Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:33

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24-03-2016, 20:21 
Offline

Rejestracja: 24-03-2016, 20:07
Posty: 2
Suzuki: swift 2002
Witam , przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego problemu wiec pisze.

Niedawno zakupiłem swifcika GL 2002 r. Troszke pojeździłem i zaczęło coś pukać w tylnym zawieszeniu , byłem na stacji kontroli i u prywatnych mechaników i po sprawdzeniu nikt nic nie wyrył
( bynajmniej tak twierdzą: )nieprawidłowego wszystko sprawne nie ma luzów , ani na wahaczach ani same koło . Pukanie jest słyszalne w lewym tylnym kole w różnych sytuacjiach przy skrecie lekkim i przy wjechaniu w nierówności i przy naciśnieciu pedała hamulca. Z czasem zrobiło się to bardzo głosne i teraz nawet jak wyciadam z auta to potrafi cos łupnąć. Na różne sposoby sprawdzałem o to może być i każdy twierdzi że jest ok. Wiem że konstrukcja tylnego zawieszenia jest nietypowa jak dla małych aut wiec może ktoś ma jakiś pomysł co to może być ???. Dodam że po paru tygodniach delikatnie w podoby sposób puka z drugiej strony . I mam jeszcze jedna pytanie czy te autko tylko w miescie na trasach max 5 km w jedna strone może spalić 10 litrów na 100 km czy możliwe że tez jest coś uszkodzone??? Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam


Na górę
Post: 01-04-2016, 21:13 
Offline

Rejestracja: 01-04-2016, 20:50
Posty: 1
Suzuki: Swift mk4 1.0
Witaj :)
Prawdopodobnie zużyły Ci się sprężyny tylnego zawieszenia (są dwie).
Miałem analogiczny problem, z czasem objawy nasilają się, że zawieszenie stuka przy wsiadaniu.
Wymieniłem komplet i problem zniknął. (Suzuki Swift mk4 1.0 2000r.)
Życzę powodzenia ;)


Na górę
Post: 02-04-2016, 21:22 
Offline

Rejestracja: 24-03-2016, 20:07
Posty: 2
Suzuki: swift 2002
Dzieki za podpowiedz :) W sumie to myślałem o tym ale nie mogłem wyobrazić sobie jak ta sprężyna stuka i dlaczego , jeżeli tak jest to będę musiał wymienić obie ponieważ druga już też dosyć mocno stuka. Nie wiesz może dlaczego doszło do tego że te sprężyny stukają , miałem sporo aut ale pierwszy raz spotykam się z takim problemem , co było przyczyna? czy po prostu się wygniotła i miała luzy i stukała czy może to jest wina tej poduszki pod spreżyna , może ona uległa zestarzeniu? Na pewno na dniach będę się przymierzał do tej naprawy i takie informacje będą mi niezbędne. Z góry dziękuję i pozdrawiam


Na górę
Post: 04-09-2016, 20:55 
Offline

Rejestracja: 04-09-2016, 20:41
Posty: 1
Suzuki: Swift MK-2 GTi
Witam.

U mnie takie same objawy "stukania" w tylnym zamieszeniu występują po zużyciu silentblocku wahacz-zwrotnica.
Poniżej obrazek poglądowy o które elementy chodzi:

Załącznik:
zawieszenie_tyl_03.jpg


. . . podobnie stukało przy wysiadaniu z samochodu.
Niestety w niektórych modelach Swifta fabryczne silentblocku występują w sprzedaży wyłącznie w komplecie z tylnymi zwrotnicami, a "oficjalnych" zamienników brak - trzeba szukać pasujących z innych samochodów, lub dorabiać.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]