Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 12:54

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-04-2016, 21:13 
Offline

Rejestracja: 23-06-2015, 11:13
Posty: 19
Po zmianie opon z zimowych na letnie w S-crossie pojawił się problem. Podczas cofania od czasu do czasu pojawia się dziwne piszczenie /buczenie z tyłu. Opony są oryginalne kupione w suzuki i zmieniane w serwisie suzuki.


Na górę
Post: 28-04-2016, 07:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-07-2008, 10:17
Posty: 81
Lokalizacja: Szczecin
Ja mam tak od nowości i niezależnie od tego czy to letnie czy zimówki. Serwis w Szczecinie sugerował, że wszystko jest ok i żeby unikać pozostawiania samochodu z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Akurat serwis Autoclub Szczecin, swoim podejściem do usuwania fabrycznych usterek wyleczył mnie z samochodów marki Suzuki, więc radzę się sugerować tym, że jeśli wszystko jest ok to znaczy że tak nie jest.


Na górę
Post: 28-04-2016, 14:34 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Czy już jeździłeś na tych letnich czy może dopiero się przesiadłeś i są to nówki? Zmieniałeś całe koła czy tylko opony? Chodzi mi o to czy może felgi mają coś wspólnego z tym buczeniem? Jest jakaś regularność, tj. efekt pojawia się w pewnych określonych sytuacjach? Może ktoś może obserwować z zewnątrz co się dzieje gdy cofasz? Np. czy to prawa czy lewa strona, itp.


Na górę
Post: 01-05-2016, 19:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2014, 21:38
Posty: 322
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: S-cross Allgrip CVT
Nie cofałem jeszcze samochodem, który by nie wydawał różnych buczących, jęczących i podobnych dźwięków ze skrzyni biegów. Nagraj może przypadłość Twojego samochodu.

_________________
S-cross AllGrip CVT


Na górę
Post: 06-05-2016, 13:18 
Offline

Rejestracja: 23-06-2015, 11:13
Posty: 19
MiPr pisze:
Czy już jeździłeś na tych letnich czy może dopiero się przesiadłeś i są to nówki? Zmieniałeś całe koła czy tylko opony? Chodzi mi o to czy może felgi mają coś wspólnego z tym buczeniem? Jest jakaś regularność, tj. efekt pojawia się w pewnych określonych sytuacjach? Może ktoś może obserwować z zewnątrz co się dzieje gdy cofasz? Np. czy to prawa czy lewa strona, itp.


Dziękuję za odpowiedzi. Przez kilka dni byłem poza zasięgiem sieci, więc dopiero teraz mogę pisać na forum. Na letnich oponach już jeździłem bo samochód odebrałem w lipcu 2015 i nic nie buczało. Koła zmieniane były całe i na zimówkach też nie buczało. Dopiero po ponownej zmianie opon zimowych na letnie słychać buczenie. Byłem dwa razy w serwisie suzuki (koła były wymieniane za każdym razem w serwisie suzuki) i stwierdzili, że wszystko jest ok i nie wiedzą co jest przyczyną buczenia. Jeździłem i jeżdżę kilkoma samochodami i w żadnym z nich nie ma buczenia przy cofaniu. Dziś otrzymałem telefon z serwisu Suzuki, że nic nie mogą zrobić i że jedyne co mogę to napisać reklamację do Warszawy.


Na górę
Post: 06-05-2016, 13:24 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Rozumiem, że objaw są w stanie odtworzyć, tj. doprowadzić do buczenia w trakcie cofania? Bo jeśli tak, to chyba są w stanie zawęzić źródło dźwięku? W końcu elementów pracujących w trakcie jazdy nie ma zbyt dużo. Przy okazji - mówimy o wersji 4x4 czy zwykłej?


Na górę
Post: 08-05-2016, 11:50 
Offline

Rejestracja: 23-06-2015, 11:13
Posty: 19
Wersja 4x4 premium plus.


Na górę
Post: 10-05-2016, 13:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-07-2008, 10:17
Posty: 81
Lokalizacja: Szczecin
Też mam 4x4 premium plus. Przed wymianą tylnego dyfra piszczał, po wymianie też piszczy.


Na górę
Post: 18-04-2017, 12:29 
Offline

Rejestracja: 30-11-2015, 19:09
Posty: 221
Odświeżę trochę temat. Kilka dni temu i u mnie pojawiło się "buczenie" przy cofaniu. Na chwilę obecną nie wiem jeszcze skąd dokładnie ono dochodzi, ale nie wydaje mi się, żeby to była kwestia kół, tak jak wspominał ktoś wcześniej.

Czy ktoś jeszcze zaobserwował coś takiego u siebie? Może któryś serwis wpadł już na to skąd dochodzi dźwięk?

_________________
Suzuki SX4 S-Cross Comfort


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]