Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 22:47

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24-03-2013, 11:00 
Offline

Rejestracja: 19-03-2013, 21:35
Posty: 3
witam serdecznie,
to mój 1-wszy post tutaj. Otóż stałem się właścicielem subaru justy II 4x4, 1.3 gx, 3d z 1997 wel suzuki swift. I tu mam moje 1-wsze pytanie, jaki dokładnie modle swifta odpowiada mojej justynce?
Drugi problem mam z szybami. Otóż otwierane są elektrycznie, z lewej strony nie działa w ogóle, co może być przyczyną, jakiś silniczek, siłownik? Znowu od strony kierowcy, szyba, wypadła z prowadnicy ( krzywo się zamyka), ktoś spotkał się z takim problemem? Wolałbym przede rozebraniem wszystkiego kupić części.

pozdrawiam
Paweł


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-03-2013, 16:22 
Offline

Rejestracja: 14-09-2012, 22:48
Posty: 157
Lokalizacja: Gierczyce
Części będą pasować od swifta II i niektóre od baleno. Nie ważne czy samochód był przed liftem czy po.
Z lewej strony zmierz czy dochodzi napięcie do panelu sterującego i silniczka. Jeżeli szyba wypadła z prowadnic mogła być krzywo ustawiona lub się poluzować w elemencie mocującym ją do mechanizmu lub mechanizm.


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-03-2013, 18:10 
Offline

Rejestracja: 19-03-2013, 21:35
Posty: 3
mlody1432 pisze:
Części będą pasować od swifta II i niektóre od baleno. Nie ważne czy samochód był przed liftem czy po.
Z lewej strony zmierz czy dochodzi napięcie do panelu sterującego i silniczka. Jeżeli szyba wypadła z prowadnic mogła być krzywo ustawiona lub się poluzować w elemencie mocującym ją do mechanizmu lub mechanizm.


a ten panel jak rozumiem znajduję się w drzwiach?
czyli , tak czy inaczej nie obejdzie się bez demontażu boczków?

dzięki i pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-03-2013, 21:23 
Offline

Rejestracja: 14-09-2012, 22:48
Posty: 157
Lokalizacja: Gierczyce
Panel znajduje się w drzwiach, ale nie trzeba demontować boczku żeby dostać się do kostki i zmierzyć napięcie. Wystarczy go podwadzić np. wkrętakiem i powinien ładnie wyjść.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-03-2013, 18:35 
Offline

Rejestracja: 19-03-2013, 21:35
Posty: 3
witam ponownie,
problem z szybami zostawiam na razie, ponieważ pojawił się poważniejszy problem. A mianowicie na zimnym silniku, przy przełączaniu biegów troszkę szarpie autem. Czy to sprzęgło? Czy może olej w skrzyni? Dodatkowo przy naciskaniu pedału sprzęgła, słychać wyraźny szum/dźwięk.
Wstępnie patrzyłem na cenę kompletów sprzęgła i co mnie zdziwiło to duże różnice miedzy japońskimi częściami np. exedy ok 550 zł ( nie wspomnę o luk, sachs) a valeo (znalazłem za 260 zł). Skąd taka różnica w cenie? Czy valeo jest słabe, nie da rady przy spokojnej jeździe?

pozdrawiam
Pawel


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]