Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 20:35

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna
Autor Wiadomość
Post: 18-05-2018, 11:41 
Offline

Rejestracja: 18-05-2018, 11:09
Posty: 14
Lokalizacja: jelenia góra
Suzuki: S-CROSS
Witam, plusem jest cena 1.4 4x4 6AT , super jazda w trybie sport, ilośc miejsca,
minusem taka sobie tapicerka siedzeń , słaba zamykające się drzwi ( brak dobrego odprowadzenia powietrza ), brak możliwosci zamówienia fabrycznych czujników parkowania np w wersji premium , brak mozliwości wyłączenia na stałe kata silnika czyli systemu Stop Start


Na górę
Post: 05-06-2018, 21:35 
Offline

Rejestracja: 13-11-2017, 08:22
Posty: 9
Suzuki: SX4 S-cross 1.4 BJ
Posiadam wersje premium 1.4 FWD AT
Plusy
Dynamika
Spalanie przy normalnej jezdzie ( 60-130)
Android Auto lub Car Play
Minusy
Wygoda siedzen - jezdzilem na dlugich trasach ( 1000 km + ) i jakos tak slabo
Suche powietrze w kabinie
Automatyczna skrzynia sie czasem gubi :D

Reszta git


Na górę
Post: 16-07-2018, 11:25 
Offline

Rejestracja: 14-03-2018, 11:27
Posty: 15
Suzuki: sx4
Powiem Wam że jak lubie to auto, podoba mi sie i jest fajne to w porownaniu do mojego starego golfa v to troszke masakra ergonomicznie...

W starym golfie miałem:
kontrolke płynu spryskiwacza, przelacznik komputera w przełaczniku zespolonym, domykanie szyb z pilota, drzwi fajniej zamykało sie z pilota (mogłem miec otwarte dzrzwi z tyłu zamknac pilotem, i jak zamknalem drzwi to dzwi zamknely sie na zamek)
dodatkowo w scrosie przelacznik podgrzewania foteli jest w takim miejscu ze czesto wlaczam go przez przypadek, nie powiem auto jest fajniejsze od golfa ale japończycy mogli by takie proste rzeczy (ale bardzo przydatne) dorzucic do auta...

kolejny minus zbiornik 47 litrów, kurcze to jest malutko... przy takim spalaniu...

To ja dalej ponarzekam:

1. regulacja foteli - MASAKRA ! pokretło było by dużo lepsze, ta wajcha ciezko ustawic fotel...
2. nie pokazuje dystansu jaki mozna przejechac po zaswieceniu rezerwy
3. szyby przednie po myjciu - jak je opuszcze i podniose to robia sie cale mokre

ModEdit - połączyłem posty. Czoboki


Na górę
Post: 06-09-2018, 11:30 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Rozumiem , że ktoś ci wcisnął to auto bez jazdy próbnej.
Niestety aut idealnych w tym przedziale cenowym brak .


Na górę
Post: 06-09-2018, 13:32 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Połączyłem posty w jeden ;)

MS,
Nie dasz rady wyłapać wszystkiego podczas jazdy testowej, raz że wszystkiego nie sprawdzisz, dwa niektóre rzeczy wychodzą przy dłuższej jeździe, trzy że człowiek jest podniecony nowym.

Datecs
Ergonomia - a może to w pewnym stopniu przyzwyczajenie z Golfa? ;)
Domykanie szyb i zamykanie drzwi to funkcje alarmu. W golfie to było fabryczne?

Faktem jednak jest, że parę rzeczy, które wymieniłeś (w sumie drobiazgów) by się przydało. Tu piszę o GV II, bo to auto mam. ;)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 06-09-2018, 13:41 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Z tymi mokrymi szybami po myciu na myjni, to widzę w wielu samochodach. Jak kiedyś w którymś tak nie było, to aż byłem w szoku :D


Na górę
Post: 06-09-2018, 13:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
czoboki pisze:
Domykanie szyb i zamykanie drzwi to funkcje alarmu. W golfie to było fabryczne?


