Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: 21-04-2015, 19:08 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Moja, żona twierdzi, że ręce by mi odpadły jakbym w każdym nowym samochodzie nie poprawił fabryki :]
Tak też było z S-crossem. Podpowiem, może ktoś skorzysta.
1. Żeby nie naruszać fabrycznej instalacji elektrycznej wykonałem zasilanie CB-radia i kamerki "po stacyjce", przeciągając przedłużacz z bagażnika (zastosowałem kątową wtyczkę) za plastikami pod fotel (CB) i za schowek pod deskę (kamerka). Dzięki temu mam wolne gniazdko do naładowania telefonu i brak kabli na desce. Nie wykluczam, że po gwarancji zrobię to z zastosowaniem przekaźnika i wpięciem w instalację.
2. Kolejną modyfikacją było pociągnięcie ze skrzynki bezpieczników do schowka napięcie "przed stacyjką". Mogę podłączyć do ładowania telefon przy zamkniętym samochodzie (np. będąc na rybach :) )
3. Następnie poprawiłem oświetlenie bagażnika, przez podklejenie taśmy LED od spodu półki. Przez złączkę (żebym mógł wyjmować półkę) dopiąłem się do światełka oryginalnego.
4. Podbudowany sukcesem poprzednim oświetliłem komorę silnika, podklejając taśmę LED od spodu maski (tak żeby świeciła na silnik po otwarciu). To wykombinowałem przez bezpiecznik, wyłącznik krańcowy (taki od alarmu w fabrycznym otworze, żeby nic nie dziurawić) no i przez złączkę, żeby można, w razie czego, maskę odkręcić. To mój wynalazek z czasów "przedgarażowych" kiedy zimą trzeba było po ciemku dolać płynu do spryskiwaczy albo wymienić żarówkę.
5. No i najnowsza modyfikacja, tym razem mechaniczna. Mianowicie wymieniłem spreżyny gazowe tylnej klapy. Z oryginalnymi jest ten problem, że jak jest chłodno nie otwierają się do końca czasami (jak jest ciepło to tak jakoś niemrawo). Zglaszałem problem na przeglądzie ale akurat było ciepło :/ Więc pan powiedział, ze mogą mi te sprężyny posmarować (zachodzę w głowę po kiego). Jako, że miałem ten problem też w Sedici (podobnie jak teraz nie raz wyrżnąłem łbem w niedokładnie otwartą klapę kręcąc się po garażu), postanowiłem sobie je wymienić na silniejsze. Za ok 100pln poprawiłem komfort życia :) Kupiłem spręzyny podobne ale trochę mocniejsze z polskiej fabryki w Krośnie. Różnica siły jest 408N vs 480N i długości +1cm (w nowych). Korzyść mam podwójną: klapa dynamicznie się otwiera do końca i przez nieco większą długość otwiera się kilka cm wyżej (nie robiłem dokładnych pomiarów). To drugie będzie cenne dla osób wysokich ( jak mam 180cm i wcześniej było "na styk). Poza tylko nieznacznie większą siłą potrzebną do ściągnięcia klapy do "poziomu" innych negatywnych skutków nie stwierdziłem.

Wszystkie te modyfikacje są do "odwrócenia" w kilka minut. Jednak będąc na przeglądzie, ASO nie wniosło żadnych uwag.

Jakby ktoś chciał jakichś informacji szczegółowych to zapraszam. :)


Ostatnio zmieniony 13-11-2015, 14:26 przez macioo, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 21-04-2015, 20:59 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
macioo pisze:
5. No i najnowsza modyfikacja, tym razem mechaniczna. Mianowicie wymieniłem spreżyny gazowe tylnej klapy. Z oryginalnymi jest ten problem, że jak jest chłodno nie otwierają się do końca czasami (jak jest ciepło to tak jakoś niemrawo). Zglaszałem problem na przeglądzie ale akurat było ciepło :/ Więc pan powiedział, ze mogą mi te sprężyny posmarować (zachodzę w głowę po kiego). Jako, że miałem ten problem też w Sedici (podobnie jak teraz nie raz wyrżnąłem łbem w niedokładnie otwartą klapę kręcąc się po garażu), postanowiłem sobie je wymienić na silniejsze.

