Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-03-2024, 08:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7
Autor Wiadomość
Post: 18-01-2018, 10:34 
Offline

Rejestracja: 11-02-2015, 22:46
Posty: 332
Lokalizacja: Wawer
Suzuki: (dawniej) S-Cross
To jest otwarte forum, a zatem każdy, kto tu pisze, musi liczyć się z tym, ze jego opinia może stanowić przedmiot komentarz, polemiki, odniesienia. Itp. itd. Oczywista oczywistość.

Jeśli komuś trudno się z tym pogodzić, to zawsze może założyć zamknięte forum albo bloga i tam snuć dowolne dywagacje na dowolny temat bez ryzyka, że ktoś to zakwestionuje.


Na górę
Post: 18-01-2018, 10:44 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12203
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
To było a propos czego?


Na górę
Post: 11-02-2018, 20:43 
Offline

Rejestracja: 22-12-2015, 08:51
Posty: 41
Czy ten silnik jest na łańcuchu, czy ma pasek rozrządu?


Na górę
Post: 11-02-2018, 21:51 
Offline

Rejestracja: 26-12-2017, 13:17
Posty: 235
Łancuch. 1.4 boosterjet też.

_________________
SX4 S-Cross 1.4 Boosterjet 6AT AllGrip ’18


Na górę
Post: 12-02-2018, 11:50 
Offline

Rejestracja: 12-02-2018, 08:19
Posty: 2
Witajcie :)

Jestem mocno zainteresowany zakupem nowego S-Crossa ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Ostatnio odbyłem jazdę testową i szczerze wrażanie są dobre, nawet bardzo ale nie jest tak, żeby mi dupę urwało :) Wszystko chodzi lekko, przyjemnie, komfortowo i relaksująco. Emocji nie ma zbyt wiele ale ja jestem spokojnym kierowcą więc mi to nie przeszkadza. Albo nawet inaczej: po prostu nie czuć, że autko przyspiesza bo robi to zaskakująco lekko. Nagle nie wiadomo kiedy z 40-50km/h robi 70-80... I to przy 4 dorosłych osobach na pokładzie. Nie czuć tej prędkości. Układ kierowniczy wymaga chyba przyzwyczajenia. Miałem wrażenie sporego odizolowania od jezdni i trochę brakowało feedbacku. Ale precyzja i szybkość reakcji na polecenia bez zarzutu. Moim zdaniem nie byłby to optymalny samochód do nauki jazdy :) No chyba, że tak mają współczesne samochody (duuużo wspomagania) i tylko do takich wchodziłby nowy, młody kierowca... Pozycja za kierownicą trochę jak w busie - wygodna do obserwacji sytuacji na drodze ale znowu... mało dynamiczna :D Co do zawieszenia i resorowania to nie mam uwag ..ale uwagi zgłosiły osoby siedzące z tyłu. Podobno na każdej dziurze tyłek podskakuje. Jak wybiorę się na testową jazdę mocniejszym silnikiem to usiądę z tyłu i sprawdzę. Jechałem wersją 1.0 4WD Premium a jeśli kupię Suzuki to w wersji 1.0 2WD Premium. Trochę kusi mnie 1.4 ale jednak dopłata aż 7k i wyższe spalanie o około 1 litra, jednak dość skutecznie mnie zniechęca. Poza tym po Krakowie to się nie jeździ tylko można się toczyć :)

Alternatywnie biorę jeszcze pod uwagę Hyundaia i30, który mniej mi się podoba od SX4 S-Crossa ale w jego cenie (1.0 Premium) dostanę i30 z silnikiem 1.4 140KM i 5-letnia gwarancją - a jednak czasem fajnie Kraków opuścić i odetchnąć świeższym powietrzem :) Jeszcze jestem przed jazdą próbną i30-tką.

PS. Przesiadam się z kilkuletniego Rapida w dieslu.


Na górę
Post: 12-02-2018, 19:03 
Offline

Rejestracja: 22-12-2015, 08:51
Posty: 41
Jakie są wasze opinie na temat elastyczności tego silnika (przyśpieszenie od 80 do 120 km/h)? Jak się wyprzedza na trasie?


Na górę
Post: 13-02-2018, 08:37 
Offline

Rejestracja: 12-02-2018, 08:19
Posty: 2
Ja jeszcze jestem na świeżo po jeździe i 3 bieg jest bardzo elastyczny. Nie trzeba redukować jak się zwolni nawet do 30km/h i ładnie przyspiesza do 90km/h, może nawet więcej ale no cóż - ograniczenia prędkości :)


Na górę
Post: 13-02-2018, 14:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Piitubski pisze:
Jakie są wasze opinie na temat elastyczności tego silnika (przyśpieszenie od 80 do 120 km/h)? Jak się wyprzedza na trasie?
Ja często na 5 wyprzedzam powyżej 100km/h. Czasami na 4 schodzę ale to przy mniejszych prędkościach albo jak chce wyprzedzić jakiegoś cepa w BMW :D

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 25-02-2018, 22:12 
Offline

Rejestracja: 25-02-2018, 20:47
Posty: 8
Suzuki: S-Cross
Piitubski pisze:
Jakie są wasze opinie na temat elastyczności tego silnika (przyśpieszenie od 80 do 120 km/h)? Jak się wyprzedza na trasie?


Przy niższych prędkościach gdy komp zaleca bieg 5 zdecydowanie zrzucam jeden niżej przed wyprzedzaniem aby skrócić czas manewru. Powyżej 90 chyba nie zdarzyło mi się zrzucić bo już na 5 biegu jest znacznie ponad 2 tyś obrotów i zbiera się dobrze. Moja żona często jeździ na 4 biegu bo mówi, że lepiej czuje się gdy silnik ma wyższe obroty, i rzeczywiście jakby bardziej gładko chodził. Przy normalnej jeździe bez wyprzedzania jakoś nie wachluję za wiele lewarkiem. Dodam, że w moim S-Crossie 1.0 przy przyśpieszaniu nie czuję tego przydławienia tj. efektu turbo dziury jak w drugim Qashqai'u 1,5dci, którym też jeżdżę, oba turbo tylko jeden ropniak.
Na marginesie, często porównuję Suzuki ze służbową Skodą Rapid gdzie mam 1.0 Tsi i tu zdecydowanie lepsza jest skrzynia i auto jest jakieś żwawsze. Jednak kultura pracy silnika Suzuki, a VAG to przepaść. W Skodzie towarzyszą mi odgłosy jak bym jechał WRC. Choć obczaiłem robiąc na postoju przegazówki, że na ucho silniki nie różnią się znacznie głośnością na zewnątrz. Wg. mnie Skodzina ma gorzej wytłumioną przegrodę przednią. Na pewno Tsi 1.0 jest gorzej wyważone przez co powoduje wibracje i jakiś taki rezonans w kabinie czego w S-Crossie 1.0 nie doświadczam. I nie jest to jednostkowy przypadek bo Rapidów 1.0 mamy kilka w firmie, a w Fabii 1,2HTP też 3 cyl. jest jeszcze gorzej. Zdecydowanie jest to wina tych źle wyważonych trzech cylindrów bo mam jeszcze Rapida 1.2 Tsi 4cyl i wady z 1.0 Tsi nie występują. Kiedyś zabrałem z pracy żonę aby zaprezentować jej nową służbówkę, a ona jak to najczęściej kobieta nie zwróciła uwagi na piękny czerwony lakier, a na to, że auto buczy.
Dla tego po całym dniu spędzonym w służbówce relaksuję się w swoim S-crossie jadąc do domu i słuchając w ciszy muzyczki.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]