W moim Golfie 7 było fabrycznie - z pilota mogłem zamykać, otwierac etc
Tak samo mam teraz w Passacie B8. Więc to u nich chyba w standardzie.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 06-09-2018, 14:53 
Offline

Rejestracja: 14-03-2018, 11:27
Posty: 15
Suzuki: sx4
Golfa kupiłem używanego, nie zgłębiałem się czy to było fabryczne ale myślę że tak. W golfie z szybami tak się nie robiło.

Ale Panowie! moja suzuka jest super, jakieś tam minusy są, ale bez porównania z golfem.

Wydaje mi się też że suzuki powinno pomyśleć o tym by nad takimi drobnostkami popracować, szczególnie to ustawienie foteli jest irytujące. Pokrętło i było by super.

dobra no to teraz plusy!

1. wygląd!
2. przyśpieszenie i tryb SPORT
3. 4x4 i wlasciwosci jezdne ogólnie
4. system multimedialny
5. mega fajna kierownica
6. 6 bieg :)
7. ładnie pachnie w garażu :) serio :)


Na górę
Post: 11-02-2020, 19:29 
Offline

Rejestracja: 21-01-2020, 16:08
Posty: 16
Suzuki: SX4 s-cross 1.4 AWD
Witam,

Kilka minusów również znalazłem. Auto nowe z salonu. Niektóre trochę denerwują:
- brak gniazda USB przy gnieździe zapalniczki. Jest w schowku, ale to nie poręczne jak dla mnie.
- światła "zimne" wymagające przyzwyczajenia.
- czujniki ciśnienia w kołach. Konieczność zakupu kompletu drogich czujników. Dodatkowy element, który może się zepsuć/bateria rozładować.
- wyraźnie słychać szum opon w kabinie. Co ciekawe szumią oryginalne Continentale. Zimówki znacznie mniej słychać.
- brak koła dojazdowego/zapasu
- lusterka nie składają się pilotem przy zamykaniu auta. W serwisie nie poradzili sobie z tematem. Wiem, że potrzebny jest dodatkowy moduł aby taka funkcja działała.
- denerwuje ramka rejestracji tylnej. Stuka i lata przy zamykaniu bagażnika. Musze pomyśleć, aby ją zabezpieczyć.
- klima nabita niebezpiecznym środkiem
- dość spora szczelna między maską a błotnikami, ale wszystkie z tego co widziałem tak mają.
- brak możliwości ustawienia nadmuchu na nogi, twarz, szybę jednocześnie. Tego nie mogę zrozumieć. Za to dwa przyciski dwa do obiegu wew/zew a wystarczyłby jeden.
- hilholder działa bardzo słabo. Lekkie wzniesienie i auto toczy się do tyłu. Można powiedzieć, że tak jakby tej funkcji nie było...
- kiepsko się ustawia pochylenie fotela. Brak pokrętła do nachylenia oparcia, jest dźwignia-porażka.
- brak nakładek/folii na progach w wersji premium. Takie osłonki powinny być w standardzie.
- sterownie kompa plastikowym patykiem. Rozwiązanie którego nie rozumiem.
- język ang. miedz zegarami a polski na wyświetlaczu centralnym. Dziwne to trochę, ale może jeszcze nie wiem jak zmienić wszystko na język polski.


To tylko tyle. Reszta super :-)


Na górę
Post: 11-02-2020, 21:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
ravpraca a na jeździe testowej byłeś ? ;o

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
Post: 11-02-2020, 22:03 
Offline

Rejestracja: 21-01-2020, 16:08
Posty: 16
Suzuki: SX4 s-cross 1.4 AWD
Nie. Taka krótka jazda próbna by wiekszości powyższych spraw nie pokazała. W salonie, przed kupnem brak koła i tematy kompa wychwyciłem a luźną ramkę przy odbiorze auta, po włożeniu tablic. Pozostałe tematy zauważyłem po spokojnym użytkowaniu auta.


Na górę
Post: 11-02-2020, 22:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Dlaczego krótka? Bez problemu można wziąć auto na 1-2 dni i pojeździć. Fakt, że trzeba zapłacić, ale w porównaniu z ceną auta to niewiele.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 11-02-2020, 22:55 
Offline

Rejestracja: 23-12-2018, 12:46
Posty: 244
Suzuki: s-cross
Przed kupnem przeczytałem całe forum i wszystkie materiały w internecie, jedno co mnie zaskoczyło po kupnie to, że stacja multimedialna nie jest przystosowana do odbioru cyfrowych programów radiowych DAB+.


