Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 11:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1014 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 02-09-2015, 19:45 
Offline

Rejestracja: 15-10-2010, 00:42
Posty: 52
Ja uwilbiam auta z automtyczną skrzynia biegów.
Miałem CVT .CVT jest to skrzynia która sie lubi lub nie . Ja lubiłem .
Jak ktoś chce sie przejachać z CVT zapraszam do toyoty tam maja zawsze takie auto
https://www.youtube.com/watch?v=pSbGS2AtOnY
Dziwie sie dlaczego niema suzuki sx cross z cvt 4x2 tak jak jest z slowacji .
Dziśiaj liczylem ile by kosztowało sprowadzenie z słowacji takiego auta lecz CVT 4x4 elegance i wyszło mi z wszytkimi oplatami 71 tys.zl brutto


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-09-2015, 19:57 
Offline

Rejestracja: 05-05-2015, 09:23
Posty: 48
Lokalizacja: WLKP
lukasz.zst pisze:
esiak pisze:
MS pisze:
Mam pytanko do obserwatorów ruchu cen, czy można się spodziewać jeszcze niższej ceny w styczniu- upust za rocznik ? czy nie warto czekać, bo cena najpierw wzrośnie by mogła zmaleć do aktualnej (4x4 Premium)


Samochody dostępne od ręki

Poco mi taka kiepska strona jak nie mozna zanaczyć automatu.


pozycja 4 i 5 ma cvt, zresztą w opisie pojazdu jest dokładnie zaznaczone...
chcesz automat i 4x2, weź Vitarę


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-09-2015, 22:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
MS pisze:
Mam pytanko do obserwatorów ruchu cen, czy można się spodziewać jeszcze niższej ceny w styczniu- upust za rocznik ? czy nie warto czekać, bo cena najpierw wzrośnie by mogła zmaleć do aktualnej (4x4 Premium)


Można się spodziewać niższych cen na wyprzedażach rocznika, gdy rok przeskoczy są korzystne oferty.


esiak pisze:
chcesz automat i 4x2, weź Vitarę


O tym już pisaliśmy, dla singla czy pary Vitara, dla rodziny 2+2 Scross praktyczniejszy. :]


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-09-2015, 12:23 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Jest do nabycia: S-cross 4x4, premium, 2014, metalik, przebiega ca 8000 w serwisie
Za jaką cenę warto go brać ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-09-2015, 16:42 
Offline

Rejestracja: 15-10-2010, 00:42
Posty: 52
Bylem dzisiaj w dwóch salonach konretnie za nową Vitarą Premium 4x2 Automat. Powiedziano mi żę tzw kontygent na automaty zostal wyczerpany .Informacje maja od importera bo skladali zapytanie. Wszytkie auta do konca grudnia 2015 zostały sprzedane . Jak dzisiaj zamowie auto to odbiór jest na poczatek marca

Okazało sie żę sprzedawcą jest mój kolega z siłowni . Powiedzial mi żę upust na sx4cross dla dilerów na auta z 2015 jest 13 tys.zł dilerzy daja około 8 tys.zl upustu . Czyli dobrze zarabiają. A na auta z 2014 ale w 2015 w marcu bylo 17 tys.zł tyle dawał importer


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-09-2015, 09:18 
Offline

Rejestracja: 05-05-2015, 09:23
Posty: 48
Lokalizacja: WLKP
lukasz.zst pisze:
Bylem dzisiaj w dwóch salonach konretnie za nową Vitarą Premium 4x2 Automat. Powiedziano mi żę tzw kontygent na automaty zostal wyczerpany .Informacje maja od importera bo skladali zapytanie. Wszytkie auta do konca grudnia 2015 zostały sprzedane . Jak dzisiaj zamowie auto to odbiór jest na poczatek marca

Okazało sie żę sprzedawcą jest mój kolega z siłowni . Powiedzial mi żę upust na sx4cross dla dilerów na auta z 2015 jest 13 tys.zł dilerzy daja około 8 tys.zl upustu . Czyli dobrze zarabiają. A na auta z 2014 ale w 2015 w marcu bylo 17 tys.zł tyle dawał importer


no to masz rabat 13k ale dla wersji 2WD, dla 4WD jest 9k rabatu...


