Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-03-2024, 06:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 17-11-2015, 09:05 
Offline

Rejestracja: 18-11-2014, 18:33
Posty: 9
Witam serdecznie,

Mój problem wynika nieco z mojej fobii dotyczącej choćby najmniejszych ubytków na lakierze :P. Chodzi o to, że ostatnio na masce pojawił się odprysk lakieru - wg mnie dość spory, w kształcie koła o średnicy ok 5mm. Nie mam pojęcia co się stało, ale mniejsza o to - na to już nie mam wpływu. Pytanie tylko co z tym zrobić - zrobić za kasę w ASO, zgłosić w AC czy może nie przejmować się i nic nie robić :D? Pytanie tylko czy nie będzie się z tym kawałkiem karoserii nic działo jeśli tak zostawię ?

Pozdrawiam ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-11-2015, 14:23 
Offline

Rejestracja: 11-02-2015, 22:46
Posty: 332
Lokalizacja: Wawer
Suzuki: (dawniej) S-Cross
Pewnie skutek odprysku jakiegoś kamienia. ASO na 95% uzna ze to sprawa pozagwarancyjna. Trzeba polakierować cały element. Koszt pewnie od 400 zł wzwyż :).


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-11-2015, 16:51 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Jak masz taką fobię override, to masz dwa wyjścia :)) albo zmienisz samochód albo znajdziesz dobrego terapeutę! :zakrecony:
Taki odprysk wielkości kilku mm powstaje po uderzeniu kamienia. Pierwszy swój odprysk też przeżywałem "jak koń podorywkę" :)) Na dodatek kolor "bizon brown" więc było widać straszliwie :sciana: i na dodatek w ASO nie był dostępny lakier zaprawkowy. Brrr...
jednak lakier dorobiłem i "ranę" zabezpieczyłem.
Na chwilę obecną mam już chyba cztery albo pięć zabezpieczonych takich kwiatków (takich wielkości łebka od szpilki nie liczę, bo jest ich masa) i zacząłem to akceptować. Teraz mam 35kkm i jak będę miał 150kkm , to przód maski bede miał pokryty tylko lakierem zaprawkowym. :))
Ale co tam! Ważne że fajnie jeździ! :takjest:


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-11-2015, 23:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Zaprawka wystarczy, a aby nie przepłacać w ASO za zaprawkę to są sklepy gdzie dobiorą odpowiedni kolor i przygotują zaprawkę . Mniej ubędzie z portfela.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-11-2015, 06:11 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Jarl pisze:
Trzeba polakierować cały element.
a to potrafi tylko serwis, porządny lakiernik zrobi zaprawkę i nie będzie śladu,za ułamek w/w kwoty


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-11-2015, 18:35 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Farba zaprawkowa (taka w buteleczce od lakieru do paznokci) w ASO ok. 60pln i jeszcze nie mogli przez miesiąc ściągnąć :sciana:
Podjechałem do mieszalni lakierów i za 20pln dorobili mi 100g. , a pędzelek kupiłem za 2pln w sklepie dla malarzy (artystycznych), taki cieniutko zakończony. "Klar" mam z poprzedniego auta. Po odtłuszczeniu sam zabezpieczam uszkodzenia. Wiem, że lakiernik zrobiłby to lepiej ale: po pierwsze nie zrobi mi od ręki, a nie uśmiecha mi się zostawiania auta co odprysk, pewnie ze dwa razy w miesiącu bym musiał tak robić, a po drugie, to nie sądzę, żeby lakiernik brał mniej niż 100 pln za wizytę, jeśli miałby to zrobić "na jajko".
Z doświadczenia wiem (nie jedno nowe auto miałem), że najbardziej "boli" pierwsze uszkodzenie, a z każdym następnym jest lepiej, aż do całkowitego olewania tematu. :))


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-11-2015, 21:49 
Offline

Rejestracja: 18-11-2014, 18:33
Posty: 9
Dzięki Panowie za aktywność w temacie ;) .

Sam pewnie nie będę tego próbował poprawiać, bo mam do takich tematów dwie lewe ręce :D. W poniedziałek i tak będę w ASO, bo nawigację wyciągają do reklamacji (swoją drogą jesli macie Kenwooda od Suzuki - ciekawe jak się Wam sprawuje :) ), więc przy okazji zapytam się o kwestie lakiernicze - dam znać co ciekawego mi powiedzą :D .

Co do odprysków/rys to i tak chyba długo mój S-Cross się opierał - ponad 40kkm, z czego codziennie jazda pomiędzy polami i po lasach, o dziurawiących się wąskich asfaltowych drogach nie wspominam :D. Btw - mam nadzieję, że w tym roku spadnie trochę śniegu :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-11-2015, 22:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12203
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
MS pisze:
to potrafi tylko serwis, porządny lakiernik zrobi zaprawkę i nie będzie śladu,za ułamek w/w kwoty

Szkoda, że nie mam w okolicy porządnego lakiernika, bo od 3 lat mam taki odprysk i jakoś nie mogę się za niego zabrać. Sztyft do lakieru Suzuki dostałem przy zakupie samochodu gratis, ale mam wrażenie, że jest ciemniejszy (próbowałem jedną rysę tym kiedyś zamalować i wyraźnie odstaje) i jakiś taki za gęsty.