Na górę
Post: 12-02-2020, 11:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
ravpraca pisze:
Witam,

Kilka minusów również znalazłem. Auto nowe z salonu. Niektóre trochę denerwują:
- brak gniazda USB przy gnieździe zapalniczki. Jest w schowku, ale to nie poręczne jak dla mnie.
- światła "zimne" wymagające przyzwyczajenia.
- czujniki ciśnienia w kołach. Konieczność zakupu kompletu drogich czujników. Dodatkowy element, który może się zepsuć/bateria rozładować.
- brak koła dojazdowego/zapasu
- denerwuje ramka rejestracji tylnej. Stuka i lata przy zamykaniu bagażnika. Musze pomyśleć, aby ją zabezpieczyć.
- klima nabita niebezpiecznym środkiem
- hilholder działa bardzo słabo. Lekkie wzniesienie i auto toczy się do tyłu. Można powiedzieć, że tak jakby tej funkcji nie było...
- brak nakładek/folii na progach w wersji premium. Takie osłonki powinny być w standardzie.


- kup sobie ładowarkę do gniazda zapalniczki (30 zł?)
- chyba nie wymyślili jeszcze ciepłych LEDów w samochodach ;)
- idąc tą drogą - im więcej wyposażenia, tym gorzej... :P Mam czwarty rok i nic się nie dzieje.
- jest za dopłatą, a teraz wszyscy pakują zestawy naprawcze
- to niedoróbka ASO, a nie wada samochodu
- jak w każdym samochodzie
- działa dobrze, ale na wzniesieniach, a nie lekko pochyłej drodze
- ktoś to daje w standardzie??


Na górę
Post: 12-02-2020, 12:09 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
:ok:


Na górę
Post: 12-02-2020, 15:23 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
wawax pisze:
Dlaczego krótka? Bez problemu można wziąć auto na 1-2 dni i pojeździć. Fakt, że trzeba zapłacić, ale w porównaniu z ceną auta to niewiele.

W YAMA w Toruniu dostałem na weekend gratis. Mało tego. Sami zaproponowali taką formę sprawdzenia samochodu. Przyznam, że tym mnie kupili. Sprawdziłem dokładnie auto i jak stwierdziłem, że jest niemal idealne, kupiłem. Wolałem to niż ryzykować kupno po 20min. jeździe w korku na przykład Peugota.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 12-02-2020, 15:45 
Offline

Rejestracja: 21-01-2020, 16:08
Posty: 16
Suzuki: SX4 s-cross 1.4 AWD
Witam,
Dziękuję za odpowiedź.
- USB do gniazda zapalniczki posiadam i na razie tak zostanie. Z czasem zainstaluję dodatkowe podwójne gniazdo USB.
- do tych ledów to trzeba się przyzwyczaić. Światła jest dużo, ale jest to "inne" światło. Takie jest moje, subiektywne odczucie :-)
- jak Twoje czujniki mają cztery lata, to został rok, może dwa i czeka Cię wymiana baterii. Moim zdaniem, akurat ta dodatkowa elektronika, to jest to głupie i niepotrzebne rozwiązanie. ABS/ESP w wystarczający sposób może realizować powyższą funkcję, bez tych czujników.
- temat koła dojazdowego na razie zostawiam.
- ramka w innych autach lata tak samo. Śruby mocujące ramkę nie są centralnie umieszczone. Nie jest to wiec wina ASO jak piszesz. Samemu można to łatwo poprawić, chociaż ciekaw jestem, co powiedzą, jak zgłoszę to jako problem - np. uszkadzanie lakieru.
- klima to mnie bardziej martwi, jak długo będzie działać i jakie później będą koszt tego nowego środka.
- np. w naszym Hyundai mam nakładki od nowości w standardzie. Do S-cross muszę dokupić.
- Hillholder to największe i można powiedzieć razem z tymi czujnikami - w sumie jedyne minusy. Reszta o czym napisałem to drobne tematy.
Chyba, że jest możliwość ustawienia blokowania kół za każdym razem? Bo inaczej, to hillholder działa wtedy, kiedy odruchowo na większym wzniesieniu i tak trzymamy hamulec. Jak jest lekkie nachylenie to funkcja nie zadziała i jak się zagapimy, to możemy uderzyć w auto za nami.

