Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
Post: 03-01-2017, 17:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
Proszę pochwalcie się, jeśli udało się Wam ładnie zamontować kamerkę samochodową (nagrywającą).
Jak poprowadziliście kabel zasilający?
Czy były jakieś problemy podczas montażu i jak się udało je pokonać?


Na górę
Post: 03-01-2017, 18:32 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Zasilanie, to gniazdo na przewodzie umocowane pod deską, za schowkiem. Przewód poprowadzony prawym słupkiem i dalej pod podsufitką aż do kamerki. Mocowanie kamerki to już odrębna sprawa.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 03-01-2017, 20:15 
Offline

Rejestracja: 29-04-2015, 20:48
Posty: 13
Lokalizacja: podaskie
Suzuki: S-Cross 1.6 Pbl
kabel zasilania podłączyłem do lampy koło lusterka wstecznego miejsca jest tam dość dużo. Ja zakupiłem przejściówkę 12V na usb z dwoma wyjściami i do tego podłączyłem zasilanie kamerki. Sama kamerka przed lusterkiem w górnej części szyby, lusterko wszystko przysłania i nie przeszkadza w czasie jazdy


Na górę
Post: 03-01-2017, 20:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
brysie0, możesz wrzucić fotkę?

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 04-01-2017, 21:15 
Offline

Rejestracja: 29-04-2015, 20:48
Posty: 13
Lokalizacja: podaskie
Suzuki: S-Cross 1.6 Pbl
postaram się jutro w ciągu dnia zrobić fotki i wrzucę


Na górę
Post: 05-01-2017, 13:18 
Offline

Rejestracja: 29-04-2015, 20:48
Posty: 13
Lokalizacja: podaskie
Suzuki: S-Cross 1.6 Pbl
Zdjęcia może nie najlepsze ale niestety robione w garażu przy dość słabym świetle


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 05-01-2017, 14:48 
Offline

Rejestracja: 30-03-2009, 18:19
Posty: 91
Lokalizacja: Ruda Śląska
@brysie0. Czyli kamerka na stałe jest podłączona do zasilania ? Rozumiem, że w przypadku dłuższego postoju wyciągasz wtyczkę ?


Na górę
Post: 05-01-2017, 15:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Dzięki @brysie0.
Ja jednak zrobię to w sposób opisany przez @macioo :)

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 10-01-2017, 21:23 
Offline

Rejestracja: 29-04-2015, 20:48
Posty: 13
Lokalizacja: podaskie
Suzuki: S-Cross 1.6 Pbl
Co do zasilania to podłączyłem się do lewej lampki, Żarówka jest wykręcona a w jej miejsce jest słaba dioda led i włączenie tej lampki dane zasilanie na wyjście USB i na kamerkę, Dioda daje bardzo słabe światło jako znacznik włączenia. Nie chciałem robić tego na sztywno a w zamian za jedną lampkę mam włącznik.


Na górę
Post: 10-01-2017, 22:17 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Podłączenie w obwód gniazda zapalniczki, to nie jest połączenie "na sztywno" jak piszesz. Kamera jest włączona jak włączony jest zapłon. Jak wyłączasz samochód, to kamera też się wyłącza. Nie trzeba o niej pamiętać. Ja to na gwarancji zrobiłem bezinwazyjnie. Pociągnąłem przedłużacz z bagażnika (i tak nie używałem tego gniazda) do przodu i rozdzieliłem go na jedno gniazdo dla CB (pod siedzenie) i drugie do kamerki (za schowek). To już trzeci samochód tak usprawniony.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 12-01-2017, 13:35 
Offline

