Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 12:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07-09-2011, 11:53 
Offline

Rejestracja: 22-05-2011, 21:19
Posty: 4
Lokalizacja: Jelenia Góra
Witam.

Wczoraj byłem na przeglądzie i okazało się, że hamulce z tyłu praktycznie nie hamują (ręczny jest ok, szczęki są nowe). Co może być tego przyczyną?


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-10-2011, 20:12 
Offline

Rejestracja: 13-10-2011, 19:41
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
A kiedy wymieniałeś płyn hamulcowy ??


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-10-2011, 08:21 
Offline

Rejestracja: 22-05-2011, 21:19
Posty: 4
Lokalizacja: Jelenia Góra
jestem posiadaczem tego autka od maja i jeszcze nie wymieniałem płynu i nie wiem kiedy robił to poprzedni właściciel, ale wydaje mi się, że to chyba nie jest wina płynu, a raczej usterki korektora hamowania lub ewentualnie samoregulatory nie działają poprawnie i powinienem je wstępnie ręcznie podciągnąć. Z racji tego że idzie zima to chyba sobie odpuszczę dłubanie z tymi hamulcami, bo jak się okaże, że będą za mocno z tyłu łapały to na śliskim może mi zarzucać tył, który jest w swifcie leciutki, a ja dużo nie jeżdżę i w dodatku spokojnie to chyba nie ma sensu sobie głowę zawracać... W każdym bądź razie dzięki za podpowiedź i pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-10-2011, 08:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2007, 21:03
Posty: 533
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
Wystarczy zrobić test płynu i sprawdzić jego przydatność ( tutaj dłubania nie ma jakiegokolwiek), przynajmniej ruch w dobrym kierunku bedzie wykonany.

(Zasady tutejszego Forum nie dopuszczaja umieszczania reklam - SX4ever)
Prosze o przestrzeganie ZASAD


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-10-2011, 09:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
asz600 pisze:
jestem posiadaczem tego autka od maja i jeszcze nie wymieniałem płynu i nie wiem kiedy robił to poprzedni właściciel...

Obowiazuje zawsze zasada wymiany wszystkich plynow po zakupie uzywanego samochodu, chyba ze ostatnie wymiany sa jakos wiarygodnie udokumentowane..
Cytuj:
...ale wydaje mi się, że to chyba nie jest wina płynu, a raczej usterki korektora hamowania lub ewentualnie samoregulatory nie działają poprawnie i powinienem je wstępnie ręcznie podciągnąć. Z racji tego że idzie zima to chyba sobie odpuszczę dłubanie z tymi hamulcami, bo jak się okaże, że będą za mocno z tyłu łapały to na śliskim może mi zarzucać tył, który jest w swifcie leciutki...

W tym momencie nie jest istotne co jest przyczyna, istotne jest to ze masz niesprawne hamulce(!)
Nie wiem jak to mozliwe ze przepuszczono to na przegladzie i dopuszczono pojazd do ruchu...
Cytuj:
...a ja dużo nie jeżdżę i w dodatku spokojnie to chyba nie ma sensu sobie głowę zawracać...

Tak mysla i postepuja tylko dyletanci i egoisci...
Nie jestes sam na drodze i niesprawnosc hamulcow w Twoim samochodzie, o ktorej wiesz i ktora tolerujesz, moze narazic na niebezpieczenstwo innych uzytkownikow drogi.
A moze warto bylo by jednak odzalowac kilka PLN i zlecic jakiemus mechanikowi doprowadzenie tego do nalezytego stanu?


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-10-2011, 12:19 
Offline

Rejestracja: 22-05-2011, 21:19
Posty: 4
Lokalizacja: Jelenia Góra
hamulce są jeszcze na tyle sprawne, że auto przeszło przegląd, poza tym wiele się już naczytałem na temat hamulców w swifcie i niestety ten typ tak ma, że tył jest dużo słabszy, po przeglądzie odpowietrzyłem jeszcze cylinderki, co trochę polepszyło skuteczność, ale nie blokuje całkowicie tylnych kół przy ostrym hamowaniu (przód hamuje na 100%), a największym zagrożeniem na drodze są gówniarze w pseudo tuningowanych autach - być może na 200% sprawnych, ale co z tego jak dla nich żadne przepisy drogowe i ograniczenia nie obowiązują. Cóż można by tu się rozpisywać na takie tematy, ale chyba nie w tym celu założyłem ten post i nie wydaje mi się żeby był sens aby teraz nad tym się zastanawiać...


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]