to go opisz.

Można sobie wymieniać kolejne sposoby które Twój kluczykowy samochód otworzą równie szybko.
1. Łamak w drzwi i otwarte w 5 sek. Łamak w stacyjkę i przekręcona w 10 sek, komp wpięty w złączkę OBD i immo zneutralizowane 15 sek - odjazd.
2. Wywalają Cię z samochodu po przestawieniu lusterka i jadą w siną dal. - 15 sek
3. idp. itd.

No i co z tego, sposobów jest wiele, prawdopodobieństwo że użyją bezkluczyka takie samo jak że użyją innego sposobu więc ja jakoś nie czuję się bardziej zagrożony niż Ty.

Nie chcesz, nie kupiłeś i OK, ale nie siej paniki że to gotowiec dla złodzieja bo tak nie jest.

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Na górę
Post: 06-08-2017, 17:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
A tytuł tematu czytałeś?
Bo skoro jest o systemie to i o nim są też wypowiedzi.
A skoro tak wiele osób i to nie tylko na tym forum tego modelu pisze o foliach alu, etui specjalnym itp to znaczy, że jednak ma obawy o potencjalnie zna zagrożenie idące z posiadania keylessa.

Na tym zakończyłem.


Made in Tapatalk
Obecnie Tucson już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała:)

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 06-08-2017, 18:14 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
Moja pierwsza wypowiedż w tym wątku była w odniesieniu do Twoich bezpodstawnych teorii że
VITARARAFAŁA pisze:
kradną auta z keylessem jak chcą i na potęgę

Jak na razie nigdzie o tym nie słyszałem ani nie potwierdzają tego żadne statystyki (także we wspomnianych artykułąch) więc jeżeli masz taką wiedzę z pewnego źródła to podziel się na forum, napewno wszyscy chętnie poczytają. :czyta:
Jak na razie wydaje mi się że to jedynie Twoje domysły.

VITARARAFAŁA pisze:
Tak Panowie eksperci.
Widzę, że fachowcy z Was i nawet jakbym dał artykuł pod nos to i tak znajdziecie argument.

I znowu kpisz nie podając żadnych konkretów.
Jak narazie wszystkie artykuły które widziałem piszą o MOŻLIWYM SPOSOBIE kradzieży a nie o konkretnych przypadkach więc pozostanę sceptyczny dopóki nie dostanę twardych danych.

VITARARAFAŁA pisze:
A skoro tak wiele osób i to nie tylko na tym forum tego modelu pisze o foliach alu, etui specjalnym itp to znaczy, że jednak ma obawy o potencjalnie zna zagrożenie idące z posiadania keylessa.

Tak jak pisałem wcześniej, wiem jakie keyless niesie zagrożenie i znam teorię wg której działąją złodzieje. Co nie zmienia faktu że jego przeciętny uzytkownik nie jest dużo bardziej narażony na kradzież niż każdy inny właściel samochodu a wygoda systemu ma swoje niezaprzeczalne plusy.
Nie zwalnia to oczywiście z czujności i polecam każdemu nietypowe zabezpieczenia antykradzieżowe, bo na takie złodzieje najczęściej nie mają sposobów.

VITARARAFAŁA pisze:
Na tym zakończyłem.

I tu się z Tobą zgodzę w 100%. :] Dopóki nie będziesz miał konkretów to dla mnie też EOT

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Na górę
Post: 06-08-2017, 19:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Proszę bo już mi ciśnienie podnosisz:
http://motofilm.pl/2017/03/piec-najbard ... samochodu/

http://www.wyborkierowcow.pl/wiadomosci ... ss-raport/


Tak na szybko. W jednym z artykułów omawiana metoda zajmuje 1 miejsce i ponad 30% stanowią kradzieże aut przez tą właśnie metodę. To wystarczy czy mam Ci list od komendanta jakiś dostarczyć lub zeznania złodzieja czy pasera:p ???


