Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 10:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: 28-01-2017, 08:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
Widziałem to kiedyś na aliexpress i własnie się zastanawiałem czy tez nie zamówić :) Jakies dobre/złe punkty ?

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
Post: 28-01-2017, 19:40 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Jeżeli mówisz o tej całej nakładce na zderzak, to kiepsko widze przesyłkę z Ali. Reszta (chromy) to rzecz gustu. Mnie osobiście nie podoba się za bardzo, tak trochę festyn, ale ja mam specyficzny gust i wolę wszystko szaro-matowe i nie cierpię żadnych "podnoszących prestiż" drewnianych wstawek, chromów itp., toleruję tylko matowe amelinium ;)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 28-01-2017, 22:06 
Offline

Rejestracja: 25-01-2015, 14:18
Posty: 9
Lokalizacja: Lublin
Kiedyś w zeszłym roku około lutego, na parkingu ktoś mi zrobił niespodziankę z zderzakiem , został cudownie wgnieciony w głąb komory silnikowej i porysowany, odrapany do czarnego plastiku ( fartem wielkim nic nie pękło i w środku nic się nie stało) .
Ktoś widać źle cofną lub wjechał nie wiem świadków był brak ...
Po udaniu się do ochrony okazało się że kamer nie było w tym miejscu więc kicha.
Po udaniu się do Aso i opisaniu zdarzenia ręce mi opadły bez dowodów nic nie zdziałałem...
Za skromną opłatą 70 zł ...dostałem małą farbkę i równie mały 60 mililitrów lakieru do samodzielnej zabawy ... jakoś udało mi się przód wyciągnąć jednak elementy lakierowane nawet po tej prowizorycznej naprawie malunku z mojej strony nie wyglądały najlepiej... co mnie niemiłosierne wkurzało i tak parę miesięcy .
Niby mogłem u lakiernika sprawę załatwić jednak nie chciałem aby sprawa mogła się powt użyć na jakimś kolejnym parkingu...
Więc dla świętego spokoju zamówiłem owy zderzak i po miesiącu przyszedł. Od kwietnia czasu do początku maja szedł. Masyw nie opatulony pianką tak że jak się go ( ten pakunek w który był zderzak ) postawiło pionowo był równy mojego wzrostu 1.80 cm
I po wypakowaniu krótko mówiąc Spodobał mi się. Zakrywa najważniejszy element i część która była porysowana jednocześnie chroniąc to co jest za nim .
Mocowany w 4rech miejscach ( 2 śruby tam gdzie tablice oraz 2 pod autem. Dość długie 6 cm i grube ) specjalnie testowałem czy nie odpadnie po terenie w okolicznym lesie :}.
Dodam jeszcze że w wakacja zaliczyłem podrożę Lublin - Wrocław około 3 razy w obie strony ( dwa wesela i pogrzeb )
Chromy fakt! Dyskusyjne żonie się nie podobały ale akurat nie było wtedy ( Kwiecień ) innych modeli u chinola
Chromy niestety ale widziałem kiedyś i wersje normalną metalową pochromowaną.
Co do reszty Zderzaka jest ok mocny i gruby na 3-4 cm ...
Ps. Szwagrowi się po przeróbce spodobał z racji bardziej terenowego wyglądu całego auta... Ps. dzięki za pomoc jakbyś czytał :)
Korzystając z okazji zapytam tylko czy ma ktoś je Adayo Stacje Multimedialną i dokupywał Może do niej jakąś kamerkę cofania?
Interesuje mnie możliwość jej zamontowania do owego Zestawu i Praca zakres ingerencji przy Aucie (wiercenia itp.).
Co do samej stacji po zabawie w oprogramowaniu Windows ce. ( oczywiście po gwarancji ) już chodzi tak samo szybko w przyciskach przy kier. jak oryginalne radio : ) Pozdrawiam!