Skąd ja to znam ;)
Dobry pomysł. Kupuję, ale na przyszłość. W SX4 już mi się nie chce grzebać. :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-04-2015, 04:52 
Offline

Rejestracja: 05-12-2013, 18:38
Posty: 164
Fajne modyfikacje. Lubię takie, które są:
1) pożyteczne - w 100% maja praktyczne zastosowanie, żadnego tuningu optycznego :)
2) małoinwazyjne - bez wiercenia, piłowania i spawania :)

Podświetlenie komory silnika fajny patent ale nie prościej wozić latarkę - czołówkę?

(wiem, że prościej ale za to mało twórczo)


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-04-2015, 15:57 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Latarkę wożę tak, czy inaczej. Ale jaki szpan przy sąsiadach :] Zimowe popołudnie, powroty z pracy, ciemno, a ty maska w górę a tam jak na blacie w kuchni :] A na serio, zero zmartwień czy bateria w latarce sprawna i takie tam... jednym słowem prościej :) Pracy niewiele, koszt znikomy, a efekt fajny.
No i jeszcze jeden argument przeciw latarce. Czasem zdarza mi się zakładać garnitur albo chociaż marynarkę. Wyobraź sobie widok gościa w gajerku z czołówką biegający wokół samochodu z bańką płynu... :]
PS
Zmierzyłem różnicę wysokości otwierania klapy; jet to ok 9-10cm, więc sporo... tak mi się wydaje. Jedyne co, to trzeba uważać na zęby :] bo już byłem przyzwyczajony do leniwego podnoszenia, a teraz śmiga dość dynamicznie ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-04-2015, 19:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
A możemy poprosić o jakieś zdjęcia? - to by jeszcze bardziej dało do myślenia oraz ułatwiło ew. modyfikacje innym :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-04-2015, 19:56 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
I typ sprężyn :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-04-2015, 20:05 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
Ledy nie lubią wysokich temperatur. Montowałeś już kiedyś pod maską?


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-04-2015, 21:11 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
piotrdab pisze:
A możemy poprosić o jakieś zdjęcia? - to by jeszcze bardziej dało do myślenia oraz ułatwiło ew. modyfikacje innym :)


Jak będę miał chwilę czasu to mogę parę fotek zrobić

Avalanche pisze:
I typ sprężyn :)


Proszsz... "sprężyna gazowa KROSNO 24405" generalnie to jest do którejś Octavii. Zapięcia identyczne, demontaż - lekkie podważenie blaszki blokującej, montaż - KLIK ;) Cena to ok. 50pln/szt na Motointegrator. Sprężyny innych producentów potrafią kosztować po 300pln ale nie mam pojecia dla czego. Te z Krosna miałem prawie 4 lata w Sedici ( i dalej jeżdżą), kolega w Golfie też kilka lat już ma.
PS
Mają w tym Krośnie fajną stronę i sposoby wyszukiwania zamienników :)

rezon pisze:
Ledy nie lubią wysokich temperatur. Montowałeś już kiedyś pod maską?


