Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 13:19

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5
Autor Wiadomość
Post: 24-07-2016, 10:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
tarant2 pisze:
Jeżeli byłoby to możliwe, to wystarczyło w tej akcji zdjąć stare pokrowce, rozpruć gdzie trzeba i odpowiednio zszyć.

No chyba sam nie wierzysz w to co piszesz...

Producent samochodu jest odpowiedzialny za jakosc zgodna z wymogami homologacji pojazdu i w przypadku elementow
majacych bezposredni wplyw na bezpieczenstwo jego uzytkowania nie bedzie szukal oszczednosci, bo kosztami calej akcji
obciazy i tak dostawce tych niespelniajacych wymogow odpowiednich norm poszyc.

Wystarczy ze ma juz z tego powodu cala sterte problemow zwiazanych z organizacja i przeprowadzeniem calej akcji.

Chyba nie wyobrazasz sobie sytuacji, abys z tego powodu musial na kilka dni pozostawic samochod w serwisie, do czasu
az zdemontowana tapicerka wroci z naprawy u jej producenta lub innego autoryzowanego w takich naprawach zakladu uslugowego.
Mozesz byc jednak pewien, ze w przypadku naprawy powypadkowej TU nie "zafunduje" Ci nowych poszyc za ponad 2 kPLN,
jezeli stare daja sie za ulamek tej kwoty naprawic, chocby mialo to potrwac i nieco dluzej, natomiast co i w jaki sposob zostanie pozniej faktycznie rozliczone,
to juz zupelnie "inna para kaloszy".
Tutaj pozostanie na pewno nieco miejsca na spekulacje...

Nie wiem kto i gdzie szyje tapicerke do S-Crossa, ale wiem ze np. skorzana tapicerka do Subaru, a przynajmniej do produkowanego w Japonii modelu XV, jest szyta ...
... w Polsce.
Teraz juz tylko wystarczyloby, aby jej producent zamiast uzyc do jej produkcji nieprzyzwoicie drogiej nici marki ***, znalazl
na Alledrogo jakis (lepszy bo tanszy) "zamiennik" oferowany przez jakiegos pana "Edka z Pcimia", sprzedawcy legitymujacego
sie 100% pozytywnych komentarzy i mamy kolejny problem...

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Ostatnio zmieniony 29-10-2016, 10:23 przez SX4ever, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 24-07-2016, 21:19 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
SX4ever pisze:

Mozesz byc jednak pewien, ze w przypadku naprawy powypadkowej TU nie "zafunduje" Ci nowych poszyc za ponad 2 kPLN,
jezeli stare daja sie za ulamek tej kwoty naprawic, chocby mialo to potrwac i nieco dluzej, natomiast co i w jaki sposob zostanie pozniej faktycznie rozliczone,
to juz zupelnie "inna para kaloszy".


Sorki, ale gdzie masz ubezpieczony samochód? Ja w życiu nie zgodziłbym się na zszywanie poszycia "wystrzelonej" tapicerki. Z resztą, naprawiam w ASO i nie słyszałem, żeby jakakolwiek marka w swoim ASO miała technologię naprawy poszycia po wystrzale poduszki. Wymieniają poszycie (o ile nie fotel) i już.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 25-07-2016, 10:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2006, 16:14
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów
tarant2 pisze:
tow_vader pisze:
macioo pisze:
2566PLN ?! Szaleństwo! Za kawałek (nie najwyższej klasy) skóry i większy kawałek skaju?! Za taką kasę u tapicera można by załe fotele w niezłej 100% skórze zrobić. No ale jeśli popielniczka kosztuje trzy stówy, to w sumie czemu się dziwić.


Panowie, o cenach nie ma co dyskutować. Jakoś serwisy trzeba utrzymać. Auta nie psują sie tak często więc na czymś muszą kapuchę trzepać, żeby rzeszy bezrobotnych nie powiększać. :-)


Mam nadzieję, że masz ubezpieczone swoje Suzuki. Ale nawet jeżeli, to zgroza bierze, jak zostanie obciążona polisa przy jakiejś banalnej stłuczce, przy której wystrzeliły boczne poduszki rozrywając tę bezcenną skórę...


Oczywiście, że mam ubezpieczone. Dodatkowo dzięki bogu nie mam skóry. I nawet nie mam zamiaru myśleć o takiej wersji w przyszłości. Mi auto służy do wygodnego i w miarę szybkiego przemieszczania się a nie zastanawiania się co mogę rozbić, żeby nie ponosić zbyt dużych kosztów. ;-)

Poza tym... przy stłuczce nie z mojej winy - to niech sprawca się martwi o obciążenie polisy. Mnie generalnie to "lotto". Przy stłuczce z mojej winy - sorry... trzeba było uważać.

_________________
hrabia
S-Cross happy rider


Na górę
Post: 25-07-2016, 11:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2014, 21:38
Posty: 322
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: S-cross Allgrip CVT
Nie chciałem skóry, okna dachowego ani nawet ksenonów. Ale nie było innego modelu z automatem. Ba, jego cena nie była wyższa od modelu, który tych bajerów nie miał (ale go nie było...). Skóra średnio sympatycznie podgrzewa zadek i plecy w upały, nie mają tego dopiero auta z prawdziwą (choć to sztuczne tworzywo ;) ) alcantarą i wyposażone w wentylację foteli. Ale to nie w Suzuki.