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 28-01-2017, 23:26 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
No, jak tak się sprawy miały, to w sumie dobre rozwiązanie z tą nakładką. Pisałem, że kłopot z przesyłką, bo jak kiedyś coś podobnego oglądałem, to wysyłka była tylko kurierem i kosztowała drugie tyle co towar.
Mam stację ADAYO CE4KT7 i przyciski działają dobrze i szybko. Jedyny problem mam z ogarnięciem nawigacji Navitel. Nie miałem za bardzo okazji testować ale dzisiaj jechałem do Torunia i pomimo zaznaczenia, że ma prowadzić również autostradami, to uparcie kierowała mnie na "krajówkę". Nawt jak ustawiłem punkt pośredni na autostradzie, to najbliższym zjazdem kazał mi jechać do DK. Nie znalazłem nigdzie opcji ustawienia trasy "szybka-ekonomiczna-optymalna" albo coś w ten deseń.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 29-01-2017, 22:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Nakładka na zderzak, czy aby nie zasłania za dużo. Mam na myśli miejsce do mocowania holu, nie mówię już o czujnikach i dyszach spryskiwaczy bo nie wszystkie modele to mają.


Na górę
Post: 30-01-2017, 14:35 
Offline

Rejestracja: 25-01-2015, 14:18
Posty: 9
Lokalizacja: Lublin
Elementy chromowane są mocowane oddzielnie na wpusty, można je odczepiać i wczepiać własnie dla możliwości holowania, więc z tym nie ma problemu można też wymienić je na inne nie chromowane lub odblaski, bo też widziałem taką wersję...
Co do mapy mam Ato mapę i jest dokładnie to samo... więc zostaje albo kwestia przyzwyczajenia, (bo zdarza się u munie to sporadycznie) albo to kwestia softu i tego jak on to liczy podlicza , bo sprawdzałem na komórce i google mapa ładnie już prowadziła .


Na górę
Post: 30-01-2017, 21:57 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Iron pisze:
Nakładka na zderzak, czy aby nie zasłania za dużo. Mam na myśli miejsce do mocowania holu, nie mówię już o czujnikach i dyszach spryskiwaczy bo nie wszystkie modele to mają.

Faktycznie, do opcji ze spryskami się nie nadaje. Ale jak znam kitajcow, to pewnie i takie produkują :]

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 23-03-2017, 12:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-06-2014, 09:49
Posty: 61
Lokalizacja: Jaworzno
ARMAID pisze:
Korzystając z okazji zapytam tylko czy ma ktoś je Adayo Stacje Multimedialną i dokupywał Może do niej jakąś kamerkę cofania?
Interesuje mnie możliwość jej zamontowania do owego Zestawu i Praca zakres ingerencji przy Aucie (wiercenia itp.).
Co do samej stacji po zabawie w oprogramowaniu Windows ce. ( oczywiście po gwarancji ) już chodzi tak samo szybko w przyciskach przy kier. jak oryginalne radio : ) Pozdrawiam!


Takie coś zamierzam kupić
Obrazek
A takie coś :lol: już kupiłem
Obrazek


Na górę
Post: 13-05-2017, 21:41 
Offline

Rejestracja: 30-03-2009, 18:19
Posty: 91
Lokalizacja: Ruda Śląska
Chciałbym polepszyć sposób odtwarzania plików dźwiękowych przez gniazdo USB. Ponieważ po analizie "za" i "przeciw" wymianie fabrycznego radia na stację mulimed postanowiłem pozostać przy oryginalnym radiu męczy mnie trochę przekładanie pendrivów w schowku. Zdaje się, że przy nieuważnym wciśnięciu pamięci może grozić wpadnięcie samego gniazda. Ktoś wcześniej zauważył, że radio nie chce współpracować w pojemniejszymi pamięciami, a ja jakoś metodą prób i błędów doszedłem, że ograniczeniu podlega ilość plików mp3 nagranych na pendrivie. Praktycznie gdy jest ich ponad 100 to radio nie "widzi" urządzenia. Można oczywiście łączyć po kilka utworów w jeden plik ale praktycznie w moim przypadku ograniczam się do kliku pamięci, które muszę przekładać w schowku. Pomyślałem, że może pomocny byłby hub z wyjściem na kilka gniazd USB (przełączany). Ceny widziałem na allegro coś koło 30 zł. Nie mam aktualnie takiego rozdzielacza, a chciałbym mieć pewność, że taki patent zadziała. Może któryś z kolegów mając taki hub spróbowałby to praktycznie i dałby znać na forów. Byłbym wdzięczny za takę próbę i podpowiedź.