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-09-2015, 19:58 
Offline

Rejestracja: 15-10-2010, 00:42
Posty: 52
Nie 13 tys.zł jest na 4x4 pytalem sie jeszcze raz kolegi


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-10-2015, 19:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Cena detaliczna (PLN, brutto)-----------------------Oferta promocyjna 2015 (PLN, brutto)

2WD (napęd na oś przednią)
1.6 VVT 2WD 5 M/T Comfort------- 72 900--------59 900
1.6 VVT 2WD 5 M/T Premium------ 78 900--------65 900
1.6 VVT 2WD 5 M/T XLED ----------85 900--------72 900

ALLGRIP (4WD) - napęd na 4 koła
1.6 VVT 4WD 5 M/T Premium------ 85 900 -------76 900
1.6 VVT 4WD 5 M/T XLED---------- 92 900--------83 900
1.6 VVT 4WD CVT Premium-------- 92 900------- 83 900


http://www.autoclub.suzuki.pl/SX4-S-Cross_cennik.html


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-10-2015, 18:45 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
Jarl pisze:
kandydat drugiego wyboru S-Cross przegrywa z ASX-em...
Kandydat pierwszego wyboru ASX przegrywa z S-Crossem w najważniejszej kategorii - realność gwarancji i jakość serwisu. Odsetek osób trzymających się Suzuki jak pijany ściany jest dość wysoki, a użytkowników Outlanderów, którzy powtarzają markę Mitsubishi można policzyć na forum na palcach jednej ręki. Samochód nie jest taki zły, ale jakość większości serwisów jest beznadziejna. Reakcja importera na sygnały - cytuję; "diler jest niezależnym podmiotem..." czyli może psuć wasz samochód, oszukiwać przy naprawach a MMC nic do tego. Fachowe ASO Mitsu to zdecydowana mniejszość. w moim przypadku z czterech ASO, z których usług korzystałem 1 był godny polecenia, 2 "nie zauważyły" złej pracy hamulców tylnych chociaż zardzewiałą od wewnętrznej strony tarczę było bardzo dobrze widać pod samochodem, a ostatni został autoryzowaną stacją oszustów za wstawianie na fakturze w pozycji dostarczony towar "elementów, które pasują do tego samochodu". Pierwszy samochód sprzedaje salon, ale kolejne to już serwis. I dlatego Mitsu przestało być dla mnie marką, którą w ogóle należy brać pod uwagę.


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-10-2015, 12:08 
Offline

Rejestracja: 11-02-2015, 22:46
Posty: 332
Lokalizacja: Wawer
Suzuki: (dawniej) S-Cross
rezon pisze:
Kandydat pierwszego wyboru ASX przegrywa z S-Crossem w najważniejszej kategorii - realność gwarancji i jakość serwisu. Odsetek osób trzymających się Suzuki jak pijany ściany jest dość wysoki, a użytkowników Outlanderów, którzy powtarzają markę Mitsubishi można policzyć na forum na palcach jednej ręki. Samochód nie jest taki zły, ale jakość większości serwisów jest beznadziejna. Reakcja importera na sygnały - cytuję; "diler jest niezależnym podmiotem..." czyli może psuć wasz samochód, oszukiwać przy naprawach a MMC nic do tego. Fachowe ASO Mitsu to zdecydowana mniejszość (...)



Szczerze to z postanowieniami gwarancji zamierzam bliżej zapoznać się, gdy będzie upływać 2 lata od momentu zakupu. Wcześniej w razie problemów korzystam w razie potrzeby z odpowiedzialności sprzedawcy określonej kodeksem cywilnym w części o rękojmi. Jako ze gwarancja wynosi 3 lata i dwa pierwsze pokrywają się z korzystniejszą imo dla nabywcy odpowiedzialnością z tytułu rękojmi, zostaje tylko jeden rok gwarancji, jak dla mnie nieco mało żeby mogło to rozstrzygać o zakupie albo nie pojazdu danej marki (Suzuki czy Mitsubishi).

