Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:17

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 06-02-2017, 11:04 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
Nie doszukałem się zbiorczego tematu o bolączkach naszego modelu a każdy jak dotąd opisywał swój problem oddzielnie.
Może zaczniemy wrzucać tutaj krótkie opisy tego co zaczęło niedomagać lub się zepsuło z podaniem przebiegu i czasu użytkowania auta?
Nie ukrywam że mam w tym interes. Pozwoli mi to zdecydować czy za rok dokupić "gwarancję" do 5 lat :]
Ale myślę że każdemu z nas i osobom zainteresowanym tym modelem też da to jakiś obraz bezawaryjności.

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Na górę
Post: 06-02-2017, 11:16 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
To może zacznę od siebie :]

1. Elektryczne wspomaganie kierownicy - przebieg 0 km - od początku użytkowania. Temat znany na forum. Wspomaganie za sztywne w zakresie położenia zerowego kierownicy.
LINK DO TEMATU
Jak na razie się przyzwyczaiłem i nie mam ciśnienia żeby jechać do ASO w innym mieście to weryfikować bo we Wrocławiu mówią że jest OK.

2. Czujnik zapięcia pasa lewego tylnej kanapy - 14000km, 8 miesięcy. Na desce pokazuje cały czas że pas nie jest zapięty mimo że fizycznie jest zapiety. ASO zamówiło nowy mechanizm zapięcia pasa. Czekam na dostawę.

3. Czujniki cofania - 15kkm 9 miesięcy. Padła jedna cyfra wyświetlacza od czujników. Zestaw czujników dokładany przez ASO przy zakupie więc nie jest to typowa usterka modelu.

To jak na razie tyle przez pierwszy rok, więc jestem bardzo zadowolony z zakupu :takjest:

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Ostatnio zmieniony 07-02-2017, 18:25 przez Joozwa, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 06-02-2017, 18:46 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
No to jadziem! :takjest:
1. Auto miało 18 miesięcy i padł czujnik parkowania z przodu (jeden z tych "na wprost). W ASO zdziwieni, bo podobno w Suzuki te części się nie psują... A jednak :] Wymienili bez problemu. Jedyna uciążliwość, to żółty komunikat o usterce do czasu dostarczenia części.
2a. Auto ma dwa i pół roku i 64kkm. Uwaga! :] Psuje się znowu czujnik (z tej samej grupy ale nie wiem czy to ten wymieniany). Zdziwienie w ASO jeszcze większe :)) Jednak teraz komunikat o serwisie błysnął na 2 sekundy dwa razy. Czujnik od czasu do czasu pokazuje nieistniejącą przeszkodę. Sprawdzili, skasowali błędy i umówiliśmy się, że jak jeszcze raz "ducha" zobaczy :] to (nie zamknęli zlecenia) tylko telefonicznie dam znać i puszczą reklamację do SMP. Nie wysłał dzisiaj, bo mogliby odrzucić, że sporadyczny błąd. Zobaczymy!
2b. Taki numerek, bo usterka wystąpiła jednocześnie. Zapieczone wewnętrzne klocki z tyłu. Te zewnętrzne w czasie mycia karcherem były płukane z soli innego syfu, a te od strony nadwozia nie i się zapiekły. Objaw: najpierw "przytrzymywanie" ręcznego po kilkugodzinnym parkowaniu, a nieco później piszczenie hamulców w czasie jazdy. Wystarczy rozkręcić, wyczyścić i złożyć. W ASO powiedzieli, że kontrolują wzrokowo stan klocków. W razie zgłoszenia problemu przy np. przeglądzie, czyszczą. Jak się nie zgłosi, nie czyszczą!
Więcej grzechów nie pamiętam! :takjest:

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 06-02-2017, 20:10 
Offline

Rejestracja: 11-10-2016, 18:15
Posty: 9
Potwierdzam sztywność wspomagania w zakresie zerowym. Denerwujaca uciążliwość, nie wiem czy się przyzwyczaję.


Na górę
Post: 07-02-2017, 00:19 
Offline

Rejestracja: 19-06-2015, 11:20
Posty: 66
beatazaw pisze:
Potwierdzam sztywność wspomagania w zakresie zerowym. Denerwujaca uciążliwość, nie wiem czy się przyzwyczaję.
Tak. To jest chyba największa bolączka tego modelu. Choć nie u wszystkich występuje. Nie wiem jak w krajach bardziej cywilizowanych sobie serwisy z tym problemem poradziły. U nas każdy serwis ci powie, że pierwszy raz słyszy o takim problemie. W/G mnie Suzuki powinno przyjąć ten problem na klatę i coś z tym zrobić. Pewnie nie są to duże koszta takie jak np. spalone sprzęgło w Subaru Diesel. Tam też nie uznawali reklamacji tylko wysyłali na kurs jazdy dieslem. Choć mogłeś i z milion kilometrów ropniakiem przejechać wcześniej :) I to różnymi modelami..


