Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 20:35

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-08-2012, 10:28 
Offline

Rejestracja: 01-08-2012, 10:24
Posty: 1
Witam,

Mój Suzuki Swift mk5 z 2003 r. uległ ostatnio wypadkowi. Auto jest bardzo zadbane (pierwszy właściciel), a przebieg to zaledwie 24 tysiące km. - stąd też zależy mi by nie skończył na szrocie. Pierwszy raz jestem w tego typu sytuacji, dlatego piszę z nadzieją, że ktoś mi fachowo doradzi co powinienem zrobić. Auto uderzyło w latarnię.

Jeden mechanik powiedział, że nie podejmie się naprawy, bo przekroczy to wartość auta, drugi za to powiedział, że za 1500 zł (+ części) mi to zrobi, ale ma warsztat w Kielcach i drogo za transport wyjdzie.

Gołym okiem widać, że zepsute są części:
- aparat zapłonowy, skrzynia i półośka, przegub, akumulator, prędkościomierz, chłodnica, pas przedni, maglownica, pasek od alternatora jest luźny, silnik jest przestawiony, ale nie mam pewności czy działa.

Chciałbym się dowiedzieć, czy warto go naprawiać i gdzie oraz ewentualnie skąd wziąć części które będą pasować? Czy części ze starszego modelu np. mk4 lub mk3 będą pasowały?

Wstawiam zdjęcia auta:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek


Pozdrawiam serdecznie
Mateusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-08-2012, 16:55 
Offline

Rejestracja: 17-07-2012, 17:44
Posty: 73
Lokalizacja: Wrocław
, A co do naprawy , to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie :czy chcesz tym autkiem jeździć przez następne kilka lat , bo inaczej naprawa nie ma sensu , a po za tym jak ktoś ci to poskłada to już nie bedzie taka igiełka jak była , zawsze bedzie coś latało stukało itd .na twoim miejscu zostawił bym go sobie na cześci i kupił drugiego , na nowy wydasz tyle co na naprawe starego, z tym że masz sprawdzone rozbite auto dawce z którego części masz za darmo ;)


Ostatnio zmieniony 02-08-2012, 17:40 przez sovik3b, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 01-08-2012, 20:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-07-2012, 17:30
Posty: 38
Lokalizacja: Wrocław
za 2500-3000 kupujesz laleczke. Wybór masz bardzo duży, nie bawiłbym się w naprawę tego auta. Jak kolega wyżej napisał zostaw go sobie na części. 1500+ części, pewnie kolejne 1500 jak nie lepiej.


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-09-2012, 19:49 
Offline

Rejestracja: 07-02-2008, 23:14
Posty: 16
Lokalizacja: SuzukiMatsuoka
Suzuki: Swift GTi
silnik mógł dostać naprężeń i juz nie będzie to co było. będzie może brał olej i inne. znajdź takiego samego ale z większym przebiegiem. Wnętrze masz lala to sobie przełożysz, zawias przód tył pewnie też ok. co zostanie to posprzedawaj żeby kasę odzyskać. wkręć się w jakiś kontakt maniaków swiftowych w okolicy może pomogą doradza jak zobaczą na miejscu


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-09-2012, 08:13 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Naprawa jest nieopłacalna - jak wyżej, chyba że "wartość romantyczna" jest aż tak ważna... :roll:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]