Dalej, kwestia ze Mitsubishi Poland ma w nosie właścicieli pojazdów. Moim zdaniem, z sensie prawnym tak to wygląda właśnie w kontekście odpowiedzialności za sprzedaż. Stosunek zobowiązania i odpowiedzialności z tytułu ewentualnych wad powstaje miedzy sprzedającym (dealer/salon) a kupującym (ja czy ty). "Centrala" marki jest w tym układzie osoba trzecią. Nie stawiam się tu jako adwokat diabla (M-bishi Polska), ale ściśle rzecz biorąc tak jest i nie wiem, czy można mieć akurat o to do Mitsubishi pretensje.

A jakość serwisu to oczywiście inna sprawa. Jeśli z ASO Mitsubishi jest tak źle, to jest to z pewnością minus jeśli chodzi o decyzje zakupowe. Z drugiej strony, ponoć ASX raczej nie psuje się.


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-10-2015, 17:41 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
Jarl pisze:
czy można mieć akurat o to do Mitsubishi pretensje.
można mieć pretensje. Przecież na fakturze to czyje logo widnieje? Mogliby chociaż przepraszam napisać albo dilerowi palcem pogrozić - już by inaczej wyglądało.
Jarl pisze:
Z drugiej strony, ponoć ASX raczej nie psuje się.
chyba żartujesz. Nie ma samochodów, które się nie psują. Kwestia czy będzie Cię stać na naprawy Mitsu. Ostatnio żalił się posiadacz Outka z oryginalnym japońskim silnikiem 2,2DiD. Wg mnie to bardzo fajny silnik jeśli chodzi o kulturę pracy, osiągi, dynamikę, zużycie paliwa, itd.... Dwie naprawy za jedyne 27kzł .


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-10-2015, 15:20 
Offline

Rejestracja: 11-02-2015, 22:46
Posty: 332
Lokalizacja: Wawer
Suzuki: (dawniej) S-Cross
rezon pisze:
Nie ma samochodów, które się nie psują. Kwestia czy będzie Cię stać na naprawy Mitsu. Ostatnio żalił się posiadacz Outka z oryginalnym japońskim silnikiem 2,2DiD. Wg mnie to bardzo fajny silnik jeśli chodzi o kulturę pracy, osiągi, dynamikę, zużycie paliwa, itd.... Dwie naprawy za jedyne 27kzł .



Czyli fajny to ten silnik byłby, gdyby się tak kosztownie nie psuł:). Dla mnie od wielu już lat diesle to silniki istniejące tylko teoretycznie:). Dla równowagi, kolega ma niszowy nieco model Mistubishi, Eclipse, z silnikiem 3,8 l i jest on po prostu fenomenalny jeśli chodzi o osiągi, bezawaryjność, charakterystykę pracy. 9 lat i zero awarii.


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-10-2015, 21:29 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
Ponieważ Małżonka jednak woli S-crossa a nie Vitatarkę odwiedziłem dziś drugiego dilera we wrocku.
Dostałem ofertę na S-crossa premium allgrip z lakierem metalic i czujnikami cofania.
Cena 75900 więc jakieś 12500 od ceny cennikowej, lub jak kto woli 3500 mniej od obecnej oficjalnej promocji wyprzedaży.

Pytanie teraz do zorientowanych w kredytach 50/50%, 3x33%

Dziwi mnie że każda oferta mimo że brana w tym samym banku (Suzuki ma chyba santandera) ma procentowo inną prowizję
I tak za Vitarkę premium w cenie 80400 całkowity kosz kredytu 50/50 wyniósłby mnie 2661,77 zł
a na S-crossa premium który jest tańszy 75900 całkowity koszt kredytu 50/50 wyniósłby 3832,23.
W obu wypadkach jest wliczony GAP
A przy kredycie 3x33% dla tych samych cen wyjściowych koszt wyniosły by:
Vitara 6780,10, Scross 8247,87.
Jak zapytałem czemu jest taka różnica speca od obsługi finansowej to coś zaczął ściemniać o innej podstawie wyliczania itp i widać było że coś kręcił bo sam nie był pewien. Wyszło mi po przeliczeniu że na Scrossa prowizja banku jest koło 8,8% a na vitarę 5,5%.

