Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 10:36

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 23-01-2015, 20:28 
Offline

Rejestracja: 30-01-2014, 09:35
Posty: 50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Niedawno zakupiłem bagażnik na dach. Kupiony bagażnik to Aguri 2 do relingów zintegrowanych i okazało się że po wyżej 60km/h zaczyna gwizdać. Zatkane zostały wszystkie otwory jakie znalazłem w poprzeczkach, uchwytach itd. lecz nic to nie pomogło. Stąd moje pytanie czy ktoś stosował już bagażnik na dach tej firmy, a może wie dlaczego tak gwiżdże, czy jest jakiś sposób aby sprawdzić podczas jazdy skąd te odgłosy?
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-01-2015, 22:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Rozumiem, że mowa o poprzecznych belkach dachowych, a nie bagażniku?
Jeśli tak, to niestety będą gwizdać, wszystkie, także Whisbar...
W moim przypadku, co prawda na innym aucie, ale to raczej bez znaczenia - wystarczy cokolwiek założyć na belki, np. bagażniki rowerowe i problem znika :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-01-2015, 21:51 
Offline

Rejestracja: 30-01-2014, 09:35
Posty: 50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Masz rację, chodziło mi o poprzeczki. W moim przypadku chodzi o poprzeczkę przednią. Myślałem że może przesunięcie jej bardziej do przodu lub do tyłu coś pomoże lecz żadnych zmian nie zauważyłem. Niczego nie zmienia też założenie bagażnika na narty lecz dziwną sytuację zauważyłem gdy zakładam box. Mianowicie gwizd zaczyna się przy prędkości ok. 80km/h i milknie już przy ok 100 km/h. Jest to dobry objaw zwłaszcza przy podróżowaniu po autostradzie.
Znajomy ma Hundaia ix35 i oryginalne poprzeczki Hundaia zakładane w salonie lecz jemu nie znika gwizd w żadnym z przypadków i wszystko musi zagłuszać radiem. Przy długich trasach trochę mu współczuje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-01-2015, 09:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Nie jestem na bieżąco z ofertą gadżetów dachowych, ale jeśli to możliwe, to spróbuj przetestować wyższe stopy lub dodatki które podniosą belkę wyżej (np. stosowane do nart z wysokimi zapięciami). W moim przypadku belka+stopy Thule znajdują się kilka centymetrów nad dachem, natomiast taki zestaw oferowany przez ASO (pod pod logo marki) ma dwukrotnie wyższe stopy - może właśnie o to chodzi, żeby powietrze znad przedniej szyby trafiało pod belkę, a nie na belkę...


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-02-2015, 21:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
W najbliższych dniach zamierzam kupić belki bagażnikowe i mam spory dylemat. Widziałem oryginalne Suzuki w salonie, ale cena ponad 800zł jest dla mnie już zaporowa. Natomiast wydaje mi się, że belki aluminiowe Mont Blank są łudząco podobne do tych Suzuki, a kosztują prawie o połowę mniej. Może to Mont Blank dostarcza bagażniki do Suzuki... Czy ktoś ma doświadczenie z belkami Mont Blank na S-crossie? - jak się sprawują? jak wygodny i szybki jest montaż?


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-02-2015, 11:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
piotrdab pisze:
Natomiast wydaje mi się, że belki aluminiowe Mont Blank są łudząco podobne do tych Suzuki, a kosztują prawie o połowę mniej

Jedno jest pewne - na pewno nie jest to produkcja Suzuki. Zadzwoń do salonu i zapytaj, może będą na tyle uprzejmi, żeby wyjawić tę tajemnicę :)
Przed zakupem polecam wybrać się do sklepu i zobaczyć/dotknąć belek, mechanizmów, zamków itp. Różnicę w jakości różnych producentów widać gołym okiem...