Na górę
Post: 07-02-2017, 08:14 
Offline

Rejestracja: 26-09-2016, 09:05
Posty: 97
Lokalizacja: Grudziądz
Suzuki: S-cross 1,6 Premium
Także miałem wymienianą klamrę pasów tylnych, prawej strony. Do tej pory to tyle.
Muszę się przyznać, że nie odczuwam tej przypadłości z układem kierowniczym. Wiem o czym piszecie , bo widziałem to na teście u Zachara ale u mnie chyba tego tego nie ma. Jeżdżę na przemian dwoma autami i nie odczuwam, po przesiadce, takiego problemu.


Na górę
Post: 07-02-2017, 09:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
U mnie przy przebiegu okolo 50k km zaczęło stukać zawieszenie na poprzecznych nierównościach, teraz przy 54k km już puka na prawie każdej nierówności + na postoju przy szybkim ruszaniu kierownicy prawo/lewo dość tak słychać pukanie ... Jeszcze nie miałem okazji zajechać do serwisu ale obstawiamy albo łączniki stabilizatorów albo końcówki drążków kierowniczych :( w poprzednim aucie Saab 9-3 160k km i nie trzeba było nic robić do sprzedaży :( ...

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
Post: 07-02-2017, 09:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-01-2017, 19:30
Posty: 334
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Vitara 2WD Premium
Gdzieś mi się w oczy rzuciła cena 120Euro za łącznik stabilizatora, a nie jest on przecież ze złota.
Jak wymienisz to daj znać ile kosztował.


Na górę
Post: 07-02-2017, 10:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
Jacek_Do pisze:
Gdzieś mi się w oczy rzuciła cena 120Euro za łącznik stabilizatora, a nie jest on przecież ze złota.
Jak wymienisz to daj znać ile kosztował.


Ekhm jak taka cena to ja podziękuje i sobie jakiś zamiennik wsadzę :P gwarancja się na dniach kończy - a tak wogole nie podeszło by to pod gwarancje ?

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
Post: 07-02-2017, 10:35 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Tak sobie pomyślałem, że tan wątek będzie bardzo negatywnie nastrajał - może dla równowagi trzeba dodać co się podoba? ;-)

Jeśli chodzi o moje usterki to jak na razie miałem "szczęście" :)

1) Wymienione obicie przednich drzwi pasażera, bo odstawało od szyby i nie dało się poprawić w serwisie ("boczek" z jakichś powodów był za długi i się wybrzuszał).
2) Wkurzające skrzypienie oparcia fotela pasażera. W czasie jazdy nawet lekkie przyhamowanie powodowało, że pasażer zmniejszał nacisk na oparcie co z kolei powodowało irytujące skrzypnięcie. Poprawione w serwisie w ciągu kilkunastu minut (wystarczyło coś poprawić w prętach stelaża).
3) Wał napędowy - historię opisałem w osobnym wątku - wymieniony na gwarancji (chwilę to trwało, ale w sumie nie spieszyło mi się jakoś specjalnie). Na razie cisza i spokój i oby tak zostało.
4) Stukanie i skrzypienie w kokpicie. Zależy od temperatury, np. jak ruszę jest OK, potem ogrzewanie zaczyna pracować i wtedy irytująco plastiki pracują przez kilka minut a potem w zasadzie znowu OK. Na razie się nie zebrałem aby kokpit rozebrać i sprawdzić co jest nie tak.
5) Coś tam sobie potrafi skrzypnąć z tyłu na nierównościach. Zawieszenie? A może buda się jakoś przekrzywia i coś-tam skrzypi?
6) Kilka razy zdarzyły mi się jakieś niepokojące objawy w hamulcach, np. jakieś tarcie/chrobotanie, ale niewykluczone, że był to efekt dostania się jakiegoś zabrudzenia gdzieś w okolice zacisków, bo potem wszystko przeszło i jest OK.

W sumie to poza tym wałem napędowym to "pierdoły" same, aczkolwiek nie powinny mieć miejsca. Mam nadzieję, że po "wyczesaniu" niedoróbek będzie już OK. Z drugiej strony w końcu po to jest gwarancja, no nie? ;-)

Jeśli chodzi o "gwarancję" na 5 lat to ja się zdecydowałem ją zakupić - w poprzednich autach się przydało.


Ostatnio zmieniony 08-02-2017, 14:34 przez MiPr, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 07-02-2017, 10:36 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
doOh pisze:
gwarancja się na dniach kończy - a tak wogole nie podeszło by to pod gwarancje ?

