Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 11-05-2024, 14:36

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-03-2015, 17:38 
Offline

Rejestracja: 30-01-2014, 09:35
Posty: 50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Czy w waszych S-crossach też spieszy zegarek? Jak ustawię go dokładnie, to po miesiącu spieszy o około 10 minut i tak na okrągło. Ja wiem że szczęśliwi czasu nie liczą lecz czasem mnie to drażni gdy jadę na jakieś umówione spotkanie. :?


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-03-2015, 17:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12233
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
10... m i n u t? :szok:
Coś musi być nie tak. Niech naprawiają/wymieniają.

W moim SX4 spóźnia się do 1 minuty, ale nie wiem na ile, bo koryguję wyświetlany czas raz na kilka tygodni. Ale 10 minut na miesiąc, to usterka.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-03-2015, 21:59 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Zdecydowanie usterka! Mój się spóźnia 20-30s na 2-3 m-ce

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-03-2015, 21:37 
Offline

Rejestracja: 18-01-2014, 20:45
Posty: 17
W naszym też tak było, w serwisie niby wgrali jakiś nowy soft i wszystko jest teraz ok, tzn zegarek nie śpieszy już :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-03-2015, 09:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-07-2008, 10:17
Posty: 81
Lokalizacja: Szczecin
Ja korzystając z Waszych informacji poprosiłem o wgranie tego nowego oprogramowania przy okazji przeglądu po 1000 km i od soboty mam "nowy soft" ;) Przy okazji mieli sprawdzić czy można w oprogramowaniu ustawić żeby lusterka same się składały i rozkładały przy zapłonie i wygaszaniu ale doszedłem do wniosku, że wolę mieć kontrolę nad składaniem lusterek. :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-03-2015, 13:17 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Dobrze wiedzieć o tym sofcie.
Teraz trochę off top.
Czy zmieniał już ktoś ustawienia świateł automatycznych, tak żeby mijania włączyły się razem z wykryciem deszczu. Zdarzyło mi się zagapić i w deszczu na dziennych
Wyczytałem w instrukcji że tak można.
I zapytam też czy można zmniejszyć częstotliwość sprysków na reflektory.


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-03-2015, 20:44 
Offline

Rejestracja: 29-01-2015, 10:06
Posty: 152
macioo pisze:
Dobrze wiedzieć o tym sofcie.
Teraz trochę off top.
Czy zmieniał już ktoś ustawienia świateł automatycznych, tak żeby mijania włączyły się razem z wykryciem deszczu. Zdarzyło mi się zagapić i w deszczu na dziennych
Wyczytałem w instrukcji że tak można.
I zapytam też czy można zmniejszyć częstotliwość sprysków na reflektory.


Właśnie wróciłem z przeglądu po 1000km. Chciałem żeby zmniejszyli przy okazji czułość czujnika zmierzchu i po "walkach" serwisantów okazało się, że nie da się nic zrobić z tym pomimo, że w instrukcji obsługi podają, że w serwisie można zmniejszyć bądź zwiększyć czułość. Zapytałem o ten nowy soft - co robi i jakie ma dodatkowe funkcje, ale tu tez nie za bardzo wiedzieli co powiedzieć. Potem zapytałem czy można ustawić za pomocą komputera serwisowego to automatyczne składanie lusterek, ale odpowiedź była negatywna. Podsumowując to ogólnie nie wiem po co ten komputerek i po co piszą w instrukcji, że coś można zmienić. Z drugiej strony Serwis przyznał się bez bicia, że na kurs jadą dopiero 20 marca :)
Popytałem jeszcze o ten "niby" nowy-stary silnik benzynowy na rok 2015 co ponoć ma być montowany w nowej Vitarze i nowych S-crossach i różnic się osiągami od wersji z poprzedniego roku i tu odpowiedź była, że nic o tym nie wiedzą (zapytają na tym kursie), ale jest możliwe, że mimo takiego samego oznaczenia silnika poprzez zmianę osprzętu i softu można zmienić trochę parametry pracy i tym samym poprawić osiągi.
Poza tym wsiadłem sobie do nowej Vitary (wersja chyba Premium) i powiem tak - S-cross w wersji Elegance, który mam jest o niebo lepszy :) jeśli chodzi o wyposażenie oczywiście, ale także funkcjonalność. Przede wszystkim start-stop montowany w Vitarze, brak podłokietnika, mniejszy bagażnik i to widocznie z stosunku do S-crossa. Poza tym ten kokpit niby taki sam, ale jednak czegoś brakowało. Brak opcji składania lusterek zewnętrznych. Jedyna rzecz na korzyść Vitary jako suche porównanie to wyżej się wsiada,, bo prześwit jest większy o 1cm, ale chyba także fotele są wyżej zamontowane.
Pozdrawiam

Edycja: zapomniałem napisać, że gostek powiedział, że ten czujnik zmierzchu i czujnik wycieraczek to jeden i ten sam czujnik i można go włączyć lub wyłączyć wg nich. Po 20 marca jak wrócą z tego szkolenia chyba udam się jeszcze raz, aby dowiedzieć się czy na pewno nic się nie da zmienić w czułości tego czujnika


Ostatnio zmieniony 09-03-2015, 20:49 przez maneko, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 09-03-2015, 20:47 
Offline

Rejestracja: 29-01-2015, 10:06
Posty: 152
raven pisze:
Ja korzystając z Waszych informacji poprosiłem o wgranie tego nowego oprogramowania przy okazji przeglądu po 1000 km i od soboty mam "nowy soft" ;) Przy okazji mieli sprawdzić czy można w oprogramowaniu ustawić żeby lusterka same się składały i rozkładały przy zapłonie i wygaszaniu ale doszedłem do wniosku, że wolę mieć kontrolę nad składaniem lusterek. :)


A powiedzieli Ci może co nowego daje ten nowy soft?
Mi powiedzieli, że jak podłączą komputer i będzie wymagany nowy soft to go wgrają. Po całej akcji zapomniałem jednak zapytać czy wgrali czy nie
Pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]