Myślicie że na S-crossa są większe zniżki ale jednocześnie golą na kredycie?


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-10-2015, 22:45 
Offline

Rejestracja: 04-05-2015, 13:22
Posty: 72
Brałem swojego w kredycie 3x33 w lecie też we Wrocławiu.
Prowizja bankowa to było ok 5,2% kwoty kredytu. Stawka ta była zgodna z tym co otrzymywałem we wcześniejszych symulacjach.
Porównałem liczby jakie podałeś z moimi i na zasadzie analogii wnioskuję, że kwota 8247,87PLN musi zawierać całkowity koszt czyli prowizję, odsetki i ubezpieczenie, bo u mnie procentowo tyle właśnie te koszty łącznie wyniosły w stosunku do kwoty kredytu.
Jeżeli masz problem z ogarnięciem tematu poproś o formularz informacyjny kredytu (EAI) tam znajdziesz opisane wszystkie składowe kredytu - taki formularz muszą dać, tu nie ma łaski taki jest ich obowiązek.
I rada. Nie bierz żadnych ubezpieczeń do kredytu! W 99% są na nich złodziejskie stawki, po prostu przepłacisz w porównaniu gdybyś brał te ubezpieczenia osobno. Co do GAP to masz je przecież w AC oferowanym przy zakupie auta (w tym pakiecie OC+AC+NNW za 1990zł), więc nie rozumiem po co chcesz je brać dwukrotnie?
Jako ciekawostkę mogę podać, że w santanderze ubezpieczenie na życie wyliczają jako 5,5% od kwoty kredytu gdzie max suma ubezp. to właśnie kwota kredytu. Porównując do stawek rynkowych lekko licząc przepłaca się 3-4 krotnie!
Uwaga! Doradcy często wmawiają, że jak nie weźmie się ubezpieczenia nie będzie pozytywnej decyzji itp. To nieprawda! Kontaktowałem się z Santanderem i zaprzeczyli jakoby wykupienie ubezpieczenia miało wpływ na decyzję kredytową.
Zresztą w samym Formularzu informacyjnym kredytu też jest dokładnie opisane czy ubezpieczenie jest dla danego kredytu obligatoryjne czy nie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-10-2015, 01:07 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
Dzięki za odzew.

dekar pisze:
Brałem swojego w kredycie 3x33 w lecie też we Wrocławiu.
Prowizja bankowa to było ok 5,2% kwoty kredytu. Stawka ta była zgodna z tym co otrzymywałem we wcześniejszych symulacjach.

W którym salonie brałeś auto? Mi w JM Auto na Vitarę rzeczywiście też wyszło około 5,2% prowizji (wcześniej źle policzyłem te 5,5% bo kwotę kredytu liczyłem bez GAP a oni to wrzucają razem)

dekar pisze:
Porównałem liczby jakie podałeś z moimi i na zasadzie analogii wnioskuję, że kwota 8247,87PLN musi zawierać całkowity koszt czyli prowizję, odsetki i ubezpieczenie, bo u mnie procentowo tyle właśnie te koszty łącznie wyniosły w stosunku do kwoty kredytu.

Tak, to sumaryczna kwota prowizji 4480,76, GAP 979,29 i odsetek przez 2 lata 2787,31
Tak wyszło w Pol-Motors, prowizja w tej kalkulacji to 8,7% i będę musiał dopytać dlaczego. Chyba że tam zaszyli jeszcze jakieś dodatkowe ubezpieczenie, ale wątpię bo nie ma nic na wstępnej kalkulacji).

dekar pisze:
Jeżeli masz problem z ogarnięciem tematu poproś o formularz informacyjny kredytu (EAI) tam znajdziesz opisane wszystkie składowe kredytu - taki formularz muszą dać, tu nie ma łaski taki jest ich obowiązek.

Taki dostałem z JMauto ale dopiero za drugim razem. Muszę to wyciągnąć z PolMotors. Może się coś wyjaśni

dekar pisze:
I rada. Nie bierz żadnych ubezpieczeń do kredytu! W 99% są na nich złodziejskie stawki, po prostu przepłacisz w porównaniu gdybyś brał te ubezpieczenia osobno. Co do GAP to masz je przecież w AC oferowanym przy zakupie auta (w tym pakiecie OC+AC+NNW za 1990zł), więc nie rozumiem po co chcesz je brać dwukrotnie?