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-02-2015, 15:14 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
Belki Mont Blanc są bdb jakości. Miałem kiedyś. Obecnie od 6 lat mam Thule i też są OK. Żaden producent samochodów nie ma swoich belek tylko zleca produkcję ze swoim logo, więc skoro są podobne to pewnie nawet takie same tylko znaczki inne. piotrdab, odpuść sobie salon i zainteresuj się albo Thule Aerobar albo Whispbar są cichsze od starszych modeli. sprzedawca dobierze Ci odpowiednią długość i mocowanie. Tylko w Octavii2 miałem ori belki Skody - wytargowane przy zakupie. Przy każdym innym samochodzie albo kupowałem odpowiedni bagażnik, albo pasował z poprzedniego jak obecnie Thule - niestety nie Aerobar :( na stronie Thule widzę nazwę Wingbar - do S-Cross http://www.thule.com/pl-pl/pl/products/ ... 4-_-959400


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-02-2015, 17:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
A czy ktoś z Forumowiczów posiada oryginalny bagażnik (suzuki accessories)? Interesuje mnie szerokość belki - mam bowiem box, który można założyć na belki o max szerokości 70mm. Będę się jeszcze zastanawiał nad oryginałami, pod warunkiem, że belki nie są za szerokie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-02-2015, 22:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
W poszukiwaniu rozmiarów oryginalnego bagażnika dachowego (na relingi) do S-Crossa dotarłem dziś do salonu i ze zdziwieniem stwierdziłem, iż te belki są lekko krzywe! To znaczy - założone na relingi - jakby odwzorowują krzywiznę dachu - nie są idealnie płaskie (jak większość belek dachowych), ale są wycinkiem okręgu. I tu moje pytanie - czy na takie belki da się założyć każdy box? Bo ja mam na przykład box, gdzie spód w miejscu mocowania jest idealnie płaski... Podejrzewam, że takiego boxa na oryginalne belki do S-Crossa nie uda się założyć. Jakie są Wasze doświadczenia?


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-02-2015, 19:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
Po kilku rozmowach z użytkownikami oraz sprzedawcami nabrałem przekonania, że kupowanie oryginalnego bagażnika na relingi nie jest rozsądne. Nie tylko cena jest wysoka, ale właśnie ten wypukły kształt belek jest największą wadą. Na takich belkach nie ma mowy o wygodnym i solidnym zamontowaniu boxa, który ma płaskie dno...
Dlatego ostatecznie zdecydowałem się na belki AMC Mont Blanc (belki aluminiowe 49" + stopy "AMC Fix Rail Foot 5212").
Załączam ilustrację.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 28-01-2016, 10:16 
Offline

Rejestracja: 30-11-2015, 19:09
Posty: 221
Rozglądam się powoli nad belkami dachowymi ze stopami (dla wersji Comfort - bez relingów) oraz boxem? Ciekaw jestem waszych uwag odnośnie tego na co zwracać uwagę przy zakupie. Na wstępie mam parę pytań.

1. Czy jest coś innego wartego zainteresowania poza wymienionymi powyżej Thule'm oraz Mont Blanc? Czy raczej nie kombinować, bo te powyższe sprawdzają się w 100% jeśli chodzi o montaż/użytkowanie?

2. Czy warto rozglądać się za belkami aerodynamicznymi, czy niezależnie od tego jakie by się nie posiadało to i tak będzie gwizdać/huczeć? Akurat dla mnie ewentualne odgłosy wydawane przez belki będą miały znaczenie, bo zamierzam z nimi jeździć na stałe.

3. Czy montując box typu slim wystarczy jeszcze miejsca na dachu na bagażnik rowerowy?

_________________
Suzuki SX4 S-Cross Comfort


Na górę
Post: 28-01-2016, 12:24 
Offline

Rejestracja: 04-10-2015, 11:27
Posty: 116
Lokalizacja: Białystok
Ja od kilku lat w wielu samochodach uzywalem bagaznikow firmy Automaxi lub MontBlanc, identyczny wyrob pod roznymi nazwami. Uwazam ze bagazniki te sa dobre, zamykane na kluczyk i maja dobry stsunek otrzymanego towsru do ceny. Oczywiscie thule jest bardzo dobra marka za ktora trzeba wiecej zaplacic. Odnosnie boxa od kilku lat uzywam Taurus Easy 430 ktory jest pakowny do swoich rozmiarow i niedrogi a sprawdzil mi sie w wielu podrozach. Moze wystepowac pod innymi nazwami. Co do twojej wersji podjedz do sklepu z bagaznikami i boxami i przymierz na samochodzie czy wejdzie rower i box, moim zdaniem tak, ale warto sprawdzic. Odnosnie halasu mi zawsze lepiej jezdzilo sie z zamontowanym boxem poniewaz wyciszal bardzo szum, dopiero przy wyzszych predkosciach autostradowyuch byl bardzo slabo slyszalny. Natomiast same belki beda troche bardziej slyszalne niz z zalozonym boxem. Nie kupuj tylko nic slabszego bo dopiero zobaczysz co to jest halas. W tym roku rowniez dalszy wyjazd z boxem tym razem juz S-crossem do Bulgarii. Odnosnie przewozu rowerow najlepszym rozwiazaniem bedzie platforma mocowana na hak. Szybko i przyjemnie bez halasu w podrozy.