_________________
S-cross AllGrip CVT


Na górę
Post: 25-07-2016, 13:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2006, 16:14
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów
tarant2 pisze:
Nie chciałem skóry, okna dachowego ani nawet ksenonów. Ale nie było innego modelu z automatem. Ba, jego cena nie była wyższa od modelu, który tych bajerów nie miał (ale go nie było...). Skóra średnio sympatycznie podgrzewa zadek i plecy w upały, nie mają tego dopiero auta z prawdziwą (choć to sztuczne tworzywo ;) ) alcantarą i wyposażone w wentylację foteli. Ale to nie w Suzuki.


Niestety, Suzuki nie jest marką na tyle popularną, żeby mieć pełną "konfigurowalność" modeli. Z tego względu zapewne przegrywa z innymi markami w rankingach popularności i sprzedaży. U Ciebie przeważyła jedna cecha (automat), ja, analizując wyposażenie (i budżet :-) ) wiem, że wyżej Premium nie wyjdę. Dzięki temu mam problem skóry z głowy.

Zobaczymy jakie będą standardy wyposażenia modelu po FL, obecny model rok do roku mocno ewoluował jeśli chodzi o wyposażenie i obecna wersja Premium ma prawie wszystko co potrzebne i do czego się przyzwyczaiłem w Lianie. 4 sierpnia wszystko będzie jasne.

_________________
hrabia
S-Cross happy rider


Na górę
Post: 25-07-2016, 20:08 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Może i ta skóra z najwyższej półki nie jest ale nie jest najgorsza. Na początku nie byłem zadowolony z tego faktu, że jest skóra ale chciałem okno dachowe i ksenony, a więci skóra w pakiecie. Po niedługim czasie przekonałem się do niej na 100% Nie znam łatwiejszego materiału w utrzymaniu. Co do "grzania", to materiałowa jak jest ciemna też potrafi grzać ostro. Jak jest gorąco trzeba pamiętać o rolecie na dachu i staram się parkować w zacienionym miejscu, a jak się nie da (np. nad jeziorem) to narzucam na fotel ręcznik i jest OK. Materiałowa tapicerka jak się przepoci parę razy, to po pewnym czasie zaczyna zalatywać i trzeba prać. W następnym aucie z dużym prawdopodobieństwem też będzie skóra.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 25-07-2016, 21:04 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
jedna uwaga - proszę o potwierdzenie - cały czas mówicie o sztucznej skórze znaczy tzw "skaju" ?


Na górę
Post: 26-07-2016, 17:39 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Mówimy (a raczej piszemy ;) ) o prawdziwej skórze, bo fronty są z naturalnej skóry, a boki, tył i zagłówki są z plastikowej.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 07-07-2017, 18:53 
Offline

Rejestracja: 30-01-2014, 09:35
Posty: 50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ktoś się orientuje czy podczas akcji serwisowej w sprawie wymiany obić foteli wymieniano tylko oparcia czy oparcie wraz z siedziskiem?

Wyszła taka sprawa że auto nie ma 4 lat i 40tyś., a u kierowcy z boku siedziska pęka skóra, która zaznaczę była pielęgnowana i to mnie najbardziej wkurzyło.


Na górę
Post: 07-07-2017, 19:12 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Tylko oparcie!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 17-07-2017, 11:41 
Offline

Rejestracja: 02-06-2016, 06:38
Posty: 36
arrmi pisze:
Ktoś się orientuje czy podczas akcji serwisowej w sprawie wymiany obić foteli wymieniano tylko oparcia czy oparcie wraz z siedziskiem?

Wyszła taka sprawa że auto nie ma 4 lat i 40tyś., a u kierowcy z boku siedziska pęka skóra, która zaznaczę była pielęgnowana i to mnie najbardziej wkurzyło.

Witam, u mnie to samo tylko ja mam przejechane 130tys km. Z boku siedziska popękana skóra u kierowcy i u pasażera. Śmieszna sprawa bo nie jeżdżę praktycznie z pasażerami. Sprawę zgłosiłem do ubezpieczyciela . Mam wykupioną opcję ubezpieczenia 3+2 i czekam na ich odpowiedz. Czy to nie bedzie wada fabryczna? Proszę osoby ze skórą o sprawdzenie swoich siedzeń.


Na górę
Post: 17-07-2017, 17:34 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Ja po ok. 70kkm i ponad 3 latach nie zauważyłem nic niepokojącego. Zaznaczyć chcę tylko, że na bokach siedziska, to jest skóra z plastikowej krowy i jak znam życie, to może być (w odróżnieniu od prawdziwej skóry) materiał wrażliwy na UV i temperaturę.
Jak przyjdzie co do czego, to pewnie zostanie tapicer i wszycie pękającego elementu (tego otoku siedziska) z prawdziwej skóry. Nie wydaj mi się, żeby to fortunę kosztowało. Na ASO bym nie liczył.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 05-08-2017, 21:12 
Offline

Rejestracja: 22-02-2016, 21:13
Posty: 86
Suzuki: s-cross
tzw."skóra" popękała po roku uzytkowania ,reklamowałem podczas akcji serwisowej na wymianę poszycia oparcia.Poszycie siedziska wymieniono na gwarancji.Po roku powtórka ,skóra popękała,zgłosiłem reklamację ,czekam na odpowiedź.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]