Rejestracja: 30-03-2009, 18:19
Posty: 91
Lokalizacja: Ruda Śląska
@brysie. Twój sposób rozwiązania bardzo mi się spodobał. Wprawdzie nie mam kamerki ale ma ją żona w swoim aucie (tradycyjnie długi przewód z gniazda zapalniczki). Niestety z chwilą przekręcenia kluczyka w stacyjce kamerka po paru sekundach się wyłącza, bo nie ma zasilania. Zastanawiam się, na problemem w razie wypadku czy kolizji w sytuacji gdy z jakichś powodów (np. odruchowo wyłączymy zapłon). Wyłącznik od lampki sterujący zasilaniem kamerki jest fajnym kompromisem, tym bardziej, że rzadko korzysta się z obydwu lampek. Odrębny problem niestety to jakość akumulatora w tym ekonomicznym rejestratorze (myCam) - już 4 raz poszła do reklamacji, bo po 2 dniach postoju kasuje się data i godzina (sic). Z drugiej strony pozostawienie działającej kamerki przy "zdrowym" akumulatorze samochodu nie powinno go mocno rozładować przez 2 - 3 dni. Co o tym myślicie ?


Na górę
Post: 12-01-2017, 18:17 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Akumulatory w tych urządzeniach to dramat. Ja mam MIO i o ile na początku bez zasilania pracowal ok 20 mon (deklarowali 60 min), to teraz nie zdążę ustawić zegarka. Podobno w tych lepszych dzisiaj (czytaj droższych) zamiast akumulatorów są kondensatory, ale nie wiem jak to działa. Na pewno nie starzeje się tak jak akumulator. Co do podtrzymania działania, to w sumie w czasie wypadku, po strzale, to już nagranie raczej nic nie zmienia. Nie sądzę, że w sytuacji krytycznej (np. po uderzeniu lecisz dalej w inny samochód miałbyś odruch wyłączania zapłonu, to byłoby megagłupie. Są też modele, które wyłączone "czuwają" i monitorują auto. Np. jak ci ktoś puknie na parkingu, to kamerka natychmiast się włącza i jest szansa zarejestrowania sprawcy. Teoretycznie, po wyłączeniu zapłonu powinna taka kamerka kręcić dalej. Moja nie ma tej funkcji i po wyłączeniu stacyjki kręci jakieś +- 10s.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 12-01-2017, 18:42 
Offline

Rejestracja: 30-03-2009, 18:19
Posty: 91
Lokalizacja: Ruda Śląska
@macioo No pewnie masz dużo racji z tymi sytuacjami w czasie wypadku - nie da się nic przewidzieć. Te 10 s zwłoki, które masz to dobry wynik . Jaki to model MIO ? W tym myCam, który ma moja żona jest może raptem 1 - 1,5 s podtrzymania. Ta funkcja czuwania wyklucza wersję nagrywania na bieżąco tzn. albo to albo tamto. W sumie po zaparkowaniu można przełączać menu i przywracać po przyjściu do auta, tylko to wymaga czasu i małego skupienia. Jak jest zimno jak teraz u nas było np. rano -20 st. to człowiekowi nie takie rzeczy w głowie. Myślałem nawet o włączeniu buforowego zasilania poprzez mały powerbank - tylko jego trzeba gdzieś schować. O kondensatorach też czytałem ale nikt ze znajomych nie ma takiej. Te lepsze kamerki (droższe) mają różne inne funkcje - GPS, 2-ga kamera do tyłu itp. Tylko czy warto dawać tyle kasy - powerbank wychodzi chyba najtaniej.