Mam to do ok 9 m-cy i jest OK. LEDy nie są jakiejś klasy Hi End ale podobno nie najgorsze. Nie pamiętam teraz producenta ale płaciłem w hurtowni ok 50pln za 5m. Wiem, że LED nie lubi ciepła ale chyba bardziej w czasie ciągłej pracy, bo musi to ciepło odprowadzać. Szczególnie takie jak zastosowałem, czyli zatopione w silikonie. Te świecą tylko jak jest otwarta maska. Do tej pory nie zgasła żadna. :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-04-2015, 06:54 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
to gratki pomysłów :) trochę uzasadnienie 1 kłóci się z 2 (brak ingerencji z ingerencją ;) ale pomysły fajne. Zastanowię się nad 5 w SX4 - muszę się przyjrzeć jak działa ori ;) .
Z innych przeróbek - dokładałem do Superba - kamerę cofania. też przydatny gadżet tylko trzeba mieć na czym wyświetlać.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-04-2015, 07:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
U mnie czasem podnoszenie kończy się na wysokości ok. 170 cm.
Chyba tylko zimą.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-04-2015, 12:40 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
rezon pisze:
to gratki pomysłów :) trochę uzasadnienie 1 kłóci się z 2 (brak ingerencji z ingerencją ;).

W skrzynce wziąłem tylko konektor w wolny pin +12v i to cała ingerencja :)

Obiecane fotki (nie wiem czemu te zdjęcia takie dziwne ale po kliknięciu otwiera się normalnie)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-05-2015, 18:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-11-2011, 23:34
Posty: 46
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: S-Cross 4x4 2015 r.
Co do podświetlenia bagażnika, to myślałem że tylko mi przeszkadza fatalne fabryczne oświetlenie :) W Swifcie też miałem półkę od spodu ledami oświetloną.
Obecnie w S-Crossie zastosowałem dwie taśmy ledowe połączone razem. Podkleiłem je od spodu do tych plastików po obu stronach bagażnika, do których mocowana jest półka.
Większość kabli pochowana, prawie nic nie widać. Jedynie widoczny jest kabelek idący do oryginalnego światełka.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-05-2015, 07:32 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
w Superbie jest fajny patent w postaci latareczki led - wpięta z boku służy jako dodatkowe oświetlenie bagażnika, można ją wypiąć i sobie poświecić w dowolne miejsce.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-05-2015, 08:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
To samo w Peugeocie 3008.


Na górę
Post: 25-08-2016, 14:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-06-2014, 09:49
Posty: 61
Lokalizacja: Jaworzno
Wszystko ładnie to wygląda.Może teraz fotorelacja np z montażu kamery cofania ,bo jakoś się zabieram ale trochę się obawiam a coś wspomniałeś o kamerce


Na górę
Post: 21-09-2016, 13:30 
Offline

Rejestracja: 21-09-2016, 12:48
Posty: 1
Witam wszystkich! Trudno to nazwac modernizacją ale w moim S-cross zamontowałem aluminiową osłonę silnika i skrzyni biegów oraz tylnego dyferencjału. Po górach nie jeżdżę ale tak dla bezpieczeństwa. Jest to osłona silnika i skrzyni biegów. Materiał to wzmacniane aluminium stop 5754 H111az pod otwory fabryczne samochodu bez ingerencji typu wiercenie. W salonie zażyczono sobie za to ok. 3000zł. Znalazłem jednak w necie Pana Krzysztofa, a jego oferta to: Cena 470 zł. Jeśli ma pan napęd 4x4 to do kompletu mogę zaproponowac osłonę tylnego dyferencjału za 150 zl. Do tego zdjęcia osłony i instrukcja montażu. Skorzystałem, zamontowałem i jestem zachwycony i wyglądem, jakością i większym bezpieczeństwem, a licho nie śpi.

[Mod edit:] wycięto reklamę.


Na górę
Post: 22-09-2016, 19:25 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
Żeby nie było tak różowo to niestety dokładnie ta osłona pod dyfer nie pasowała u mnie PLUG&PLAY.
Przy odbiorze auta chciałem żeby zamocowali mi ten komplet w ASO. Płyta pod silnik podeszła bez problemu a w osłonie pod dyfer nie do końca pasowało mocowanie i niestety z powodu braku czasu na grzebanie samemu do dzisiaj leży w garażu.
Montaż nie wymaga wielkiej przeróbki, z tego co pamiętam to wystarczy przewiercenie otworów. Jak będę zmieniał koła to może uda się ją wrzucić i zrobić kilka zdjęć dla wyjaśnienia.