Made in Tapatalk
Obecnie Tucson już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała:)

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 06-08-2017, 19:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
https://www.google.pl/url?q=http://moto ... oUtAu5j5mA

Made in Tapatalk
Obecnie Tucson już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała:)

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 06-08-2017, 19:29 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
VITARARAFAŁA pisze:
Proszę bo już mi ciśnienie podnosisz:

A coś ty taki nerwowy :szalony:.
Wyluzuj bo jeszcze od tego ciśnienia coś Ci pęknie... :P

VITARARAFAŁA pisze:
http://motofilm.pl/2017/03/piec-najbardziej-popularnych-sposobow-na-kradziez-samochodu/
http://www.wyborkierowcow.pl/wiadomosci ... ss-raport/
http://moto.pl/MotoPL/7,88389,21572289, ... chody.html
Tak na szybko. W jednym z artykułów omawiana metoda zajmuje 1 miejsce i ponad 30% stanowią kradzieże aut przez tą właśnie metodę.


No widzisz. Jak chcesz to potrafisz :P
Z tym że z tych trzech to tylko ten pierwszy podaje jakąś statystykę i do tego w Rosji a nie u nas, pozostałe to kolejne listy aut które można tak otworzyć.

VITARARAFAŁA pisze:
To wystarczy czy mam Ci list od komendanta jakiś dostarczyć lub zeznania złodzieja czy pasera:p ???

Jakbyś miał to czemu nie. Jak mi ktoś przedstawia sprawdzone informacje a nie wydumane problemy to jestem w stanie uwierzyć


No ale dobrze. Przekonałeś mnie i jutro wystawiam auto na oto...o żeby ktoś go nie zwiniął w międzyczasie.

Pozdrawiam Cię serdecznie bo miło się z Tobą dyskutuje :]

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Na górę
Post: 06-08-2017, 19:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Mi z Tobą również. Normalnie aż się piwa napije. Zapraszam wypijemy i spróbujemy z autem sąsiada:p

Made in Tapatalk
Obecnie Tucson już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała:)

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 06-08-2017, 21:18 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
A ile s-crossów skradziono w...
Europie ?
Zaryzykuję...ZERO ?


Na górę
Post: 06-08-2017, 21:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
No chyba jednak jakieś ukradli bo na jednej z list S-cross też się znajduje. Czemu właściciel marek aut innych niż Premium myślą, że ich auta nie są dla złodzieja atrakcyjne. Za mało wiary w Wasze samochody:)


Made in Tapatalk
Obecnie Tucson już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała:)

_________________
Obecnie Tucson, już nie Vitara ale sympatia wciąż pozostała.


Na górę
Post: 07-08-2017, 18:51 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Powód kradzieży jest prozaiczny! Ceny oryginalnych części w ASO! Nie wszystko da się przełożyć z "anglika" (poza tym berxit też zahamuje w dużym import aut na części).
Ceny kilku części które zapamiętałem z FV po naprawie w ASO: felga 17' ok. 2kpln, kolumna kierownicy + ukł. wspomagania ok. 3,5kpln, głupia zaślepka airbaga pasażera 450pln... i wiele innych... Myślę, że nie wszystkie te części oferowane na portalach aukcyjnych pochodzą z rozbitków. Zwłaszcza takie jak poduszki, pasy, czy delikatne i łatwo ulegające uszkodzeniu, jak wspomniany układ kierowniczy.
PS
Nawet jeśli do tej pory nie ukradziono żadnego S-crossa (w co wątpię), to nie chciałbym żeby mój był pierwszy (pomimo pełnego AC) i jeżeli można auto zabezpieczyć niewielkim nakładem środków i działań, to uważam, że to pozytywne.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 08-08-2017, 11:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
VITARARAFAŁA pisze:
Tak Panowie eksperci.
Widzę, że fachowcy z Was i nawet jakbym dał artykuł pod nos to i tak znajdziecie argument.
Czoboki nie mam uprzedzeń i wystaczy poczytać- nie będę Cię wyręczał i podawał linki.


Podałem swoje wątpliwości. Zadałem pytania i dostałem odpowiedź. Dziękuję.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 08-03-2019, 20:54 
Offline

Rejestracja: 28-01-2019, 19:00
Posty: 12
Prośba o informację dla właśnie kupującego, którego pytania dealer nie do końca zrozumiał. ;-) Czy jest opcja w komputerze pokładowym S-Crossa wyłączenia systemu bezkluczykowego? Chodzi mi oczywiście o samo wejście do samochodu. Może to przesada ostrożności, żeby wyłączać system, za który się przed chwilą zapłaciło, ale wolę mieć głowę spokojną, a otwieranie samochodu przyciskiem na kluczyku w zupełności mi wystarczy. :)