Zdziwiłbym się. To w końcu element podlegający naturalnemu zużyciu. W sumie - co Ci szkodzi zapytać?


Na górę
Post: 07-02-2017, 15:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
MiPr pisze:
doOh pisze:
gwarancja się na dniach kończy - a tak wogole nie podeszło by to pod gwarancje ?

Zdziwiłbym się. To w końcu element podlegający naturalnemu zużyciu. W sumie - co Ci szkodzi zapytać?


Niby tak ale kurcze po przebiegu 50k km ? ... Lexus IS250 na liczniku było okolo 130k km nie trzeba było nic robić, Saab 9-3 okolo 160k km nic nie trzeba było robić, a tutaj się zawiecha sypie po 50k km ? ... No nic, zobaczymy :D

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
Post: 07-02-2017, 15:16 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
doOh pisze:
Niby tak ale kurcze po przebiegu 50k km ? ... Lexus IS250 na liczniku było okolo 130k km nie trzeba było nic robić, Saab 9-3 okolo 160k km nic nie trzeba było robić, a tutaj się zawiecha sypie po 50k km ? ... No nic, zobaczymy :D

Ja rozumiem i też bym chciał aby jak najdłużej się trzymało, ale drogi jakimi jeżdżę są jakie są (no nie powiem, że jest to klasa "kartoflisko" ale w niektórych miejscach już niewiele brakuje) i nic na to nie poradzę.


Na górę
Post: 07-02-2017, 16:04 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
a nie wiecie czasem co to jest klasa Premium ?
Choć moja skoda przez 190 tys miała wymieniane tylko klocki i 1 raz tarcze i amortyzatory :] choć właściwie moje jazdy były międzymiastowe ;)


Na górę
Post: 07-02-2017, 18:27 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
MiPr pisze:
Tak sobie pomyślałem, że tan wątek będzie bardzo negatywnie nastrajał - może dla równowagi trzeba dodać co się podoba? ;-)
Dlaczego negatywnie? Każde auto się psuje i wydaje mi się lepiej mieć realne informacje bez ściemy jakie to cudowne auto posiadamy :aniolek:
Na opis pozytywów jest temat "plusy i minusy S-Crossa". :czyta:

MiPr pisze:
3) Wał napędowy - historię opisałem w osobnym wątku - wymieniony na gwarancji (chwilę to trwało, ale w sumie nie spieszyło mi się jakoś specjalnie). Na razie cisza i spokój i oby tak zostało.

Może wrzuć link do tematu żeby łatwo było znaleźć temat. Ja podlinkowałem temat wspomagania.

Jak na razie widać że poza wspomaganiem nie ma "typowych" usterek. :ok:

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Na górę
Post: 08-02-2017, 12:28 
Offline

Rejestracja: 18-09-2015, 07:51
Posty: 27
1,5 roku i 25tyś

1) czujnik zapięcia pasów - prawy tył, w ramach gwarancji
2) czujnik koła ABS - lewy tył - w ramach gwarancji
3) skrzypienie deski, od strony kierowcy + zegary - tu brawa dla serwisu Japan Motors, bo poradzili sobie skutecznie z problemem, w ramach gwarancji
4) popiskiwanie stelarza fotela kierowcy - wymieniony na gwarancji

nie jest źle , ale zawsze mogło by tego nie być ;)

_________________
SX4 SCROSS, 2015, 1,6


Na górę
Post: 08-02-2017, 13:40 
Offline

Rejestracja: 29-01-2015, 10:06
Posty: 152
to i ja dorzucę swoje 3 grosze (2 lata, 30kkm):
- wymieniony na gwarancji daszek nad zegarami
- wymienione w ramach akcji serwisowej poszycia przednich foteli
- coś mi stuka w środkowej części deski rozdzielczej, ale też nie mam czasu, aby to rozebrać i sprawdzić co to jest
i to chyba wszystko...
choć ostatnio zaczęło coś mi piszczeć w komorze silnika i najprawdopodobniej to jest któraś z rolek napinacza paska. Na przeglądzie stwierdzili, że coś tam słychać, ale nie widzą dokładnie skąd i najlepiej poczekać aż objawy się nasilą. Z drugiej strony to piszczenie słychać szczególnie na zimnym silniku i była sugestia, aby zostawić samochód na noc w ASO, aby rano mogli podjąć próbę diagnozy.

Ponadto kilka razy tez mi mignął komunikat czujnika parkowania, ale po kilku sekundach zgasł. Kilka razy tez wykrywał jakieś niewidoczne przeszkody. Na przeglądzie stwierdzili, ze był jakiś błąd i go wykasowali. Mam nadzieje, ze nie będę z tym miał jakichś problemów w przyszłości.

No i porównując spalanie którymi się tu ludzie chwalą to mi średnio pali około 7l/100km i nijak nie mogę zejść poniżej 6l/100 czy jak niektórzy podają nawet z 5 na początku.