Na górę
Post: 13-05-2017, 22:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-11-2011, 23:34
Posty: 46
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: S-Cross 4x4 2015 r.
Mam u siebie pendrive, na którym jest w sumie 6 katalogów, utworów jest łącznie ponad 300. Radio widzi urządzenie. Pojemności pendrive obecnie nie pamiętam, 16 lub 32GB, więcej niż zaleca instrukcja. Zdarza się, ze co niektóra piosenka podczas odtwarzania przytnie się raz na ok. 2 sek. Może to własnie wina zbyt dużej pojemności (?).

Korzystając z okazji, to postanowiłem zmodernizować sobie S-Crossa nabywając tylny spoiler dachowy. Lakierowanie + montaż zleciłem w ASO. Autko dużo lepiej się prezentuje :)


Na górę
Post: 14-05-2017, 09:37 
Offline

Rejestracja: 30-03-2009, 18:19
Posty: 91
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pendrive pendrivowi nierówny. Ja kombinowałem z kilkoma i też tworzyłem katalogi. Jak wgrałem 101 utwór radio przestawało go widzieć. Może zmieniali oprogramowanie, kto wie co siedzi w głowach informatyków (np. hinduskich). Po głowie chodzą mi różne pomysły ze zdalnym przełączaniem gniazd, tylko przydałby się test. A poza tym jakoś gniazdo USB w tym schowku to ogólnie jakiś dziwny eksperyment Suzuki.


Na górę
Post: 14-05-2017, 09:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
16 GB u mnie nie wykrywa.
Może musi być sformatowany inaczej niż w eFAT?


Na górę
Post: 14-05-2017, 17:06 
Offline

Rejestracja: 30-03-2009, 18:19
Posty: 91
Lokalizacja: Ruda Śląska
Poszukałem trochę w necie i jak widać inni już coś podobnego zrobili: https://majsterkowo.pl/mini-bank-pamieci/


Na górę
Post: 18-09-2017, 16:29 
Offline

Rejestracja: 30-03-2009, 18:19
Posty: 91
Lokalizacja: Ruda Śląska
Odświeżam temat. Po wymianie żarówki oświetlenia bagażnika na LED stwierdziłem, że część diod świeci "do tyłu", gdzie szary plastik raczej pochłania światło. Zrobiłem "odbłyśnik" i wydaje mi się, że jest trochę jaśniej. Wykorzystałem trzy paski wycięte z kuchennej folii Al, które przykleiłem kropelką silikonu. Wygląda to tak: https://www.fotosik.pl/zdjecie/53f523df24b79c7f


Na górę
Post: 18-09-2017, 18:04 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Odbłyśnik zawsze pomoże.
Przy okazji dodam, że zmodernizowałem moje oświetlenie bagażnika w postaci listwy LED od spodu półki. Zanabyłem na Ali tzw. światła do jazdy dziennej. W praktyce to paski LED w cienkiej metalowej ramce za ok 2$ i na taśmie dwustronnej podkleiłem je po obu stronach, powyżej tych kratek. Świeci doskonale i odpadł problem przewodu podłączonego do półki.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 20-09-2017, 19:59 
Offline

Rejestracja: 22-02-2016, 21:13
Posty: 86
Suzuki: s-cross
ciekawostka dla chcących modyfikować s-crossa
https://www.youtube.com/watch?v=wBYRx-bD6eQ
ledy do jady dziennej poniżej przeciwmgielnych dostępne u chińczyków.
https://www.youtube.com/watch?v=I2RQJV0dzcM
https://www.youtube.com/watch?v=UbmWJPfFfjA


Na górę
Post: 02-10-2017, 09:09 
Offline

Rejestracja: 15-10-2013, 07:09
Posty: 33
Lokalizacja: Opole
Montował ktoś wyższe opony niż oryginalne 50 na felgi 17 cali ? Na zimę mam 16 cali i opony wysokie 60 mm. Nie telepie na dziurach tak mocno jak na 17 tkach.


Na górę
Post: 02-10-2017, 13:40 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Poszukaj na forum, coś było. Ja będę szukał jak dojadę obecne


Na górę
Post: 02-10-2017, 18:31 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Ja trochę czytałem właśnie na forum i jakichś konkretów nie znalazłem. Tak, wiem są kalkulatory ale zważywszy na to, że i tak prędkościomierz zaniża o ok. 8% i miejsca w nadkolu jest pod dostatkiem, to może ktoś założył coś nieco wyższego? Właśnie kończą mi się letnie i na wiosnę będę szukał nowego obuwia. :)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 02-10-2017, 19:08 
Offline

Rejestracja: 14-09-2016, 22:16
Posty: 73
Lokalizacja: Szczecin
Suzuki: S-CROSS 1.6 Pb AWD
215/55 według posta poniżej pasują
viewtopic.php?f=70&t=13800
Też letnie będę kupował. Przeszkoda to jedynie że w homologacji są "paski" 205/50 17 jak wiesz. A co zrobi z tym, że są inne ubezpieczyciel to nikt nie wie...

