Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 09:59

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-07-2012, 10:49 
Offline

Rejestracja: 10-06-2012, 15:31
Posty: 1
Witam, od dłuższego czasu mam problem z lewym wewnętrznym przegubem w moim suzuki Swift 1,0 z 1999r.(wersja węgierska), a mianowicie zostało uszkodzone łożysko krzyżaka w przegubie zewnętrznym. Szukałem po alledrogo i innych portalach kompletnych półosi jednak znajdują się tam tylko do 1996r. a z tego co wiem starsze wersje różnią się 1 frezem(jeśli się mylę proszę mnie poprawić). I tak zastanawiam się czy można by zastosować jakiś zamiennik ewentualnie kupić starszą półoś i wyciągnąć z niej tego krzyżaka.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

PS
Z tego co wyliczyłem na moim przegubie jest 20 frezów.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-08-2012, 10:47 
Offline

Rejestracja: 14-08-2012, 16:32
Posty: 1
WITAM,mam podobny problem i stąd moje pytanie czy udalo Ci się usunać go u siebie?
Pzdr.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-08-2012, 13:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2012, 11:10
Posty: 3
Lokalizacja: Cz-wa, Janów,Lelów
Cześć.
Jeżeli nie uda ci się namierzyć samej półosi z przegubem wewnętrznym z mk IV roczniki 97 - 00 , to od starszych też podejdzie, ale wówczas najlepiej będzie, jak kupisz kompletną półoś tj. wraz z przegubem wewnętrznym jak i zewnętrznym.

Dlaczego?

W starszych swiftach czyli mk II, oraz III przegub wewnętrzny bez problemu będzie Ci pasował do skrzyni, ale budowę wewnętrzną ma inną wiec krzyżaka nie zamienisz.

Podobnie ma się rzecz odnośnie wieloklinu na który zakładasz przegub zewnętrzny - są jakieś niewielkie różnice i przegubu zewnętrznego od mk IV nie nałożysz na półoś pochodzącą od mk II, III.

Dlatego też, jeżeli będziesz się decydował na półoś od starszych modeli to kup sobie kompletną i po prostu zamień całość.

Przerabiałem dokładnie ten sam temat jakieś 2 miesiące temu tylko, że w 1.3 i piszę o swoich spostrzeżeniach.
Powodzenia w działaniach ;)

_________________
Artur


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-08-2012, 16:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-03-2011, 11:23
Posty: 200
Lokalizacja: Bytom
prawdopodobnie będę rozbierał mojego "Dziadka" więc jakby coś to pewnie znajdą się odpowiednie części ;) 1,3 1996


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]