Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 19:40

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 19-10-2015, 22:43 
Offline

Rejestracja: 04-05-2015, 13:22
Posty: 72
Czy ktoś modyfikował może czułość czujnika światła?
Denerwuje mnie dość wczesne włączanie świateł mijania lub zbyt późne dziennych w zależności od sytuacji. Pomimo tego, że w instrukcji (sekcja 2-99) jest jak byk napisane, że to można zmienić w serwisie "moje" ASO nie potrafiło wykonać tej modyfikacji.
Niby nie ma takiego parametru jak wchodzą przez komputer.
Ciężko mi uwierzyć, że Suzuki pomyliło się w instrukcji.

Miał ktoś doświadczenia w tym temacie? Jeżeli tak to będę wdzięczny za podpowiedź gdzie szukać tego ustawienia lub ewentualnie namiar na ASO które potrafiło to zrobić to podrzucę namiary tym "moim".


Ostatnio zmieniony 13-11-2015, 14:17 przez dekar, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 20-10-2015, 20:37 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Nie chciałbym cię martwić ale raczej marne szanse. Ja (po lekturze instrukcji) chciałem zmienić ustawienie automatu świateł. Tak żeby się włączały"mijania" w sytuacji kiedy deszcz włączy wycieraczki. W instrukcji stoi, że się da. Pomimo wskazania akapitu w instrukcji: ASO Yama Toruń, stwierdzili, że się "nie da". ASO Yama Bydgoszcz, kierownik serwisu napisał mi, że mam światła i wycieraczki przełaczyć na "auto" i będzie dobrze :-/ PO trzech mailach wyjaśniłem mu, o co mi chodzi, napisał, że musi to sprawdzić na testówce i... mnie olał! Chciałem to ustawić, bo zdarzyło mi się jechać w silnej ulewie i dopiero po dłuższej chwili orientowałem się, że jadę bez świateł z tyłu, bo było zbyt jasno na załączenie "mijania".


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-10-2015, 09:05 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
macioo pisze:
Chciałem to ustawić, bo zdarzyło mi się jechać w silnej ulewie i dopiero po dłuższej chwili orientowałem się, że jadę bez świateł z tyłu, bo było zbyt jasno na załączenie "mijania".
a nie ma automatu reagującego również na ciągłą pracę wycieraczek? Jeśli nie to :skromny: w Superbie jest chyba 8 machnięć wycieraczką i mijania włączają się niezależnie od poziomu jasności. Czasami jest przecież ulewa jak jest dość jasno.


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-10-2015, 11:45 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
No właśnie nie ma. W instrukcji jest, że można ustawić w ASO. A w ASO że NIE! Wkurza mnie to, bo: jedziesz w ulewie, w gęstym ruchu, koncentrujesz się żeby nie wjechać w pieszego, (przez automat swiateł, trochę zatraciłem odruch włączania świateł) a dopiero po chwili orientuję się, ze jadę na "dziennych".


Na górę
Post: 13-04-2016, 18:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
Opcje zarówno regulacji czułości czujnika światła, jak i możliwości automatycznego włączania świateł mijania w momencie, gdy zaczyna padać deszcz, a na dworze jest jasno - są i nieźle działają w S-cross. Mam tak ustawione i całkiem sobie chwalę - nawet jak świeci słońce i zacznie padać (zdarza się takie zjawisko) - automatycznie po kilku ruchach wycieraczek - załączają się również światła mijania. Oczywiście mam ustawione 'auto' zarówno dla wycieraczek, jak i świateł.


Na górę
Post: 14-04-2016, 10:19 
Offline

Rejestracja: 07-03-2016, 12:18
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: S-Cross 1,6 VVTI 4x4
No to dziwna ta regulacja, ja jeżdżę zawsze na ustawieniach auto dla świateł i wycieraczek i mnie się podczas deszczu światła same nie włączają, mimo tego, że wycieraczki zasuwają ostro.
Zauważyłem też coś innego dziwnego ze światłami w pozycji auto, one muszą być chyba powiązane jakoś z zegarem. Rano czy też do południa jak się nawet bardzo mocno ściemni przed np. burzą światła się nie włączą. Wieczorem po godz. 18, w pełnym słońcu, pyk i są światła, ciekawostka taka.