Pozdrawiam, bezpiecznej i bezawaryjnej jazdy życzę.


Na górę
Post: 12-02-2020, 16:09 
Offline

Rejestracja: 21-11-2019, 17:37
Posty: 23
*Hill-Hold Control - moim zdaniem w S-Cross działa bardzo dobrze. Zarówno cofając pod każde wzniesienie, jak i ruszając do przodu pod wzniesienie, samochód nie zjeżdża. W moich poprzednich 2 autach (innych marek) działało to zdecydowanie gorzej.

*co do gniazda USB - kupiłem oryginalny kabel samsunga za 20zł na morele i jest wetknięty do gniazda w podłokietniku na stałe. Wchodząc do auta podłączam po prostu do niego smartfona i cały czas korzystam z AndroidAuto. Z mojego punktu widzenia, w obecnej sytuacji, nie ma znaczenia, gdzie by było zlokalizowane to gniazdo USB.

*koło dojazdowe - chyba w każdym nowym aucie tak jest. Dzięki temu jest niższa masa samochodu w standardzie, a i dealer ma na czym zarobić. Któryś producent oferuje w std koło dojazdowe? Ja wynegocjowałem gratis :)

*czujniki ciśnienia w kołach - to akurat dotyczy każdego nowego samochodu (obowiązkowe wyposażenie)


Na górę
Post: 12-02-2020, 16:37 
Offline

Rejestracja: 08-12-2019, 23:02
Posty: 15
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Suzuki: S-Cross 1,6B
Jeżdżę S-Crossem z 2013r a więc pierwszy wypust. Hill-Hold Control działa u mnie rewelacyjnie, uważam że reaguje tam gdzie powinien. Wcześniejsze moje auto to była Kia Venga i tam ten system prawie nie działał. Raz na jakiś czas na mocnym wzniesieniu. Koło dojazdowe mam w bagażniku, wolałbym pełne ale to wtedy kosztem miejsca. Regulacja fotela dźwignią to jest to z czego nie zrezygnowałbym, tu znowu odniesienie do Vengi (jak i wcześniejszego CEEDa) - tam były pokrętła i co kilka, kilkanaście dni poprawiałem oparcie, delikatnie ale opadało. Czujniki w kołach mają za zadanie wydłużyć żywotność opon, a nowy czynnik w klimatyzacji stosują już chyba wszyscy producenci. Przepisy UE i ekologia się kłaniają.


Na górę
Post: 13-02-2020, 17:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
"- klima to mnie bardziej martwi, jak długo będzie działać i jakie później będą koszt tego nowego środka."
Przerabiałem to - tuż po skończeniu 3-letniej gwarancji, a jeszcze podczas działania zakupionej przeze mnie dodatkowej, 5-letniej "Suzuki Service Care 3+2" - uciekł cały czynnik chłodzący z klimy. Koszt uzupełnienia wyniósł ponad 2 tys. złotych!!! "Suzuki Service Care 3+2" nie zadziałał - ubezpieczyciel wypiął się, bo znalazł w warunkach umowy, że sam czynnik nie podlega tej "niby gwarancji".


Na górę
Post: 13-02-2020, 17:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Czynnik sam nie ucieka. Musiało być uszkodzenie w układzie.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 13-02-2020, 19:12 
Offline

Rejestracja: 23-12-2018, 12:46
Posty: 244
Suzuki: s-cross
Widzę że piszecie o czynniku chłodzącym w układzie klimatyzacji R1234yf, który jest obowiązkowy jak wiele innych rzeczy ciągle wprowadzanych przez władze unii. Cena czynnika jest bardzo wysoka, ale ważniejsze jest nasze zdrowie i bezpieczeństwo podczas pożaru samochodu z czynnikiem R1234yf
https://www.strazacki.pl/szkolenia/nowa ... -strazakow
https://www.hvacr.pl/hfo-1234yf-bezpiec ... a-2013-598


Na górę
Post: 13-02-2020, 21:45 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Poszukaj nowszych opracowań.