_________________
S-Cross 1.6 AWD Pb


Na górę
Post: 03-10-2017, 08:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
215/55/17 - takie powinny być od początku produkcji jak teraz w facelifcie ... Pasuja idealnie i jeszcze w cholere pola do manewru :)

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
Post: 13-10-2017, 21:10 
Offline

Rejestracja: 30-03-2009, 18:19
Posty: 91
Lokalizacja: Ruda Śląska
piogol pisze:
Pendrive pendrivowi nierówny. Ja kombinowałem z kilkoma i też tworzyłem katalogi. Jak wgrałem 101 utwór radio przestawało go widzieć. Może zmieniali oprogramowanie, kto wie co siedzi w głowach informatyków (np. hinduskich). Po głowie chodzą mi różne pomysły ze zdalnym przełączaniem gniazd, tylko przydałby się test. A poza tym jakoś gniazdo USB w tym schowku to ogólnie jakiś dziwny eksperyment Suzuki.

Nie dawało mi to spokoju ale szczęśliwie udało się rozwiązać problem przy pomocy kolegi. Jeśli oprócz mp3 miałem nagrane inne utwory muzyczne zapisane w formacie Windows Media to faktycznie przy kilkuset utworach (100 - 200) pendrive przestawał być widoczny. Jak skasowałem te pliki i zostawiłem same z rozszerzeniem mp3 to problem zniknął. 8 GB pamięć, która nie jest zapełniona nawet w połowie (35 %), ponad 500 kawałków i wszystko śmiga jak na razie bez pudła.


Na górę
Post: 20-11-2017, 17:52 
Offline

Rejestracja: 01-11-2016, 14:37
Posty: 8
Suzuki: SX4 S-Cross
Montaż dodatkowego oświetlenia bagażnika.
Kupiłem w Lidlu zestaw: 2 listwy LED po ok. 40 cm długości, przewody z wyłącznikiem i zasilaczem 220/12V=. Listwy połączyłem szeregowo i przykleiłem taśmą dwustronna do wzmocnienia plastikowego półki będącego bliżej części podnoszonej. Przewody przeciągnąłem przez kratkę wentylacyjną i podłączyłem do wtyczki zasilania lampki podstawowej. Jedna żyła przewodu listew LED ma oznaczenie -, żyła biała wtyczki +, żyła niebieska -. Zasilacz wyciąłem.


Na górę
Post: 15-07-2018, 16:56 
Offline

Rejestracja: 11-07-2018, 21:09
Posty: 6
Suzuki: SX4 S-Cross
Cześć. Jestem tu zupełnie nowy ale wątek zainspirował mnie do wprowadzenia kilku zmian w moim S-Cross-ie...
Zrobiłem wyprowadzenie z zasilania gniazda zapalniczki na głównej konsoli do podłączenia videorejestratora, po to by nadal mieć wolne gniazdo.
Teraz chciałbym zamontować dodatkowe w tunelu środkowym od strony pasażerów tylnej kanapy by i oni mogli korzystać z ładowania w czasie jazdy. Wyprowadziłem już kable od gniazda zapalniczki w bagażniku ale nie wiem jak dobrać się do tunelu z podłokietnikiem. Może wiecie jak go zdemontować, by wywiercić otwór na gniazdo zapalniczki lub ewentualnie ładowarkę USB. Będę zobowiązany za pomoc.
Pozdrawiam


Na górę
Post: 15-07-2018, 20:46 
Offline

Rejestracja: 22-12-2017, 12:48
Posty: 23
Suzuki: SX4 S-Cross
Moja dzisiejsza modernizacja a raczej naprawa pewnej drobnej upierdliwości to podłożenie kawałka tekturki pod mocowanie lusterka wewnętrznego, dzięki czemu wreszcie zostało ustabilizowane. Być może słabo zostało dokręcone lub TTTM. Pewnie zgłoszę na przeglądzie. Póki co mam widok bez drgań.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]