Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:23

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5
Autor Wiadomość
Post: 09-04-2020, 12:13 
Offline

Rejestracja: 26-02-2020, 13:31
Posty: 57
Suzuki: SX4 S-CROSS
Mogę prosić jakąś fotkę jak to wepchnąłeś? Jak to wygląda z bliska przy szybie? Bo ona nie ma tych małych końcówek na trzpieniu które by "odpychały" deskę rozdzielczą od szyby. Cena jest spoko. Wystarczy dwa metry?


Na górę
Post: 09-04-2020, 22:45 
Offline

Rejestracja: 31-07-2019, 06:35
Posty: 32
Suzuki: SX4Scross
Załącznik:
IMG_20200409_233205_Easy-Resize.com (1).jpg

klinuje się idealnie, nie wysuwa się , ja kupowałem więcej niż dwa metry i potem docinałem


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 10-04-2020, 06:19 
Offline

Rejestracja: 26-02-2020, 13:31
Posty: 57
Suzuki: SX4 S-CROSS
Hej, dzięki za fotkę, wygląda dobrze. Już zamówiłem 2metry mam nadzieję, że wystarczy :)
Rozumiem, że wcisnąłeś ją mniej więcej tak:
Załącznik:
Uszczelka.jpg


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 10-04-2020, 23:43 
Offline

Rejestracja: 31-07-2019, 06:35
Posty: 32
Suzuki: SX4Scross
dokładnie tak jest wciśnięta


Na górę
Post: 15-04-2020, 17:11 
Offline

Rejestracja: 26-02-2020, 13:31
Posty: 57
Suzuki: SX4 S-CROSS
Uszczelka założona, wygląda jak oryginał :D Mocowanie bez żadnych problemów i narzędzi. Trochę na maskownice od wysokotonowych głośników zachodzi, ale i tak wygląda fajnie no i co najważniejsze, deska nie skrzypi! Mam nadzieję, że tak już będzie. Dzięki wielkie za rady :D


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 08-11-2020, 20:27 
Offline

Rejestracja: 17-05-2020, 11:44
Posty: 9
Suzuki: S-Cross
U mnie niestety uszczelka nie pomogła. Czy ma ktoś może pomysł co jeszcze można zrobić ?


Na górę
Post: 08-11-2020, 23:54 
Offline

Rejestracja: 31-07-2019, 06:35
Posty: 32
Suzuki: SX4Scross
wyciszenie deski: 1-demontaż górnych paneli (3) i podłożenie materiałem do wyciszania. Mam na myśli :panel nad zegarami, środek i część prawa z poduszką airbag. Poza tym doprecyzuj skąd słyszysz dzwięki i opisz je.


Na górę
Post: 09-11-2020, 18:14 
Offline

Rejestracja: 17-05-2020, 11:44
Posty: 9
Suzuki: S-Cross
lokant pisze:
wyciszenie deski: 1-demontaż górnych paneli (3) i podłożenie materiałem do wyciszania. Mam na myśli :panel nad zegarami, środek i część prawa z poduszką airbag. Poza tym doprecyzuj skąd słyszysz dzwięki i opisz je.


Dziękuje, sprawdziłem i wygląda na stronę kierowcy więc będę kombinował. Dodatkowo jadąc jako pasażer doszedłem do tego, że również podsufitka w miejscu gdzie są lampki wchodzi podczas jazdy w drgania i hałasuje. Myślę, że przez to że jest u nas szyberdach i akurat w tym miejscu podsufitka jest dość "luźna". Włożyłem tam kawałek tekturki żeby była sztywniejsze i cisza :D


Na górę
Post: 09-11-2020, 18:33 
Offline

Rejestracja: 22-02-2016, 21:13
Posty: 86
Suzuki: s-cross
Sław pisze:
Uszczelka założona, wygląda jak oryginał :D Mocowanie bez żadnych problemów i narzędzi. Trochę na maskownice od wysokotonowych głośników zachodzi, ale i tak wygląda fajnie no i co najważniejsze, deska nie skrzypi! Mam nadzieję, że tak już będzie. Dzięki wielkie za rady :D

wygląda jakbyś uszczelki nie wepchnął do końca,u mnie jest naprawdę ledwo widoczna i nic nie zasłania


Na górę
Post: 09-11-2020, 18:52 
Offline

Rejestracja: 26-02-2020, 13:31
Posty: 57
Suzuki: SX4 S-CROSS
Jak wpycham uszczelkę mocniej to z kolei wypycha mi maskownicę głośnika wysokotonowego do góry. Z ciekawości zamówiłem sobie inną, zobaczymy jak się będzie sprawować :P


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 10-11-2020, 00:00 
Offline

Rejestracja: 31-07-2019, 06:35
Posty: 32
Suzuki: SX4Scross
@Sław nie powinno nic wypychać, uszczelka delikatnie nachodzi na nie ale nie wypycha-generalnie jest w linii styku. Generalnie polecam też zdjąć te maskownice i obwód owinąć taśmą włochatą izolacyjną, świetny efekt dopasowuje się do każdej szpary...
@latino76 strona kierowcy jest najłatwiejsza : po pociągnięciu daszka zegarów do góry wychodzi cała a część deski: w/w taśma lub pianka z "pamięcią" do wyciszeń i po temacie:)-używamy w miejscach styku przestrzeni.
@Sław co do góry/sufit to polecam wyciszenie całego dachu-efekt niesamowity jeśli chodzi krople deszczu i ogólny hałas opływającego powietrza przy wyższych prędkościach(np.160 i dalej normalnie rozmawiamy i nie zgłaśniamy radia) btw sufit to prawie sama cienka blacha:) bez fabrycznego wygłuszenia...a podsufitkę podklejamy klejem jaki jest używany do podsufitek lub wymieniamy spinki lub mocowania. Generalnie polecam wyciszenie całego samochodu-efekt SAMOCHODU O KLASĘ LUB DWIE WYŻEJ!


