Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 26-04-2024, 06:57

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 4x4 s-cross
Post: 22-01-2017, 21:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
smokoviec pisze:
w takim razie do czego ma służyć tryb snow?
Tak jak napisali @Avalanche i @macioo, Snow to nie tylko napęd, ale także najczulsze ustawienie kontroli trakcji i ESP, sterowania silnikiem, skrzynią (CVT/AT). Nie wiem jak w przypadku MT, ale przy AT prowadzenie auta na śliskcih nawierzchniach jest łatwiejsze w trybie Snow niż w Auto lub Lock.
Poniżej nakręcony na szybko test ruszania na śniegu w poszczególnych trybach, różnice niewielkie:
viewtopic.php?p=120914#p120914

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
 Tytuł: Re: 4x4 s-cross
Post: 23-01-2017, 00:10 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
MS pisze:
[
chyba żartujesz :lol: ja kupiłem s-crossa bo mieszkam kawałek za asfaltem ( choć dotychczas 2x4 też musiały dawać radę ). Kupno LC i tym podobnych -ma tylko 1 wytłumaczenie w PL - bo właściciel miał taki kaprys :lol:

Jeżeli musiałbyś codziennie dojeżdżać na działkę w środku lasu drogą , a właściwie trudno to drogą nazwać, bo to dukty leśne z 30cm koleinami wypełnionymi błotem większość roku (jeżdżą tam tylko maszyny do wywozu drewna i traktory), to zapewniam cię, że to nie kaprys!
Tylko proszę nie pisz, że można sprzedać działkę, bo to nie wchodzi w rachubę. Piękny kawał łąki z małym jeziorem otoczony gęstym lasem. A jak się ma zwierzęta, to dojechać trzeba niezależnie od aury, bo nie powiesz koniowi, że wczoraj jeść nie dostał, bo pan był uprzejmy zagrzebać się w błocie!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
 Tytuł: Re: 4x4 s-cross
Post: 23-01-2017, 10:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Przykład przegrzania napędu:
https://youtu.be/oR05d7JuSJk?t=4m4s

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
 Tytuł: Re: 4x4 s-cross
Post: 24-01-2017, 11:46 
Offline

Rejestracja: 19-05-2016, 06:56
Posty: 406
Suzuki: S-cross
ziubor pisze:
Wiem że miejsce nie jest właściwe, ale czy ktoś z Was podwyższał zawieszenie? dosłownie 2-3 cm i byłoby idealnie!

Ja "podwyższyłem" zawieszenie o 1,5 cm zakładając na zimę opony 215/55/17 i w zasadzie jest już prawie idealnie...
Są to takie same gumy, jakie producent przewiduje seryjnie do nowego S-Crossa.
Wbrew pozorom różnica jest na prawdę bardzo odczuwalna, począwszy od wsiadania i wysiadania - jest zauważalnie wyżej, poprzez samą jazdę, a na wygodzie miejskiego parkowania kończąc. To ostatnie jest w zimie IMHO najważniejsze. Dzięki tym 1,5 cm i głębszym profilu opon, wjeżdżanie na krawężniki, pryzmy śniegu/lodu, przejeżdżanie przez śpiących policjantów (niejednokrotnie podwyższonych jeszcze zalegającym na nich lodem), jest na prawdę bezproblemowe. Nie mówiąc już o tym, że podjęcie decyzji o odśnieżaniu podwórka jest też przesunięte w czasie;-)
Na lato, jak skończą mi się seryjne (205/50/17) przewiduję zakup trochę mniejszych niż te zimowe (215/50/17), które podniosą samochód o 0,5 cm.


Na górę
 Tytuł: Re: 4x4 s-cross
Post: 24-01-2017, 17:40 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
macioo pisze:
Jeżeli musiałbyś codziennie dojeżdżać na działkę w środku lasu drogą , a właściwie trudno to drogą nazwać, bo to dukty leśne z 30cm koleinami wypełnionymi błotem większość roku (jeżdżą tam tylko maszyny do wywozu drewna i traktory), to zapewniam cię, że to nie kaprys!
!

zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci , np jimny też tego dokona :lol: nadal uważam że kupno LC to kaprys, choć każdemu wolno i nic mi do tego :lol: amen


Na górę
 Tytuł: Re: 4x4 s-cross
Post: 24-01-2017, 18:19 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
MS pisze:
[

zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci , np jimny też tego dokona :lol: nadal uważam że kupno LC to kaprys, choć każdemu wolno i nic mi do tego :lol: amen