Na górę
Post: 08-03-2019, 22:22 
Offline

Rejestracja: 23-12-2018, 12:46
Posty: 244
Suzuki: s-cross
Nie ma takiej opcji, są natomiast inne sposoby aby się zabezpieczyć w zależności ile kasy chce się wydać np.

https://etuiochronne.pl/etui-na-klucze-keyless

https://www.ribbley.pl/etui-zabezpiecza ... gLhI_D_BwE

https://www.youtube.com/watch?v=fpRsYcU6dL8

https://keylessprotector.com/pl/


Na górę
Post: 08-03-2019, 23:01 
Offline

Rejestracja: 28-01-2019, 19:00
Posty: 12
awd pisze:


Dzięki! O tych rozwiązaniach czytałem, ale miałem nadzieję, że obejdzie się bez dodatkowych środków. No ale trudno, nowoczesność w domu i zagrodzie. :lol:


Na górę
Post: 09-03-2019, 11:40 
Offline

Rejestracja: 23-12-2018, 12:46
Posty: 244
Suzuki: s-cross
Jeżeli nie chcecie stosować tego typu zabezpieczeń, to zastanówcie się nad kupnem najnowszego Land Rovera Discovery (2018) lub Range Rovera (2018).
Producentom nie zależy na tym, aby samochodu nie można było ukraść, gdyż to zmniejsza ich zyski. Powyższy producent zastosował chip mierzący z ogromną precyzją czas, który jest potrzebny do nawiązania połączenia.

https://auto.dziennik.pl zda-wideo.html

Jeśli złodziej porzuci pojazd skradziony przez złamanie systemu bezkluczykowego, a auto znajdzie policja, wówczas jego właściciel może zostać posądzony o chęć wyłudzenia odszkodowania. Dlaczego? Na aucie nie ma żadnych śladów włamania.


Na górę
Post: 09-03-2019, 13:29 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
To kiedy skradziono S-crossa ?


Na górę
Post: 09-03-2019, 13:43 
Offline

Rejestracja: 12-02-2018, 11:36
Posty: 243
Lokalizacja: Szczecin
Suzuki: sx4 s-cross
MS pisze:
To kiedy skradziono S-crossa ?


po co komu on
ani to popularne , ani drogie :takjest:

_________________
1.4 6MT Premium
2018
:zakrecony: SPRZEDANY :]


Na górę
Post: 09-03-2019, 14:20 
Offline

Rejestracja: 23-12-2018, 12:46
Posty: 244
Suzuki: s-cross
Firmy samochodowe blokują publikację policyjnych statystyk najczęściej kradzionych samochodów, gdyż działa to niekorzystnie na image producentów.
Jeżeli chodzi o statystyki kradzionych marek suzuki jest na samym końcu tej listy, w zasadzie nigdy nie widziałem suzuki w rankingach. Czasami widywałem opinie, że jeżeli chce się kupić samochód, który nie kradną powinno się kupić suzuki. Ubezpieczając samochód można zapytać czy są jakieś zniżki na markę tego producenta.


Na górę
Post: 10-03-2019, 12:26 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Ja to się bardzie obawiam, że ktoś mi szybę wywali, bo przez roztargnienie zostawię coś na widoku w kabinie.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 04-06-2019, 15:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Kiedyś w swifcie przestał mi działac pilot z systemem bezkluczykowym, słaba bateria. Nie otworzyłem auta z przycisku w klamce, nie otworzyłem z przycisku na pilocie i tym samym nie uruchomiłem auta. Trzeba było uzyć grotu wyciagnietego z pilota. Taki kluczyk to tylko sam grot i auto otworzyłem, uruchomiłem i pojechałem. Pilota mialem przy sobie, dioda migała wiec moze działał nadal na '' podtrzymaniu''. Szkoda, ze nie sprawdziłem bez pilota czy również udałoby sie uruchomić samym grotem bo to oznaczałoby ze nie ma zadnych zabezpieczeń.


Na górę
Post: 06-06-2019, 08:57 
Offline

Rejestracja: 22-12-2017, 12:48
Posty: 23
Suzuki: SX4 S-Cross
MS pisze:
To kiedy skradziono S-crossa ?


O S-cross nie słyszałem. Natomiast wiem, że kilka miesięcy temu skradziono w Warszawie na Gocławiu sprzed centrum handlowego nową Vitarę


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]