Na górę
Post: 08-02-2017, 14:39 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Joozwa pisze:
Może wrzuć link do tematu żeby łatwo było znaleźć temat.

Link dodałem w moim poście.

Przy okazji uświadomiłem sobie jedną rzecz, która mnie irytuje nieco: wsteczny, który co rusz nie chce wskoczyć - puszczam sprzęgło, wyciskam i jest OK, ale zawsze to chwila szarpania się za każdym razem jak odpalam auto (bo za każdym razem muszę wycofać aby wyjechać).


Na górę
Post: 08-02-2017, 16:12 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
Fakt. Ze wstecznym mam to samo, TTTM ;).
Ale ja przyzwyczajony jestem bo w dwóch innych japończykach też tak jest.

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Na górę
Post: 08-02-2017, 18:40 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
maneko pisze:
Ponadto kilka razy tez mi mignął komunikat czujnika parkowania, ale po kilku sekundach zgasł. Kilka razy tez wykrywał jakieś niewidoczne przeszkody. Na przeglądzie stwierdzili, ze był jakiś błąd i go wykasowali. Mam nadzieje, ze nie będę z tym miał jakichś problemów w przyszłości.
.

:skoczek: Hurrraaa! Nie jestem jedyny w Polsce! W ASO przekonywali mnie, że jestem pierwszy z taką usterką! :))
A na poważnie, to właśnie jestem w trakcie reklamacji już drugiego czujnika (z tych "na wprost" przód). Już pisałem ale powtórzę: pierwszy zdechł konkretnie i komunikat "SERVICE SENSOR" był na stałe. Teraz drugi "widzi duchy" i sprawa w toku (wysłano zgłoszenie reklamacyjne do SMP) i czekam na telefon.
Jak ci nawet mignęło, to jest zapisane w komputerze. Nie czekaj tylko zgłoś w ASO. Jak ja byłem w ASO (w poniedziałek), to akurat "duchów" nie było ale zlecenie założyli, a dzisiaj zadzwoniłem że się powtórzyło i wysłali zgłoszenie. Nie wiem ile masz jeszcze gwarancji, bo mnie zostało 5 m-cy i zintensyfikowałem działania w celu załatwienia tematu.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 08-02-2017, 20:08 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
macioo pisze:
W ASO przekonywali mnie, że jestem pierwszy z taką usterką! :))

Mi tak samo mówią, niezależnie z czym bym do nich nie pojechał :D Fotel skrzypi - no jest pan pierwszy, nikomu jeszcze tak nie skrzypiało. Wał piszczy - SMP nie odnotowało tego typu usterek. Nie wiem, czy ma mnie to pocieszyć, że niby taki wyjątkowy wóz mi się odstał czy co? ;)


Na górę
Post: 08-02-2017, 22:35 
Offline

Rejestracja: 22-02-2016, 21:13
Posty: 86
Suzuki: s-cross
U mnie najbardziej wkurzającą usterką są nie trzymające ograniczniki w tylnych drzwiach,głupio kijem podpierać jak się auto odkurza :lol: Drzwi zawsze same się zamykają,bez względu na to jak auto stoi.Serwis twierdzi ,że wymieni w ramach gwarancji.Zobaczymy.


Na górę
Post: 09-02-2017, 09:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
Ostatnio mi zaczęła mrugać kontrolka Start/Stop na pomarańczowo ale po 5 min jeździe i zatrzymaniu się zgasła i się już nie pojawiła ... Ktos cos wie ? :)

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
Post: 09-02-2017, 12:47 
Offline

Rejestracja: 29-01-2015, 10:06
Posty: 152
Macioo,
Mam jeszcze rok gwarancji, więc nie jest źle. Wczoraj pisałem o tych czujnikach i jak wracałem z pracy to na pierwszych około 5 km pojawiały mi się duchy na środkowym przednim sensorze jak wolno posuwałem się w korku. Potem wyjechałem na obwodnice i temat się nie powtórzył. Oczywiście nie pojawił się, żaden komunikat jak wcześniej na pomarańczowo. Pojeżdżę jeszcze trochę i na wiosnę spróbuję zgłosić tą rolkę napinacza i ten sensor.


Na górę
Post: 09-02-2017, 15:05 
Offline

Rejestracja: 01-04-2016, 14:30
Posty: 35
Suzuki: S-Cross 2WD
Dodałbym dziwne i denerwujące ładowanie.Było na forum:http://www.suzukiklub.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=13485
ASO twierdzi że TTTM,na zimnym silniku wszystko jest dobrze,po rozgrzaniu ładowanie zaczyna bardzo wyraźnie skakać. Auto ma przejechane 25tyś.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]