Na górę
Post: 12-01-2017, 20:02 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Już nie produkują tego modelu ale to chyba poprzednik wersji MIO 338 taki najprostszy model bez GPS. Z tymi 10s to nie liczyłem dokładnie, tylko tak mniej więcej. Muszę chwilę odczekać po wyłączeniu, żeby wymienić kartę na czystą, nie wiem dokładnie może to i 7s. Co jakiś czas wymieniam i tą zapełnioną formatuję, bo zapisuje na stałe nawet jak w dziurę wjadę i jest wstrząs.
Tej wersji z "czuwaniem" nigdy nie testowałem, może są modele z większą funkcjonalnością?
Z tym powerbankiem to dobry pomysł, tylko jak czas nagrywania ograniczyć do np. 1-2minut? No bo do wyczerpania nawet najmniejszego powerbanka, to może być i kilka godzin, a wolałbym nie zostawiać auta na parkingu w nocy z włączonym ekranem, bo rano mogę mieć szybę do wymiany. No i zapychanie karty bez sensu. Jak masz jakiś pomysł na to, to daj znać. Co do miejsca, to nie problem. Mały powerbank taki o przekroju 2x2cm powinien wejść za podsufitkę pod lampką. trzeb aby zmierzyć. Ja mam szyberdach a jest tam trochę miejsca, więc myślę, że do ogarnięcia.
Tak na marginesie, to o tylnej kamerze myślałem, bo kilka razy miałem sytuację, że kiedy jadę 50km na ograniczeniu do 40km podjeżdża mi ciężarówka na pół metra i pogania klaksonem i światłami. Strasznie mnie to wpienia i pewnie, gdybym miał nagranie zrobiłbym z niego użytek.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 12-01-2017, 20:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
Zapaliłem się do zakupu kamerki, już chyba wiem, jak zamontuję, ciekawe tylko, czy uda mi się prosto zdjąć osłonę prawego słupka, bo tam najlepiej ukryć kabel idący od kamery do gniazda zapalniczki. Dla zainteresowanych powiem, że zamówiłem właśnie Viofo A199 na niemieckim amazonie. To jest kamera właśnie bez baterii, a z kondensatorem. Wg opisu ten kondensator ma tylko jedną funkcję - w momencie zaniku zasilania umożliwić zapisanie ostatniego pliku. Czyli funkcjonalność taka, jaką uzyskują kamery z baterią po kilku miesiącach użytkowania.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 12-01-2017, 22:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Ja mam kamerę z kondensatorem - ładuje się kilka sekund, tyle samo też wytrzymuje, co w praktyce umożliwia jedynie dokończenie zapisu nagrania, nie ma możliwości włączenia kamery, zmiany ustawień, przeglądania nagrań itp. W zamian za to otrzymujemy (podobno) prawie nieskończoną ilość cykli, mniejszą podatność na temperatury oraz niższą masę kamerki.
Co do montażu - ja zdecydowałem się na ASO.
Za schowkiem zamontowano gniazdo 12V. Do gniazda wpięta jest ładowarka z gniazdem USB, a do ładowarki przewód USB-USB mini (łatwy dostęp do ładowarki, w razie awarii nie trzeba wyjmować przewodu, tylko podmienić ładowarkę), poprowadzony za kokpitem, następnie w prawym słupku, dalej pod podsufitką i wychodzi przy czujniku deszczu (Vitara).
Obrazek
Przy okazji - zna ktoś jakiś sposób na trwałe przymocowanie przyssawki do szyby? Niestety w czasie mrozów odpada :/

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 12-01-2017, 22:48 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
piotrdab pisze:
, ciekawe tylko, czy uda mi się prosto zdjąć osłonę prawego słupka, bo tam najlepiej ukryć kabel idący od kamery do gniazda zapalniczki. .

nie musisz zdejmować osłony, zdejmij uszczelkę drzwi będziesz miał szczelinę na kilka mm!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 22-01-2017, 13:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
W końcu kamera dotarła i sobotni wieczór pozwolił mi zainstalować kamerkę. Dzięki podpowiedziom forumowiczów nie miałem wątpliwości jak to zrobić. Przewód zasilający udało się łatwo ukryć pod podbitką sufitową, potem górną częścią osłony słupka i dalej w dół pod uszczelką (miałeś rację @macioo - jest tam sporo miejsca, nie trzeba nawet demontować uszczelki, wystarczyło lekko odsunąć ją kartą bankomatową :D ). Załączam fotki, może kolejne osoby zainspirują się do instalacji wideorejestratora, aby zmniejszyć szansę być naciągniętym przez wymuszaczy odszkodowań (jest w internecie wiele sugestywnych filmików na ten temat).


