Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 15:26

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30-03-2012, 19:15 
Offline

Rejestracja: 29-03-2012, 22:46
Posty: 6
Witam :-)

Niedawno kupiłem Suzuki Swifta 1.3 2000r w gazie. Mam parę pytań, bo nie wiem czy jest to normalne w tym samochodzie, czy coś się dzieje.

1) Jadąc samochodzikiem, kiedy osiąga około 3000/3500 obrotów trochę trzęsie budą, zwłaszcza na drążku zmiany biegów i pod fotelem wyczuwa się lekkie drgania i jest wtedy bardzo głośno (bardzo :)).

2) Kiedy jadę na jedynce, i zmieniam bieg na 2, lubi lekko szarpnąć, przy zmianie z innych biegów nie ma takiego czegoś.

3) (taka duperela) Prawe automatyczne szyby nie chcą działać. Kiedy naciskam guzik, słychać że lekko buczy, zegarek lekko przygasa, ale szyba anie drgnie. Już chodziła niedawno tak jak by nie mogła... no a teraz kaput.

4) Jak jest z lakierem w tym samochodzie? U mnie zaobserwowałem dziwną sprawę... na dachu z przodu tak do 1/3 lakier jest taki bardziej matowy, potem lekka, mało dostrzegalna troszkę bardziej biała kreska, od której zaczyna się lakier już bardziej metaliczny... podobnie jest na drzwiach prawych, nigdzie indziej.

5) Jakie macie sposoby (jakie ogólnie są sposoby) na rdze w tym aucie (w każdym aucie). Mam (mało bo mało) kilka punkcików, bąbelków, jeden na dachu i chciałem od razu coś z tym zrobić. W skodzie felicji po prostu dłubałem do gołej blachy, podkład i farbka pod kolor. Nie wyglądało to szczególnie... ale też nie najgorzej. Chodzi mi o jakiej takie domowe sposoby, bo do lakiernika z takim małym badziewiem nie będę jechał, zwłaszcza ze samochód nie jest jakiś reprezentatywny, a tylko żeby tanio dojechać na uczelnie / do pracy :-)

Pozdro! Sory ze od razu zasypałem może pytaniami, ale to mnie dręczy trochę.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]