Wysłane z mojego F5 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 28-01-2016, 18:23 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 263
Ja używam od kilku lat polskich belek firmy AMOS. Model o ile pamiętam Futura z belkami alu.
http://www.amos.auto.pl/admin/upload/1426512789_big.jpg
Kosztowały mnie jakieś 250 zł za komplet i nie mam powodów do narzekań a zdejmuję i zakładam je kilka razy w roku.
W Subafru tak samo jak w S-crossie są zintegrowane relingi (bez otworu pod belką) i te AMOS-y pasują idealnie.
Ich zaletą jest to że leżą bardzo nisko (praktycznie na relingu) i nie tworzą takiej dużej pustej przestrzeni między dachem a boksem.

Co do boxa to mam firmy Farad. Kupiłem największy jaki był (N7 680 litrów).
http://faradbox.pl/N7_680_litrow_Szary_Matowy_210x100x42_p11.html
Otwiera się na 2 strony, jest na tyle szeroki że wypełnia dokładnie przestrzeń między relingami i za każdym razem jestem zaskoczony jak dużo mogę tam naładować. Kiedyś wstawiłem duże wiadro na stojąco :))
Jak odbiorę auto to będę sprawdzał czy wejdzie na dach przy tych łukowatych relingach ale jeżeli zmieści się pomiędzy relingi to nie powinno być problemów.

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Na górę
Post: 28-01-2016, 21:22 
Offline

Rejestracja: 21-09-2015, 15:44
Posty: 82
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: SX4 S-Cross
Zanabyłem Thule WingBar Edge z kitami 4040.Thule to uznana marka,ale jednocześnie jest droga .:sciana: Jednak przekłada się to na zachowanie samego bagażnika podczas jazdy.Jest cichy,zastosowano bowiem tutaj technologię lotniczą co obniżyło poziom hałasu i zużycie paliwa.Również niska pozycja bagażnika i jego profil na aucie powoduje,że samochód prezentuje się znakomicie.Odległość między dachem a belkami wynosi 7 cm co jest wystarczające dla cybantów boxów lub przewożonych na uchwycie nart z wiązaniami. :D Narty nie powinny szurać po dachu w czasie jazdy.Poza tym jest w/g badań najbezpieczniejszym bagażnikiem z dotychczas wyprodukowanych.Jednak ma jedną wadę,posiada krótką długość użytkową belek. :sciana: Mnie to nie przeszkadza bo zamierzam dokupić platformę mocowaną na haku do przewozu rowerów. :lol:
[quote="goliat"][/quote]
Jeżeli zamierzasz jeżdzić z bagażnikiem na stałe to jest bagaznik dla Ciebie,wiem bo też jeżdzę,póki co!Zero szumów,gwizdów,zero huku!

AutoBox zamierzam zakupić też Thule Touring Sport 600,jest wyposażony w system szybkiego montażu Fastclik,ze zintegrowanym wskaznikiem siły mocowania,obsługa wewnątrz boxu,a przy tym ma aerodynamiczny kształt. :skoczek:

Wrzucam kilka fotek mojego bagażnika:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 29-01-2016, 08:32 
Offline

Rejestracja: 30-11-2015, 19:09
Posty: 221
Dzięki wszystkim za pomoc.

@darenka
Faktycznie, ten bagażnik ładnie się prezentuje na aucie, chyba będę się skłaniał ku niemu. Daj znać jak już kupisz box, być może też odmałpuję od ciebie :]

_________________
Suzuki SX4 S-Cross Comfort


Na górę
Post: 12-02-2016, 21:45 
Offline

Rejestracja: 16-12-2015, 16:50
Posty: 11
Lokalizacja: Łódź
W jakich miejscach najlepiej te belki zamontować ?


Na górę
Post: 24-02-2016, 19:40 
Offline

Rejestracja: 24-02-2016, 19:19
Posty: 1
Suzuki: s-cross
kupiłem belki INTER PACK quiet Q105 i uważam że są świetne - jeśli chodzi o wygląd, a przede wszystkim ciche (przy prędkości 110km/h bardzo słabo je słychać).