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 22-01-2017, 19:11 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Podoba mi się sposób montażu tego modelu. Dyskretny i nie rzuca się w oczy. Napisz jaki to model i co najważniejsze, jak z jakością obrazu na nieoświetlonej drodze (w świetle świateł mijania). W prezentacjach na YT jest masa naciąganych filmików i nie do końca im wierzę.
PS
Kamerka to nie tylko na "wymuszaczy". Mnie skłoniło do zakupu zdarzenie, kiedy po przepuszczeniu ludzi na pasach powoli ruszyłem a z tłumu biegiem wpadł mi na maskę chłopak. Na szczęście nic się nie stało poza ubrudzoną odzieżą. jednak tylko dzięki koledze, który jechał ze mną, nie zostałem zlinczowany za "przejechanie pieszego na pasach". Wtedy poważnie się przestraszyłem bo gdybym był sam, a chłopakowi coś się stało... Kilka "moherowych babek" "widziało" że jechałem jak wariat i "przejechałem" chłopaka (który nota bene, wsiadł do autobusu do którego biegł i odjechał).
Kolejny przypadek, to jak panowie z radiowozu nieoznakowanego usiłowali wrzepić mi mandat, za nie zatrzymanie się na STOPie. Nie pomagały tłumaczenia, aż kiedy powiedziałem że sąd po nagraniu z mojej kamery oceni czy się zatrzymałem. Zwinęli uszy natychmiast. ;)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 23-01-2017, 21:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
Kupiłem model Viofo A119.
Przejrzałem na szybko trochę tego, co się od soboty nagrało. W dzień jakość obrazu bardzo dobra (widać, że to rozdzielczość 1440 w pełnej krasie!). Natomiast w nocy, poza miastem nie ma rewelacji. Jest znośnie. Właściwie tak, jak na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=bZirER0SG4U od minuty 3:40 - w przybliżeniu tak samo widać u mnie. Podobno (wg znawców z portalu autowrzuta.pl) nie ma lepszej, malutkiej kamery w tej chwili za taką cenę (360zł na niemieckim amazonie).


Na górę
Post: 24-01-2017, 18:23 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Dzięki. Pytałem o tę noc, bo MIO przyzwoicie kręci w świetle ksenonów a rozważam kamerkę do drugiego auta, więc zbieram informacje. :)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 20-06-2017, 09:01 
Offline

Rejestracja: 28-09-2015, 22:10
Posty: 13
Witam, też zakupiłem kamerę do samochodu po tym, jak wielokrotnie miałem wbiegających na pasach sportowców (biegaczy), którzy patrzą tylko przed siebie, o rowerzystach nie wspominając (ale ci akurat mają pierwszeństwo - moim zdaniem porąbane prawo, ale to temat na inny wątek).
Czy to odchylanie uszczelki kartą przy oknie opisane w tym wątku nie tworzy ryzyka, że coś zepsujemy np. uszczelka z kablem odkształci się powodując przeciekanie okna. I gwarancja może zostać nie uznana z powodu naszej ingerencji (?).


Na górę
Post: 20-06-2017, 15:42 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Nie bardzo kojarzę o jakiej uszczelce piszesz? Szyba jest wklejana i zapewniam, ze kartą kredytową jej nie rozszczelnisz. Wepchnij a kbel za podsufitkę i jak pisałem, pociągnij (wysuń) uszczelkę drzwi i umieść tam kabel, dalej (po wyjęciu schowka) poprowadź go do zasilania oryginalnego, bądź dodatkowego gniazda. Uszczelkę drzwi zdejmuje się dziecinnie łatwo i tak samo wciska na miejsce. Nic nie rozszczelnisz ani nie zepsujesz. Przy takich pracach pomocne bardzo są łyżki tapicerskie plastikowe. Do kupienia na Aliexpres za 1-3$ w zależności od ilości w komplecie. Mnie przydają się często.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 20-06-2017, 18:22 
Offline

Rejestracja: 28-09-2015, 22:10
Posty: 13
Dzięki za wskazówki. Będę wdzięczny za linka do takiej przykładowej aukcji z łyżką tapicerską (może na priva, aby nie być posądzonym o kryptoreklamę).
Tłumaczenie z google translate "Upholstery spoon" zwraca mi w wyszukiwarce aliexpressowej łyżki wazowe do zupy.


Na górę
Post: 20-06-2017, 19:18 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
No na przykład:
https://pl.aliexpress.com/wholesale?cat ... moval+tool
Jakby się nie nie otwierało, to wpisz : clip removal tool
:)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]