Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 20:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-02-2017, 21:22 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Koledzy! Orientuje się ktoś czy w ramach czynność obsługowych podczas jakiegoś serwisu, jest kontrola jakaś szczególna układu hamulcowego (poza sprawdzeniem grubości klocków i skuteczności hamowania)? Mam na myśli jakieś sprawdzenie, czy nie są zasyfione, czy odpowiednio pracują itp.
Pytam, bo nie mam pod ręką instrukcji, a jutro jadę do ASO i nie wiem czy się przypieprzać :]
Chodzi o to, że od kilku tygodni zaobserwowałem "przytrzymanie" tylnych klocków po nocnym garażowaniu i pisk w czasie jazdy (najpierw cichutki, a ostatnie dni silny gwizd-pisk przeszkadzający w czasie jazdy 100km/h). Po odkręceniu jarzma zacisku, okazało się, że wewnętrznych klocków (po obu stronach) nie da się ruszyć. Trzeba było solidnie młotkiem przyiwanić, żeby je wyjąć. Sworznie pracowały leciutko, wszystko inne OK, tylko ten syf w prowadnicach klocków tak napuchł, że były jak przyspawane.
Jestem 3kkm po serwisie na 60kkm i jeśli powinni sprawdzać układ, to zamierzam zapytać się o jakieś wyjaśnienia. Rozumiem, że to mogą być tzw. "inne czynności serwisowe" i czyszczenie nie jest w zakresie. To jednak uważam, że sprawdzać powinni i ewentualnie poinformować, że taką czynność należy wykonać za dodatkową opłatą. W końcu po to regularnie serwisuję samochód w ASO, żeby nie spotykały mnie takie "niespodzianki". :wsciekly:

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 05-02-2017, 22:17 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
co 2 lata płyn- w ramach przeglądu, klocki- element eksploatacyjny wymiana wg potrzeb, kontrola wzrokowa (chyba) na każdym przeglądzie


Na górę
Post: 05-02-2017, 22:19 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
PS
3 tys po przeglądzie, powiadasz pan .......jak go robiliśmy wszystko było ok :szalony:


Na górę
Post: 05-02-2017, 22:42 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
MS pisze:
PS
3 tys po przeglądzie, powiadasz pan .......jak go robiliśmy wszystko było ok :szalony:

Hahaha... dooobre! Tak zarośniętego klocka w aucie wżyciu nie miałem! W 30kkm by się tak nie zapierniczył. :sciana: Dobrze, że zauważyłem co się dzieje i podjąłem interwencję. Inaczej za jakiś czas, i klocki i tarcze poszły by się kochać!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 08-02-2017, 13:19 
Offline

Rejestracja: 29-01-2015, 10:06
Posty: 152
Hm... u mnie na przeglądzie po 2 latach nikt nie zdejmował nawet kół - była tylko ścieżka diagnostyczna i już. Zapytałem czy klocki są ok i odpowiedź była, ze była kontrola wzrokowa i wszystko jest OK, więc jeśli miałbyś zapieczone klocki to powinno na luzie na ścieżce diagnostycznej wskazywać jakieś dodatkowe siły hamujące i to wszystko.


Na górę
Post: 08-02-2017, 19:09 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Na ścieżce nie wyjdzie bo sworznie i siodło zacisku pływa swobodnie. Jak nie naciskasz hamulca, to efekt jest taki, że nie całkiem odsuwa się klocek i czasem lekko dotyka (tak, że gwiżdże ale na tyle słabo, że koła nie grzeje). Teraz stwierdziłem, że klocki są starte lekko na ukos i najwyraźniej z tej przyczyny czasem się przykleszczają. Jak się pogoda zmieni, to wymienię klocki na tyle na nowe. Na szczęście kosztują niewiele ponad 100pln (TRW).

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]