Na górę
Post: 22-03-2016, 17:14 
Offline

Rejestracja: 09-07-2015, 14:54
Posty: 73
Lokalizacja: Podlaskie
Suzuki: S-Cross
Mam pytanie do forumowiczów, ktoś z Was może użytkuje jakiś rodzaj boxa dachowego i chętnie podzieli się opinią na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jaka maksymalna długość takiego boxa do S-Crossa, jakie mocowanie jest najwygodniejsze? Mam belki WingBar Thula.


Na górę
Post: 14-04-2016, 12:18 
Offline

Rejestracja: 11-02-2015, 22:46
Posty: 332
Lokalizacja: Wawer
Suzuki: (dawniej) S-Cross
Zamiast bagaznika, na dachu neon :)
https://www.czerwonesamochody.com/detai ... ode=search


Na górę
Post: 14-04-2016, 21:32 
Offline

Rejestracja: 09-07-2015, 14:54
Posty: 73
Lokalizacja: Podlaskie
Suzuki: S-Cross
Hmm.. też mam srebrnego :D Ciekawe, czy Panowie mają jakiś cudem tryb "sport" jako default czy za każdym razem musze kręcić krobką jak zwykli zjadacze chleba....


Na górę
Post: 17-04-2016, 16:39 
Offline

Rejestracja: 29-10-2015, 09:46
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
mccc pisze:
kupiłem belki INTER PACK quiet Q105 i uważam że są świetne - jeśli chodzi o wygląd, a przede wszystkim ciche (przy prędkości 110km/h bardzo słabo je słychać).


hmm...a są takie do s-crossa??
cos nie mogę znaleźć w necie.


Na górę
Post: 04-05-2016, 13:03 
Offline

Rejestracja: 22-01-2016, 21:14
Posty: 115
Powiedzcie mi, czy osprzęt z s-crossa można później przenieść do innego samochodu ? Zaznaczam, że jestem laikiem w temacie i nigdy nie jeździłem z bagażnikiem ale dopiero niedawno zacząłem podróżować z dzieckiem więc stąd moje pytanie a wydatek jest dość spory. Rozważam zakup boxa od jakiegoś czasu bo nie ukrywam, że dodatkowe miejsce na manele przydałoby się. Druga strona medalu jest niestety taka, że boxa używa się sporadycznie.


Na górę
Post: 04-05-2016, 18:09 
Offline

Rejestracja: 09-07-2015, 14:54
Posty: 73
Lokalizacja: Podlaskie
Suzuki: S-Cross
BOX jest uniwersalny i jeżeli pasuję do długości auta i belek jest "uniwersalny". Inna rzecz to belki, np. WingBar Thula do S-Crossa pasuje m.in do BMW serii 1,3, Mercedesa GLA, Volvo V60 ale trzeba dokupić inne Kity.


Na górę
Post: 24-05-2016, 07:46 
Offline

Rejestracja: 22-01-2016, 21:14
Posty: 115
Dzięki za odpowiedź...co prawda późno ale jednak...przymierzam się do zakupu ale jeszcze przestudiuję wątek.


Na górę
Post: 25-05-2016, 13:23 
Offline

Rejestracja: 27-09-2015, 21:00
Posty: 263
alex77 pisze:
Powiedzcie mi, czy osprzęt z s-crossa można później przenieść do innego samochodu ? Zaznaczam, że jestem laikiem w temacie i nigdy nie jeździłem z bagażnikiem ale dopiero niedawno zacząłem podróżować z dzieckiem więc stąd moje pytanie a wydatek jest dość spory. Rozważam zakup boxa od jakiegoś czasu bo nie ukrywam, że dodatkowe miejsce na manele przydałoby się. Druga strona medalu jest niestety taka, że boxa używa się sporadycznie.


Ja mam Box Farad z belkami Amos od kilku lat. Jak na razie box bez żadnego regulowania położenia belek pasował najpierw do Forestera I , potem do mazdy5 a z pomiarów wynika że i do Scrossa wejdzie bez zmian.
Bagażniki i belki są w miarę uniwersalne i jeżeli auta będą miały podobne relingi i ich rozstaw to problemów z przekładką na inne nie będzie.

_________________
S-cross 1,6 VVT AllGrip


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]