Mówisz, że lakiernik by to umiał bez malowania całego elementu zrobić?


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-11-2015, 06:21 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Avalanche, film dla amatorów https://www.youtube.com/watch?v=6KlatlwSmGg - lakiernik ma doświadczenie, narzędzia i wiedzę - zrobi to lepiej ;/ a przede wszystkim zapoleruje na koniec.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-11-2015, 23:29 
Offline

Rejestracja: 29-10-2015, 09:46
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
Hmm mi wszystkie odpryski na masce usunelo Aso w ramach gwarancji perforacji lakieru. ok robia hamskie zaprawki (czuć pod palcem taką gule z lakieru jak sie przejedzie. ale ale przynajmniej jest zabezpieczone i lepsze to niż odprysk na lakierze... z tego co pamiętam to w serwisie mówili ze takie odpryski wszystkie są usuwane w ramach gwarancji...


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-11-2015, 07:46 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12203
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
MS pisze:
Avalanche, film dla amatorów https://www.youtube.com/watch?v=6KlatlwSmGg -

Tak jak na filmie też umiem :D
Chodzi o to czy można tak wypełnić rysę/odprysk, żeby nie było widać z bliska?
Tymczasem nawet na w miarę nowym samochodzie widać różnicę między kolorem/konsystencją ze sztyftu a lakierem oryginalnym. :|


Na górę
Post: 25-03-2016, 19:09 
Offline

Rejestracja: 18-11-2014, 18:33
Posty: 9
Mi ostatecznie zrobili zaprawkę, jakieś 5 m-cy temu. Dziś pierwsze mycie po zimie auta - po zaprawce nie ma śladu :D. Taki urok zaprawek czy kiepsko została zrobiona wg Was?


Na górę
Post: 25-03-2016, 20:41 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Moje nie odpadają. Trzeba dobrze oczyścić i odtłuścić uszkodzenie.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 25-03-2016, 20:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Ja wykonuję zaprawki samodzielnie i nie musiałem nigdy poprawiać. Zależy to od rodzaju zastosowanych materiałów jak i techniki oraz precyzji wykonania. Stosuję lakier "zaprawkowy" z ASO lub przygotowany przez lakiernika. Wcześniej mycie, odtłuszczenie i lakier cienko nakładany, najlepiej warstwowo, po dokładnym wyschnięciu ręczna polerka i wosk.


Na górę
Post: 30-03-2016, 12:42 
Offline

Rejestracja: 22-01-2016, 21:14
Posty: 115
Ciekawy temat. Poprzedni samochód wandale porysowali mi na całej długości po 5 miesiącach od wyjechania z salonu ( mieszkałem blisko dyskoteki ) i łatwo domyślić się co przeżywałem. Zrobiłem to z AC ale w Chorwacji po miesiącu ktoś mi znowu zarysował więc krew mnie omal nie zalała. Zrobiłem to znowu z AC bo szpetne było. Potem pojawiła się ryska, która bolała ale przeszło mi, potem kolejna a ja nie wiem skąd. Tak jak zauważył przedmówca ze stanu kipienia przeszedłem w końcu w obojętność tym bardziej, że oprócz rys pojawiły się dziesiątki odprysków lakieru, który w Skodzie jest też bardzo miękki. Któregoś dnia żona była zaskoczona, że nie robię obchodu samochodu po wyjściu z marketu ale teraz to wróciło. Wiem, że będę miał powody do smutku, to tylko kwestia czasu :)


Na górę
Post: 18-04-2016, 13:52 
Offline

Rejestracja: 18-11-2014, 18:33
Posty: 9
Iron pisze:
Ja wykonuję zaprawki samodzielnie i nie musiałem nigdy poprawiać. Zależy to od rodzaju zastosowanych materiałów jak i techniki oraz precyzji wykonania. Stosuję lakier "zaprawkowy" z ASO lub przygotowany przez lakiernika. Wcześniej mycie, odtłuszczenie i lakier cienko nakładany, najlepiej warstwowo, po dokładnym wyschnięciu ręczna polerka i wosk.


Spróbowałem zrobić sam zaprawkę i... coś poszło na pewno nie tak (jest zdecydowanie za ciemna) :). Zastosowałem lakier kupiony w ASO - robili mi nim zaprawkę 6 m-cy temu i efekt był zdecydowanie lepszy. Pytanie do Was Koledzy - co zrobiłem źle i czy mogę teraz to jakoś poprawić :) ?