Na górę
Post: 13-02-2020, 22:25 
Offline

Rejestracja: 23-12-2018, 12:46
Posty: 244
Suzuki: s-cross
Patent i monopol na R1234yf oraz niewyobrażalne dochody dwóch firm za zasłoną ekologii
https://www.auto-swiat.pl/porady/wielka ... ma/wd06xgq
https://warsztat.pl/dzial/102-klimatyza ... rwsz,51254


Na górę
Post: 13-02-2020, 22:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-12-2018, 22:28
Posty: 118
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Suzuki: Suzuki SX4 S-Cross
Ja przesiadłem się do s-crosa z nissana QQ, którego używałem przez 9 lat, dlatego z nim najłatwiej mi robić porównanie. QQ miałem dobrze wyposażonego nawet ze szklanym dachem i ten dach był dużym atutem. Mieszkam w górach i niestety QQ z przednim napędem nie dawało rady. Napęd na 4 kola w miarę przyzwoitej cenie przekonał mnie do zakupu s-crosa. Nawiasem mówiąc wygląd do końca do mnie nie przemawia. Z boku i z tyłu jest ok ale patrząc od przodu mnie nie zachwyca. Przy wyborze nie było to dla mnie najważniejsze, żonie się podoba więc nie mam z tym problemu. Jeżdżę s-crosem ponad rok i nie żałuje przesiadki z qq przede wszystkim ze względu na napęd. Teraz w końcu bez problemu jak spadnie śnieg wyjeżdżam z posesji na ulicę (mam lekko pod górę), qq nie dało rady robiłem rozpęd i nie zawsze się udało. S-crosem wjadę wszędzie a jest gdzie podjeżdżać.
Co do Hill-Hold Control działa jak trzeba, w qq tego nie było.
Fotel ustawiłem raz i nic więcej nie ruszam nie ma potrzeby.
Mam silnik 1.0 ale jest wystarczająco żwawy i zbiera się dużo lepiej jak qq z silnikiem 1.6 (waga), w 90% jeżdżę sam.
Autostrada- tu bezpieczniej czułem się w qq zdecydowanie, jadąc 140 w qq nie czułem tej prędkości. W s-crosie powyżej 100 trzeba się skupić bo czuć tą prędkość. Ale autostradami jeżdżę stosunkowo mało, szkoda bo mam w końcu tempomat, w qq go nie było.
Stacja multimedialna ma swoje plusy i minusy. Duży ekran jest ok, możliwość uruchomienia androidauto jest super, szkoda że nie da się bezprzewodowo. Dużym minusem radia jest brak pokrętła. W qq miałem duże pokrętło którym mogłem pogłośnić radio lub na przykład przewijać kontakty w książce telefonicznej. Było to wygodne i bezpieczne. W s-crosie to niestety porażka, przesuwanie palcem kontaktów i znalezienie właściwego jest niewykonalne i niebezpieczne. Dobrze, że można głosowo ale pogrzebać w ostatnio odebranych rozmowach głosem już się nie da.
O słynnych patykach do sterowania komputerem czytałem przed zakupem i to mnie nie odstraszyło, zbyt często ich nie używam, choć to niewątpliwie obciach dla SUZUKI. W qq z 2008 roku sterowanie było na kierownicy.
Bagażnik - tu miłe zaskoczenie rzeczy, które nie mieściły mi się w qq spokojnie mieszczą się w s-crosie, dziwne ale prawdziwe. Mała wada to te śmieszne klapki po bokach które wiecznie mi się otwierają.
Trochę ponarzekałem ale nie znaczy to, że jestem niezadowolony. Wręcz przeciwnie spełnia moje założone oczekiwania, jeździ się bardzo fajnie i jestem bardzo zadowolony. Wszyscy wiemy, że nie ma w tej klasie aut idealnych, kupując trzeba dopasować auto do swoich potrzeb. Przy zakupie brałem też pod uwagę nowe qq dużo lepiej wyposażone bo w kamerę 360, rozpoznawanie znaków itp. bajery. Tylko po co mi to? Potrzebowałem 4x4. A w przypadku qq 4x4 było poza moim zasięgiem.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]