Na górę
Post: 14-04-2016, 16:02 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
U mnie też jest ten problem. Tzn. jak jest jasno i pada deszcz to światła się nie włączają. W instrukcji wyczytałem, że można to zmienić. Jednak rozmowa z ASO to walenie głową w ścianę :sciana: Ja im swoje, a oni swoje, że "nie ma takich opcji ustawień". Dałem sobie spokój i staram się pamieać o właczeniu świateł. Jednak ta cała automatyka zabija odruchy włączania świateł jak są ku temu warunki. Pewnie wrócę do tematu po pierwszym mandacie :haft:
Co do włączania się świateł, to nie zaobserwowałem zależności od godziny. I raczej wątpię w w taką. Po pierwsze, różnica czasu kiedy się ściemnia między zimą, a latem jest b. duża. Po drugie jeździłem kiedyś z totalnie przestawionym zegarem i też nie stwierdziłem wspomnianej przez ciebie prawidłowości.
Jako inną ciekawostkę, stwierdziłem, że czujnik światła działa dwuetapowo. Tzn. jadę, jeszcze świecą ksenony, a podświetlenie deski rozjaśnia się do trybu dziennego i dopiero po dłuższym czasie, jak się bardziej rozwidni światła przełączają się na "dzienne". :ok:

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 14-04-2016, 18:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
No to może doprecyzuję, że jak kupiłem auto, to automatyczne załączanie świateł mijania w momencie, gdy zaczyna padać deszcz - nie działało. Jednak przy pierwszym przeglądzie poprosiłem o przestawienie tak, jak potrzebuję - i to zrobiono. Działa. W ASO mają na to procedurę jak to wykonać.


Na górę
Post: 14-04-2016, 19:13 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
No właśnie, tak jak pisałem, zarówno w Toruniu (osobiście) jak i w Bydgoszczy (mailowo z kierownikiem technicznym) ta sama odpowiedź. Trochę szkoda, że nie miałem dowodu jak przegląd na 40kkm robilem. Ale na 60kkm spróbuję ich bardziej docisnąć. Już teraz mam pewność, że operacja jest możliwa. Podejżewam, że to kwestia "odptaszkowania" odpowiedniej pozycji w komputerze auta.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 15-10-2016, 09:49 
Offline

Rejestracja: 15-10-2016, 09:38
Posty: 1
Hallo, Witam wszystkich.
Kazdy moze sam ustawic czujnosc sensora swiatel i wycieraczek.
Na czerwono ustawienia fabryczne.
instrukcja niestety tylko po niemiecku. nie mam czasu tlumaczyc.

Załącznik:
Regen-Lichtsensorjpg1.jpg


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 15-10-2016, 19:50 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
O! Ciekawy obrazek! Szkoda, że mój niemiecki kończy się na zwrotach grzecznościowych. :niewiem: Może ktoś z kolegów niemieckojęzycznych pomoże? :czyta:

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 16-10-2016, 11:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
Załączam wersję polską dla wszystkich zainteresowanych, którą właśnie dostałem. Mamy, jak tu widzę - całość możliwości konfiguracji działania czujników w S-Cross -> instrukcja na czterech oddzielnych obrazkach.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 16-10-2016, 13:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2016, 20:48
Posty: 18
Suzuki: SX s-cross FL
WIELKIE DZIĘKI!!! :brawo:


Na górę
Post: 16-10-2016, 13:45 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Serdeczne podziękowania! :brawo:
Wygląda na zawiłą procedurę ale będę testował, bo nie ukrywam, że zdarza mi się zapomnieć włączyć światła jak pada. Pewnie zostane uznany za zaginionego w garażu jutro po pracy ;)

No i d...! :placze:
:niewiem: robiłem różne kombinacje: i odczekiwałem 3s od włączenia ON i od pojawienia się napisu ON... i nic! Nie wchodzi mi samochód w procedurę ustawiania (te punkty 1-3). Wszystko jak w instrukcji poustawiane. Temperatura 12*C. Testowałem i w ciemnym i oświetlony garażu.
Może ktoś już to robił? I jakieś dodatkowe uwagi ma? Teraz mam zagwostkę, co robię źle :niewiem:

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 17-10-2016, 17:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-11-2011, 23:34
Posty: 46
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: S-Cross 4x4 2015 r.
Działa!
Jedno ale - pkt 3 należy zrobić w ciągu 3 sekund (zgodnie z instrukcją po niemiecku), a nie w 7s. Jak robiłem to wolno, nie działało.
Okazało się, że światła mam ustawione na auto włączanie przy wyższej intensywności światła (fabrycznie powinno być "nominalna"). Zmieniłem sobie na niższą intensywność światła.
Włączanie świateł w ogóle nie było zgrane z wycieraczkami, fabrycznie powinno być "przy silnym deszczu" i na takie sobie ustawiłem.
Czas pokaże czy wprowadzone ustawienia działają w praktyce.