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Na górę
Post: 06-11-2016, 14:52 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
Nie udało się płyty zamontować ale przy okazji wymiany kół poprawiłem fabrykę w dwóch innych miejscach.

1. Odpływ kondensatu z klimy.
Oryginalnie rurka odpływu wody z parownika kończy się tuż nad śrubą mocującą maglownicę do belki. Wiem że ta woda to destylat ale jednak wkurzało mnie że mam całe lato mokrą belkę i płytę pod silnikiem
Rozwiązałem to za pomocą 10cm starego węża ogrodowego 1/2” i jednej trytki.
Jak widać na załączonych zdjęciach nasunąłem wężyk na orginalny odpływ około 2cm i zamocowałem drugi koniec do przewodów hamulcowych. Teraz woda zamiast na podwozie leci sobie bezpośrednio na asfalt.

Przed:
Załącznik:
before.jpg


I po:
Załącznik:
after.jpg


2. Trzeszcząca ramka rejestracji przy zamykaniu bagażnika.
Dźwięk tej ramki powodował u mnie ból zębów od samego zakupu. Niestety po jej zdjęciu okazało się, że wrażenia dźwiękowe to nie jedyny minus, bo ramka przez pół roku zdążyła powycierać lekko lakier na jej obwodzie.
Problem rozwiązałem za pomocą dwóch blaszek nierdzewnych 60x90mm mocujących ramkę dużo solidniej a pod boczne krawędzie ramki podkleiłem dwie warstwy dwustronnej taśmy piankowej. Teraz przy zamykaniu bagażnika jest wreszcie błoga cisza a lakier też jest bezpieczny.
Załącznik:
tablica.jpg


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Na górę
Post: 06-11-2016, 15:30 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Ja podkleiłem ramkę kawałkami pianki gumowej samoprzylepnej, co odsunęło ramkę od lakieru i zlikwidowało "brzęczenie". :)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 07-11-2016, 13:38 
Offline

Rejestracja: 09-03-2015, 22:24
Posty: 95
Lokalizacja: wb
A ja zdemontowałem ramkę, a samą rejestrację podkleiłem taśmą piankową + dwie śruby i trzyma się fest.

_________________
S-Cross 2WD Pb Premium


Na górę
Post: 25-01-2017, 18:04 
Offline

Rejestracja: 24-01-2017, 20:56
Posty: 4
Suzuki: SX4 S-cross
Witam,
jestem na forum nowy, chociaż Scrossa mam już trzy lata. Też porobiłem parę zmian i chciałbym Wam pokazać. Teraz chcę jeszcze zamontować stację multimedialną z BT, mapą i kamerą cofania. Jak zamontuję, to zamieszczę zdjątko.
Pozdrawiam!


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 25-01-2017, 18:12 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Jej! :D

Tu możesz wrzucić zdjęcia:
viewforum.php?f=101


Na górę
Post: 25-01-2017, 19:36 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
grabolo pisze:
Witam,
jestem na forum nowy, chociaż Scrossa mam już trzy lata. Też porobiłem parę zmian i chciałbym Wam pokazać. Teraz chcę jeszcze zamontować stację multimedialną z BT, mapą i kamerą cofania. Jak zamontuję, to zamieszczę zdjątko.
Pozdrawiam!

Witaj!
Te plastiki i boczki malowałeś, czy oklejałeś?

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 26-01-2017, 18:15 
Offline

Rejestracja: 24-01-2017, 20:56
Posty: 4
Suzuki: SX4 S-cross
Wszystko elegancko obszyte skórą! W końcu moja żona na to zasługuje! :))


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 27-01-2017, 13:39 
Offline

Rejestracja: 25-01-2015, 14:18
Posty: 9
Lokalizacja: Lublin
Około Maja zmówiłem takie coś, sprawdza się dobrze do dziś : )


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]