Na górę
Post: 10-11-2020, 08:33 
Offline

Rejestracja: 26-02-2020, 13:31
Posty: 57
Suzuki: SX4 S-CROSS
Hej, może mam teraz za grubą tę uszczelkę nie wiem, wypycha delikatnie maskownicę i tylko z prawej strony. Jak ta druga uszczelka będzie tak samo robić to wyjmę głośniki i zobaczę do jest, może zaczep puścił. Jeśli chodzi o ściągnięcie lewej osłony deski, to też próbowałem ją wyszarpać do góry, ale jakoś nic nie idzie więc dałem sobie spokój bo akurat tam nie hałasowało. Ale z ciekawości chwycić za samą osłonę czy za ten plastik co przysłania zegary? Nie wiem czy jest z nim zintegrowana. Co do wytłumienia to matą bitumiczną oklejalem maskę drzwi i klapę, do tego gdzie mogłem wrzuciłem filc akustyczny w tym w tunel i muszę powiedzieć, że faktycznie sporo się zmieniło. Tylko trochę siłowniki nie ogarniają cięższej klapy i czasem mi się na głowę cofa :roll: Chyba muszę je wymienić tylko nie wiem czy nie lepiej kupić jakichś uniwersalnych, ale mocniejszych, gdzieś na forum wiedziałem posta na ten temat, ale jeśli ktoś zna jakąś stronę z której można takie mocniejsze zamówić to poproszę :D (ps nie przygłaszam radia jak jadę szybciej-samo się o przygłasza, jest tam taka funkcja nie pamiętam odznaczenia)


Na górę
Post: 10-11-2020, 14:09 
Offline

Rejestracja: 31-07-2019, 06:35
Posty: 32
Suzuki: SX4Scross
Lewa część deski jest połączona z daszkiem wystarczy delikatnie popchnąć do góry prawy róg patrząc z fotela kierowcy i powinien wyskoczyć , na całości brak śrub. jest gdzieś na Youtube film jak testujący ruszył prawą stronę i wyszedł cały ten panel;) apropo klapy to po wyciszeniu wreszcie idealnie się zamyka bo wczesniej rezonowała i jak były wszystkie pozostałe drzwi / okna zamknięte to nie domykała się pod swoim ciężarem , teraz jest jak najbardziej ok.


Na górę
Post: 28-11-2021, 17:02 
Offline

Rejestracja: 09-06-2021, 14:42
Posty: 9
Suzuki: S-Cross
U mnie to samo. S corss z 2016 roku. Byłem w serwisie i coś tam naprawiali, ale dalej stuka i skrzypi w niskich temperaturach. Będę musiał pojechać do jakiegoś serwisu, żeby to naprawili, bo strasznie mnie to irytuje. Spróbuje jeszcze uszczelkę z kilku postów wyżej.


Na górę
Post: 14-09-2023, 17:53 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 223
latino76 pisze:
podsufitka w miejscu gdzie są lampki wchodzi podczas jazdy w drgania i hałasuje. Myślę, że przez to że jest u nas szyberdach i akurat w tym miejscu podsufitka jest dość "luźna". Włożyłem tam kawałek tekturki żeby była sztywniejsze i cisza :D

Mógłbyś podesłać zdjęcie co i gdzie włożyłeś? Moja podsufitka (także mam szyberdach) przeokropnie hałasuje, a że niby jest klejona to na nie chce jej ściągać. U mnie to nie przy lampkach, ale tak jakby na poziomie blendy słonecznej. coś tam okropnie rezonuje, nawet jak pukam palcem. ale jak dociskamy do dachu to się robi na chwilę cicho


Na górę
Post: 14-09-2023, 20:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 492
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
A moze okulary w schowku podsufitki.Tak miałem w S-crossie z szyberdachem.Już chciałem podsufitkę zdejmować i szyberdach nagle eureka okulary przeciwsłoneczne były schowane .Owinąłem je w szmatkę i po problemie.Serwis nic nie znalazł a też słyszeli chrobot.

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
Post: 15-09-2023, 06:32 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 223
Nie, w ASO też znali problem z okularami. Ja też, zresztą czytałem cały ten wątek. To jest dokładnie pod lewą blenda przeciwsłoneczna. Nawet jak się tam puka to słychać że coś rezonuje (albo jak latający luźno kabel. czego nie ma w tym samym miejscu z prawej strony).
Mam teraz teorie, że to może być odklejona z tej strony podsufitka. W cieple dni problemu nie ma, po docisku też.

Tak naprawdę te stuki to jest główną przyczyną mojej niechęci do tego auta (SX4 classic się wydaje super jakościowo). Jak na razie problem jest nienaprawialny (w ASO znika). więc czekam aż się skończy gwarancja i będę sam to próbował naprawić.


Na górę
Post: 15-02-2024, 11:44 
Offline

Rejestracja: 12-11-2019, 14:22
Posty: 51
Suzuki: SX4 S-Cross
Witam,

Zabieram się za swoją skrzypiącą deskę... pytanie do osób które maja już doświadczenie w tym, jaką uszczelkę wybrać żeby najlepiej spełniała swoje zadanie no i wyglądało to estetycznie? Znalazłem takie na necie.

https://uszczelki24.pl/index.php?p2042, ... pvc-026493
https://uszczelki24.pl/index.php?p1392, ... rna-026491
https://uszczelki24.pl/index.php?p1078, ... p-t-68-806
https://uszczelki24.pl/index.php?p1084, ... p-t-68-486

Ile metrów trzeba? 2m wystarczy na całą długość?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]