Nie czytałem jeszcze OWU tego pakietu dealerskiego. Napewno jest utrzymanie wartości przez pierwszy rok ale potem to już GAP przydało by się mieć po prostu dla siebie.
Masz jakieś sugestie gdzie jest dobry GAP fakturowy?

Jak kupowałeś auto we Wrocku to dzwoniłeś jeszcze po okolicy (Legnica, Wałbrzych, Lubin) żeby porównać oferty?


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-11-2015, 21:21 
Offline

Rejestracja: 04-05-2015, 13:22
Posty: 72
Joozwa pisze:
Nie czytałem jeszcze OWU tego pakietu dealerskiego. Napewno jest utrzymanie wartości przez pierwszy rok ale potem to już GAP przydało by się mieć po prostu dla siebie.
Masz jakieś sugestie gdzie jest dobry GAP fakturowy?

Jak kupowałeś auto we Wrocku to dzwoniłeś jeszcze po okolicy (Legnica, Wałbrzych, Lubin) żeby porównać oferty?
Nie czuję się dobrze w tematach ubezpieczeniowych więc dalej nie "brnę" ;) , wiem tylko, że w pakiecie dealerskim przez pierwsze 3 lata odpowiedzialność za szkodę całkowitą jest do sumy ubezpieczenia i dla mnie to jest ok.
Co do drugiego pytania to owszem orientowałem się w okolicy ale straszna malizna, albo zero odzewu (preferowałem kontakt mailowy) albo oferta standardowa, albo wręcz informacja, że jak jestem z Wrocławia to powinienem robić zakup we Wrocławiu (serio!). Generalnie poziom obsługi był tak niski, że niewiele brakowało a bym sobie odpuścił temat i markę bo miałem dość olewactwa ze strony dealerów Suzuki i poczucia bycia petentem a nie klientem. Moje spostrzeżenie jest takie, że bardzo dużo zależy od momentu w którym następuje kontakt z dealerem, bo jak mają jakieś "parcie" to jest zupełnie inna rozmowa, np. z Pol-motors miałem super kontakt i warunki w styczniu, a w lipcu to już była "olewka".


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-11-2015, 10:10 
Offline

Rejestracja: 11-02-2015, 22:46
Posty: 332
Lokalizacja: Wawer
Suzuki: (dawniej) S-Cross
Nie jest tak, ze waznosc pakietu dealerskiego ubezp. to tylko 12 m-cy?


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-11-2015, 11:38 
Offline

Rejestracja: 04-05-2015, 13:22
Posty: 72
Zgadza się, ale w owu jest opisane że ta zasada dotyczy samochodów od 1 do 3 roku życia.
OWU jest takie same dla każdej polisy, więc zakładam, że jak zawrę nową umowę za rok to zasada będzie taka sama.

Doprecyzowując poprzednią wypowiedź. Dla samochodów do 3 roku odszkodowanie za szkodę całkowitą jest równe sumie ubezpieczenia a nie "do sumy" jak napisałem.
I poprawiam się, że nie jest to opisane w OWU tylko w szczegółowych warunkach ubezpieczenia dla polis sprzedawanych przez sieć dealerską.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-11-2015, 11:53 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Ciekawe ogłoszenie - S-Cross Premium AllGrip, nowy (2015), za 73 tys.
http://allegro.pl/suzuki-sx4-s-cross-4w ... 17527.html

EDIT: Już za 72 tys.

EDIT 2: Cena spadła poniżej 70 tys.
http://allegro.pl/suzuki-sx4-s-cross-1- ... 67943.html


Ostatnio zmieniony 15-12-2015, 18:07 przez Avalanche, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
 Tytuł:
Post: 29-11-2015, 16:16 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
To już kolejne :] kto zainteresowany wyrwie auto jeszcze taniej, jak ktoś je dostał gratis to sprzeda za każde pieniądze, a kilka aut się pokaże.Szkoda że wcześniej nie był ten konkurs :sciana:


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-12-2015, 14:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
MS, prorok czy co? :D
http://allegro.pl/suzuki-sx4-s-cross-al ... 00706.html
Startuje od 74 tys. :szalony:
Tamten zszedł do 71 i na razie nic.