Na górę
Post: 17-10-2016, 18:33 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
No faktycznie 3s a 7s , spora różnica, trzeba ostro kręcić żeby się wyrobić ;) Będę kombinował dalej. U mnie najbardziej mnie wnerwia, że nawet w czasie ulewy nie włączają mi się światła i kilka razy się zagapiłem i o ile "dzienne" są dość jasne , to z tyłu jestem niewidoczny w mgiełce wzbijanej kołami. No i fakt, że światła włączają się kiedy jest dosyć jasno, też bym to zmienił. :)
Zastanawia mnie tylko fakt, że jak wspominałem o tym przestawianiu w dwóch ASO, to patrzyli na mnie jak na ufoludka. Nic nie dawało, że pokazywałem paluchem w instrukcji akapit dotyczący tematu.
"Paaaanie, wszystko jest u pana OK, nic się nie da przestawić! Jaaaareeeek (do elektryka), da się przestawić... bla bla bla... (od Jarka elektryka) Nieeee, sprawdzałem, nie ma takiej opcji! (konsultant) No i widzi pan: Nie da się!"
Cham się uprze i mu przestaw, jak się nie da! Zrezygnowany porzuciłem temat, bo gadałem do ściany.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 17-10-2016, 20:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-11-2011, 23:34
Posty: 46
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: S-Cross 4x4 2015 r.
Może faktycznie w 3 sek. nie da rady tego wykręcić, ale ja to robiłem szybko i po chwili światła zaczynają mrugać zgodnie z instrukcją.
Za każdym razem procedurę zaczynałem od nowa żeby kolejno poustawiać wszystkie 3 funkcje.


Na górę
Post: 17-10-2016, 20:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2014, 21:38
Posty: 322
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: S-cross Allgrip CVT
Mnie to przerasta. Zawsze byłem słaby w grach zręcznościowych. Aczkolwiek światła drogowe włączające się przy deszczu chętnie bym sobie ustawił (ewidentnie nie jest to ustawienie fabryczne).

_________________
S-cross AllGrip CVT


Na górę
Post: 17-10-2016, 20:27 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
No ja też skrupulatnie wszystko zaczynałem od zera. Nawet wyłączyłem klimę i radio. Ale koncentrowałem się na "przystankach" wyznaczonych w sekwencji , coś jak przy otwieraniu sejfu :)

:skoczek: :skoczek: :skoczek: Yeaaah! To żyje! ;) No faktycznie działa. Dzięki za podpowiedź. Faktycznie trzeba się uwijać z tym kręceniem przełącznikiem! :skoczek:

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 24-10-2016, 11:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
macioo pisze:
Jako inną ciekawostkę, stwierdziłem, że czujnik światła działa dwuetapowo. Tzn. jadę, jeszcze świecą ksenony, a podświetlenie deski rozjaśnia się do trybu dziennego i dopiero po dłuższym czasie, jak się bardziej rozwidni światła przełączają się na "dzienne". :ok:
W drugą stronę też to działa :) Kiedy zaczyna się ściemniać to wraz z automatycznym włączeniem się świateł, podświetlenie deski (i stacji) ustawi się w tryb dzienny. Dopiero przy "pełnym zaciemnieniu" podświetlenie zmieni się na tryb nocny. Przy manualnym włączeniu świateł podświetlenie od razu ustawia się w trybie nocnym.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 19-05-2017, 23:34 
Offline

Rejestracja: 13-02-2017, 21:39
Posty: 42
Czy testował ktoś opisaną poniżej procedurę?
Pochodzi ona z S-Cross-a ale myślałem że zadziała również w Vitarze, jednak mimo wielu prób mi się nie udało.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Vitara DDiS XLED 4WD


Na górę
Post: 20-05-2017, 16:56 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Na pewno działa ta procedura z posta kilka wyżej na kilku pdf-ach. Jedyne co, to tam jest, że sekwencję przełączeń trzeba w 7s zrobić, a w rzeczywistości 3s. Mnie się po kilku próbach udało. Pamiętaj tylko, że po nieudanej próbie trzeba wszystko do początku zaczynać: czyli, wyłącza zapłon, włącz zapłon itd...

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 21-05-2017, 00:07 
Offline

Rejestracja: 13-02-2017, 21:39
Posty: 42
Tak, ta procedura z tych pdf-ów wyżej u mnie działa bez problemu.
Wrzuciłem również do niej trochę inny opisy w tym wątku:http://suzukiklub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=14280&start=25#p127103
Jednak chodzi mi własnie o tą, o którą tutaj zapytałem, ponieważ jestem po wymianie szyby i chciałem skalibrować czujnik na nowo wg zaleceń jak jest tam opisane.
BTW: Czujnik działa poprawnie więc może jest taka kalibracja zbędna.

_________________
Vitara DDiS XLED 4WD


Na górę
Post: 21-05-2017, 00:27 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
JA po wymianie szyby nic nie kalibrowałem. Przy wymianie tylko odklejają czujnik i przyklejają ponownie, więc nic ustawiać nie musiałem. Z resztą, nawet gdyby czujnik wymieniali, to co to miałoby zmienić, Co innego gdyby jakieś dłubanie w sofcie robili.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 21-05-2017, 20:19 
Offline

Rejestracja: 13-02-2017, 21:39
Posty: 42
Ja u siebie robiłem dokładnie to samo, wymieniłem szybę a czujnik przykleiłem z powrotem bez żadnego grzebania przy nim.
Kalibracja jest chyba po to opisana bo pewnie z założenia szyba szybie nierówna (inna przepuszczalność światła itp.) ale u mnie bez kalibracji chyba działa prawidłowo więc na razie dałem sobie z tym spokój.

_________________
Vitara DDiS XLED 4WD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]