Obrazek


Na górę
Post: 18-04-2016, 18:29 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
IMHO chyba za słabo wymieszany lakier :niewiem:

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 19-04-2016, 09:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
override23 pisze:
Iron pisze:
Ja wykonuję zaprawki samodzielnie i nie musiałem nigdy poprawiać. Zależy to od rodzaju zastosowanych materiałów jak i techniki oraz precyzji wykonania. Stosuję lakier "zaprawkowy" z ASO lub przygotowany przez lakiernika. Wcześniej mycie, odtłuszczenie i lakier cienko nakładany, najlepiej warstwowo, po dokładnym wyschnięciu ręczna polerka i wosk.


Spróbowałem zrobić sam zaprawkę i... coś poszło na pewno nie tak (jest zdecydowanie za ciemna) :). Zastosowałem lakier kupiony w ASO - robili mi nim zaprawkę 6 m-cy temu i efekt był zdecydowanie lepszy. Pytanie do Was Koledzy - co zrobiłem źle i czy mogę teraz to jakoś poprawić :) ?

Obrazek


Miałem w identycznym miejscu odprysk lakieru głęboki do samej blachy i zachodzący rdza, zrobiłem zaprawkę ale jest lekko ciemniejsza. Na cale szczęście nie rzuca się tak w oczy już tak jak rdza była ...

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
Post: 23-05-2016, 17:52 
Offline

Rejestracja: 04-05-2015, 13:22
Posty: 72
U mnie w sobotę przy myciu myjką odprysnął lakier nie wiem czy nie w identycznym miejscu jak u was. Dosłownie na moich oczach. Odprysk od razu miał rdzawe plamki. Zaczynam mieć niemiłe podejrzenie wady fabrycznej. W każdym razie zgłaszam to do naprawy gwarancyjnej.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
S-Cross Elegance AllGrip 1.6 benzyna (rocznik 2014)


Na górę
Post: 23-05-2016, 18:33 
Offline

Rejestracja: 09-07-2015, 14:54
Posty: 73
Lokalizacja: Podlaskie
Suzuki: S-Cross
U mnie też pierwszy odprysk lakieru i to w przedziwnym miejscu tuż nad włazem od wlewu paliwa na krawędzi. I jest już rudy. Jak tak dalej pójdzie w przyszłym roku już nie będę jego właścicielem.


Na górę
Post: 09-06-2016, 15:04 
Offline

Rejestracja: 22-01-2016, 21:14
Posty: 115
No to doczekałem się pierwszej rysy, lewego tylnego błotnika oraz zrycia tylnego zderzaka...szybko bo po niespełna 4 miesiącach od odebrania samochodu z salonu :(
Dzisiaj w Bolesławcu pod Lidlem jakiś [cenzura] mi zarysował i zwiał. Wezwałem policje dla zasady bo jest tam kamera ale ona nie obejmuje tego obszaru, niestety czyli muszę zrobić to ze swojego AC. Teraz pytanie - które ASO Suzuki na Dolnym Śląsku wykonuje naprawy blacharskie aby ta limonka była rzeczywiście taka jak należy. Allianz współpracuje z niektórymi warsztaty ale np. Forda w Lubinie odradzam, spartolili robotę blacharską w poprzednim samochodzie i musiałem to poprawiać. Wiem, że Toyota w Wałbrzychu wykonuje tego typu prace, czy ktoś z Was ma jakieś pozytywne/negatywne doświadczenia z warsztatami ? Może to nie ten wątek więc proszę o przeniesienie. Mam cholerny ból doopy z tego powodu, jak zawsze w takich sytuacjach, nowe autko. Gdzie warto uderzyć na DŚ ?
Na dodatek 15 minut wcześniej odebrałem autko z myjni - wymyte i odkurzone... :sciana:


Na górę
Post: 02-06-2017, 07:19 
Offline

Rejestracja: 22-01-2016, 21:14
Posty: 115
Nie wiem gdzie zarzucić temat a tematu związanego z żywica nie mogę znaleźć - czy ktoś z Was wie jak to usunąć ? Zauważyłem, że mam na lakierze małe wypukłe kropki bardzo zaschniętej żywicy, benzyna ekstrakcyjna nie pomaga. Macie jakieś pomysły ?


Na górę
Post: 02-06-2017, 07:51 
Offline

Rejestracja: 02-06-2017, 07:49
Posty: 73
Benzyną żywicy nie rozpuścisz spróbuj spirytusem powinno zejść

Wysłane z mojego PMT3277_3G przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 02-06-2017, 11:34 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
O ile to żywica, to faktycznie denaturatem! Może to być "spadź", te soki które kapą z liści np. lipy. To powinno zejść goracą wodą z detergentem.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 08-01-2018, 14:11 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
U mnie też odprysk się pojawił na masce, zaraz koło prawego reflektora. Zauważyłem w trakcie mycia. W sumie miejsce takie, że stawiam na jakiś kamień (efekt dojeżdżania do pracy przez okolice budowy S5-ki). Zamówiłem zaprawkę w ASO a tymczasowo "zakredkowałem" miejsce aby nie rdzewiało dalej. Zobaczymy co dalej.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]