Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 17-04-2024, 00:17

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
Post: 18-12-2020, 12:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-12-2018, 22:28
Posty: 118
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Suzuki: Suzuki SX4 S-Cross
Podtrzymuję to co napisałem w całej rozciągłości poprzedniej wypowiedzi. Na forum łatwo znaleźć koszty w poszczególnych serwisach. Japan Motors ma stawki najwyższe z tych które tu znalazłem. Co ciekawe umawiając przegląd telefonicznie zapytałem o cenę przeglądu. Padła wtedy kwota trochę ponad 1100zł. Ale jak przyjechałem ze swoim olejem to okazało się, że ta kwota wzrosła do ponad 1200zł. Oczywiście odliczono mi olej ale już od tej wyższej kwoty i zapłaciłem 1020zł. Co do filtra nie protestowałem choć różnica w cenie jest porażająca!

Cytuj:
Przed przyjęciem Pana samochodu do serwisu przekazaliśmy Panu zlecenie do podpisu z kosztorysem i pełną sumą do zapłaty.

A miałem inne wyjście? Jechać do Łodzi? :lol: Gwarancja muszę zrobić przegląd!

Na forum jest kilka wątków dotyczących aktualizacji stacji multimedialnej jakoś trudno mi znaleźć amatora któremu ta sztuka się nie udała. Fachowcy w Bielsku mają z tym problem.
Tłumaczenie się, że nie można ściągnąć jakiejś części do samochodu na gwarancji przez kilka miesięcy to chyba jakiś absurd. To od czego jest gwarancja? Po to żeby kasować za drogie przeglądy?
Nie mam zastrzeżeń do Pana który obsługiwał mnie podczas przeglądu bo to nie on serwisuje samochód i nie on ustala ceny w firmie, a sam zrobił to co do niego należało w sposób wzorowy.
Co do faktury to uważam, że powinny być wyszczególnione ceny użytych części i ceny robocizny, tak zawsze jest w serwisach . Zamieściłem zdjęcie faktury dla zobrazowania. Niech mi ktoś powie ile zapłaciłem za filtr oleju a ile za płyn hamulcowy? Sądzę że celowo jest to ukryte.
Ciekaw jestem co to za pozycja "normalia warsztatowe" ?
Na przegląd stanu nadwozia będę jeździł tylko do Japan Motors" za 1zł super!


Nie polecam Japan Motors w Bielsku. Omijać z daleka! Tu nic się nie zmieniło.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 20-12-2020, 18:41 
Offline

Rejestracja: 03-02-2015, 13:50
Posty: 51
Masz całkowitą rację. Jak robiłem przegląd gwarancyjny w Świlczy (koło Rzeszowa) wszystkie pozycje były wyszczególnione na fakturze.
Zachowanie serwisu który opisujesz wg mnie to zwykłe złodziejstwo i powinno się ten fakt nagłośnić tak aby jak najmniej ludzi zostało przez nich oszukanych.


Na górę
Post: 26-08-2021, 15:03 
Offline

Rejestracja: 14-07-2019, 23:48
Posty: 2
Suzuki: S-Cross 1.0 AllG
Tak tylko informacyjnie. Świeżo po przeglądzie po 24 miesiącach i lżejszy o 1288 zeta. Wymiana oleju silnikowego i płynu hamulcowego. Płacz i płać :)


Na górę
Post: 15-06-2022, 11:02 
Offline

Rejestracja: 31-08-2020, 10:07
Posty: 19
Dzień dobry, podpinam się pod temat bo spotkała mnie taka oto sytuacja po przeglądzie 24 miesięcznym (u mnie szybciej pykło 30 tys. km).

Otóż po 30.600 KM pojechałem do ASO i dokonali mi przeglądu, który w sumie nie polegał na niczym innym jak wymianie olejów i zbadaniu stanu pojazdu. Sama ta pierdoła kosztowała 1.550 zł wraz z przeglądem klimatyzacji. No i po tym przeglądzie po przejechaniu 1000km od jego dokonania pojawiła się diodka - WYMIEŃ OLEJ. Nie muszę chyba wywjasniać, że miał być on wymieniony i kosztuje to w ASO wiele więcej niż powinno.

Mam zatem pytanie, czy ta dioda w Suzuki SX-4 S-cross zapala się automatycznie jeżeli ktoś nie wbił w auto przeglądu nalezycie, czy oni mi tego oleju nie wymienili, bo to jest dla mnie teraz kluczowe pytanie. Nie wydaje mi się, aby ten system był tak głupi, że tylko KM zczytuje, no ale nic mnie nie zdziwi. Prosze o pomoc, bo jeżeli jakieś ASO piłuje na wymianie oleju to takie coś powinno być zgłoszone do centrali, a ja powinienem mieć zwrócone co najmniej pieniądze.


Na górę
Post: 15-06-2022, 11:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1580
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Kontrolka zapala się po tym co będzie pierwsze: a) przebieg 15/20kkm - zależnie od wersji silnika, b) 1 roku.
Stawiam, że zapomnieli skasować. Ale można się wykłócać, jak ktoś lubi.
Ja zawsze przed i po wymianie sprawdzam jak wygląda olej. Po miesiącu już za bardzo różnicy w kolorze/zapachu nie zauważysz.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]