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-12-2015, 15:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Taką używkę można by kupić za 65 tys zł, a nie jak ona wystawia za 74 tys zł/do uzg, w okresie wyprzedaży rocznika :-).


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-12-2015, 20:24 
Offline

Rejestracja: 03-09-2007, 18:11
Posty: 135
Suzuki: SCross 4x4
Dokładnie, w połowie ubiegłego roku niedaleko mnie był do kupienia Scross w powyższej konfiguracji, tyle, że z 2013 roku, przebieg 100 km, wygrany rzecz jasna w konkursie radiowym gość przezimował go w garażu aby uniknąć podatku. Cena wywoławcza 65 tysi, przez telefon 60 także oferta trudna do odrzucenia, pech chciał, że nazajutrz miałem zabieg w szpitalu, no i gdy doszedłem do siebie i do niego zadzwoniłem, to okazało się, że poszedł w kilka minut. Do dziś sobie w brodę pluję, lecz cóż, zdrowie najważniejsze...

_________________
SCross PB 4X4 Xled + Liana 1,6 PB


Na górę
 Tytuł: Re:
Post: 02-01-2016, 21:36 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 691
Jarl pisze:
Dalej, kwestia ze Mitsubishi Poland ma w nosie właścicieli pojazdów. Moim zdaniem, z sensie prawnym tak to wygląda właśnie w kontekście odpowiedzialności za sprzedaż. Stosunek zobowiązania i odpowiedzialności z tytułu ewentualnych wad powstaje miedzy sprzedającym (dealer/salon) a kupującym (ja czy ty). "Centrala" marki jest w tym układzie osoba trzecią. Nie stawiam się tu jako adwokat diabla (M-bishi Polska), ale ściśle rzecz biorąc tak jest i nie wiem, czy można mieć akurat o to do Mitsubishi pretensje.

A jakość serwisu to oczywiście inna sprawa. Jeśli z ASO Mitsubishi jest tak źle, to jest to z pewnością minus jeśli chodzi o decyzje zakupowe. Z drugiej strony, ponoć ASX raczej nie psuje się.


Wydaje mi sie, ze to nie takie proste. Bo tak naprawde mamy dwa stosunki prawne 1) kupujacy - dealer 2) kupujacy - gwarant. I teraz pytanie, z ktorego korzystamy i w jakiej sytuacji. W kwestii niektorych spraw od strony prawnej przedstawiciel producenta moze zaslaniac sie, ze nie jest strona, ale w innych odpowiada juz za to, jak samochod jest naprawiany w ramach gwarancji. W wielu markach niestety producent nie bardzo interesuje sie, co wyczyniaja ASO i w rzeczywistosci dlugoterminowo strzela sobie stope. A dwa jako narod jestesmy malo wymagajacy. W Niemczech w razie kazdego sporu, obie strony bardzo czesto od razu sprawdzaja jak wyglada sytuacja od strony prawnej. U nas czesto po prostu kupujacy pochyla glowe i macha reka.

Swoja droga szokuja mnie te oplaty za wydanie samochodu w Suzuki. To jest stala praktyka, czy wymysl tylko niektorych dealerow? Czy w momencie podpisywania umowy kupujacy jest informowany o tym dodatkowym koszcie?


Na górę
 Tytuł: Re: Re:
Post: 02-01-2016, 22:36 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 260
ken-wawa pisze:
Swoja droga szokuja mnie te oplaty za wydanie samochodu w Suzuki. To jest stala praktyka, czy wymysl tylko niektorych dealerow? Czy w momencie podpisywania umowy kupujacy jest informowany o tym dodatkowym koszcie?

Możesz napisać coś więcej? Pierwszy raz słyszę o takich opłatach.

Chyba że chodzi o opłatę podaną poniżej, to rzeczywiście dużo za wysoka :mikolaj:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1014 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]