Pod warunkiem, że kierowca nie ma 2m wzrostu i 140kg :)) Tak, wiem da się i z takimi gabarytami jechać Jimnim ale dla czego ktoś kogo stać na samochód za ponad 200kpln i może się przemieszczać komfortowo, ma się męczyć w takim maleństwie? Poza tym LC równie sprawnie jak po lesie jeździ po autostradach (czego o małym suzuki powiedzieć się nie da) więc zakup jest jak najbardziej uzasadniony. Kaprysem, to byłoby zainstalowanie na specjalne zmówienie różowej tapicerki w zielone grochy. :))

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
 Tytuł: Re: 4x4 s-cross
Post: 25-01-2017, 10:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
zulos pisze:
ziubor pisze:
Wiem że miejsce nie jest właściwe, ale czy ktoś z Was podwyższał zawieszenie? dosłownie 2-3 cm i byłoby idealnie!

Ja "podwyższyłem" zawieszenie o 1,5 cm zakładając na zimę opony 215/55/17 i w zasadzie jest już prawie idealnie...
Są to takie same gumy, jakie producent przewiduje seryjnie do nowego S-Crossa.
Wbrew pozorom różnica jest na prawdę bardzo odczuwalna, począwszy od wsiadania i wysiadania - jest zauważalnie wyżej, poprzez samą jazdę, a na wygodzie miejskiego parkowania kończąc. To ostatnie jest w zimie IMHO najważniejsze. Dzięki tym 1,5 cm i głębszym profilu opon, wjeżdżanie na krawężniki, pryzmy śniegu/lodu, przejeżdżanie przez śpiących policjantów (niejednokrotnie podwyższonych jeszcze zalegającym na nich lodem), jest na prawdę bezproblemowe. Nie mówiąc już o tym, że podjęcie decyzji o odśnieżaniu podwórka jest też przesunięte w czasie;-)
Na lato, jak skończą mi się seryjne (205/50/17) przewiduję zakup trochę mniejszych niż te zimowe (215/50/17), które podniosą samochód o 0,5 cm.


Tak samo zrobiłem ja i do mniejszych opon nie ma bata ze wrócę :)

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
 Tytuł: Re: 4x4 s-cross
Post: 26-01-2017, 08:24 
Offline

Rejestracja: 19-05-2016, 06:56
Posty: 406
Suzuki: S-cross
doOh pisze:
Tak samo zrobiłem ja i do mniejszych opon nie ma bata ze wrócę :)

Nie powinienem może rozwijać oftopika, ale dodam jeszcze tylko do poprzednich zalet to, że wreszcie licznik wskazuje niemal to samo co GPS, a nie 10% mniej...;-)


Na górę
 Tytuł: Re: 4x4 s-cross
Post: 26-01-2017, 10:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-07-2008, 10:17
Posty: 81
Lokalizacja: Szczecin
Podczas 90% jazdy w trasy i po mieście mam włączony tryb SPORT. W trybie AUTO jeżdżę tylko wtedy kiedy zapomnę przełączyć na tryb SPORT. Nie podoba mi się zmulona charakterystyka trybu AUTO i klekotanie na niskich obrotach. W trybie SNOW jechałem przez 2 godziny w trasie podczas ostrej śnieżycy i po ubitym śliskim śniegu. Wtedy zmulenie jak najbardziej się przydało. Nigdy nie pojawił mi się komunikat o wyłączeniu trybu z powodu przegrzania.


Na górę
 Tytuł: Re: 4x4 s-cross
Post: 28-01-2017, 23:14 
Offline

Rejestracja: 28-11-2016, 17:38
Posty: 12
Suzuki: sx4 s-cross 4WD
już jestem umówiony na serwis z tym przegrzaniem. jest nawet ten komunikat opisany w instrukcji


Na górę
 Tytuł: Re: 4x4 s-cross
Post: 14-03-2017, 13:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
@ziubor, i co tam wyszło w serwisie z tym napędem?

Informacja dla kolegów, którzy brali udział w dyskusji na temat trybu Snow - tylko w tym trybie rozdział momentu jest zależny od ruchów kierownicą (system ma przewidywać tor jazdy).
W pozostałych trybach pozycja kierownicy nie ma znaczenia, choć na podstawie prędkości obrotowych kół tak czy inaczej napęd jest przenoszony na tył.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
 Tytuł: Re: 4x4 s-cross
Post: 14-03-2017, 21:29 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Czyli dobrze zaobserwowałem :) jak tył się uślizguje i zakładam małą kontrę, to zaraz auto się ładnie prostuje! :)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]