Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:30

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-01-2018, 21:52 
Offline

Rejestracja: 15-01-2013, 15:48
Posty: 16
Hej,

Kupiłem niedawno Suzuki Swift GL rocznik 2003. Po wymianie akumulatora samochód dziwnie się zachowuje. Tj.
Świecą się światła tak jak gdybym miał włączone awaryjne.
A po lewej stronie od kierownicy, tam gdzie są zaślepki, gdzie normalnie są przyciski w wyższych modelach, tam miga się taka dioda na czerwono.
Po jakiś czasie awaryjne przestają migać i miga już tylko ta dioda.

Ale gdy odpalam, słyszę dźwięk odpalanego silnika ale on nie zapala. Nie tak jak zwykle, tylko jakby w ogóle coś tam brakowało mu, żeby odpalić chociaż rzęzi jak przy odpalaniu. No i wtedy znowu się uaktywniają awaryjne światła w momencie gdy wkładam, czy przekręcam kluczyk.

Czy mi się zdaje, czy w tym samochodzie jest jakiś alarm, który się uaktywnił po wymianie akumulatora i teraz odcina paliwo, czy cokolwiek, przez co nie odpala?

Sprzedawca nic mi na ten temat nie mówił, nie mam też żadnej instrukcji do tego.
Jeśli tak, to czy jest jakiś sposób, żeby go wyłączyć, zresetować, naprawić samodzielnie?

Na razie odłączyłem akumulator i zastanawiam się co zrobić. Może jak go włożę i podłączę to się naprawi samo jakoś?

Z góry dzięki za podpowiedzi i pozdr. dla miłośników Swiftów


Na górę
Post: 23-01-2018, 06:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-11-2008, 17:37
Posty: 348
Lokalizacja: śląskie
To na pewno sprawa załozonego alarmu,a kluczykiem ,ktory powinien mieć 2 przyciski nie da sie wyłączyc ,naciskajac przycisk UNLOCK? W pilocie jest tez bateria ,ktora moze byc wyczerpana?
Awaryjne wyłaczenie alarmu nastepuje po właczeniu i wyłaczeniu zapłonu kluczykiem a nastepnie trzeba wprowadzic PIN kod przy pomocy przycisku z dioda led po lewej stronie od kierownicy.To specjalna procedura...
Tutaj trzeba jednak znac ten kod (OVERIDE CODE), powinien on byc zapisany na karcie gwarancyjnej alarmu (masz takową?) albo osobnej karcie z nr PIN.
Tak wiec musisz skontaktowac sie z ta osoba co ci sprzedala samochod, moze po prostu zapomnial ci dac "papierow " od alarmu, albo skontaktowac sie z kimś kto takie alarmy zaklada.
Dilerzy Suzuki zakladali bardzo czesto alarmy Metasystem , moze cos znajdziesz w Go....
Trudno powiedziec jaki to model alarmu, bo z biegiem lat wprowadzano nowe modele.


Na górę
Post: 23-01-2018, 09:36 
Offline

Rejestracja: 15-01-2013, 15:48
Posty: 16
Hej harry,

Dzięki za odpowiedź. Do samochodu mam tylko jeden kluczyk i on nie ma niestety żadnych przycisków. Pilota też nie dostałem. Dzwoniłem do poprzedniego właściciela i on tego też nie ma.
Karty gwarancyjnej też nie ma, żadnej karty, nigdzie tego PINu nie ma.

Alarm wygląda tak, że na lewym przycisku jest taka dioda czerwona w czarnej ramce. Patrzyłem też przy bezpiecznikach, ale nie widzę tam żadnego wyłącznika bądź alarmu.

Według poprzedniego właściciela trzeba iść z tym do elektryka, bo może to być alarm, albo też poszły jakieś błędy i dlatego nie odpala.

W ogóle pod maską jest taka czarna puszka od strony kierowcy z napisem "Baterry ...". Tam jest miejsce na taki mały kluczyk, który mam. Według niego to do wyłączania alarmu, ale przekręcałem kluczykiem i to nic nie dało.


Na górę
Post: 23-01-2018, 12:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-11-2008, 17:37
Posty: 348
Lokalizacja: śląskie
Piszac "pilota " miałem na mysli kluczyk do samochodu z imobiliserem i z 2 ma przyciskami do autoalarmu,"pilota" bo obsługuje zdalnie np. centralny zamek...
znalazlem cos takiego..
https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=31173


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]