Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 10:05

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-09-2012, 16:02 
Offline

Rejestracja: 10-09-2012, 18:04
Posty: 3
Witam!

Niedawno kupiłem Swifta 1.0 z gazem II generacji BRC. Samochód jest z '97 roku i tak szczerze powiedziawszy - dawno nikt w niego nie inwestował.

Mam problem z odpalaniem. W dzień kupna samochodu było ciepło. Na zimnym silniku odpalał na benzynie, a i na gazie potrafił.
Nastały chłodniejsze dni. Na benzynie już potrafił kilka sekund popiłować do odpalenia. Na LPG praktycznie nie było szans. Odpalanie na benzynie w dni chłodniejsze (poniżej 10st) potrafiło wyglądać tak: "piłowanie" 5 sekund, odpalenie na 1-2 sek. i wyłączenie. Za drugim, trzecim razem (lub przy dodaniu nieco gazu) potrafił utrzymać się na obrotach.

Punkt kulminacyjny to dzień wczorajszy gdy o 5:00 chciałem odpalić Swifta. Termometr pokazywał 1st. Za Chiny Ludowe autko nie odpaliło. Musiałem lecieć do mieszkania i wziąść kluczyki do naszego głównego samochodu.

No i moje pytanie: co mam sprawdzić, co warto wymienić?


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-09-2012, 19:22 
Offline

Rejestracja: 17-07-2012, 17:44
Posty: 73
Lokalizacja: Wrocław
Znam jedną metodę , musisz sie zaopatrzyć w kolege i najtańszy dezodorant , ściągnij filtr powietrza tak żeby było widać przepustnice , podczas odpalania kolega niech psiknie w przepustnice, na dezodorant wszystko odpali . , bo jeśli silnik jest sprawny mechanicznie to powinien odpalić od strzała , jeśli odpali to masz problem z mieszanką , uszczelnieniem dolotu , wtryskiem , ogólnie ze wszystkim może być problem co podaje paliwo z auta , bo na dezodorant pali . gorzej jesli nie załapie na dezodorant , wtedy swiece trzeba obejrzeć , sprawdzić sobie kompresje , ustawić zapłon i zawory bo czasem jakiś dziadek mógł sobie tam pogmerać .Jak czegoś nie zrozumiesz pisz na prywatny


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-09-2012, 21:15 
Offline

Rejestracja: 10-09-2012, 18:04
Posty: 3
sovik3b - dzięki! Niebawem sprawdzę...

Dzisiaj na stacji benzynowej przeżyłem szok. Mam w zwyczaju zawsze tankować samochody do pełna i dane wrzucać na motostat.pl. Zatankowałem Swifta i okazało się, że spalanie LPG w mieście wynosi... uwaga, uwaga... 10,6l/100km. W aucie czasami czuć gazem... Coś mi się zdaje, że zanosi się na grubszą rozbiórkę... :zly:

Dodam jeszcze, że mam dość specyficzny styl jazdy powodujący, że w moich samochodach uzyskuję często spalanie niższe niż... przewidział producent. W przypadku silnika 1.0 jest to wręcz niewiarygodne. Mam samochód z silnikiem 2.5 litra V6 i spala jedynie 1,5 litra więcej... Także gazu. ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-10-2012, 15:39 
Offline

Rejestracja: 10-09-2012, 18:04
Posty: 3
Problem z odpalaniem wynika z wypalonych świec i poszarpanych kabli zapłonowych...
Instalacja gazowa jest szczelna, wystarczyło wymienić filtr gazu. ;)
A duże spalanie, no cóż, okazało się, że mój specyficzny styl jazdy nie jest dostosowany do silnika zasilanego gaźnikiem... Zmiana stylu jazdy, obroty średnio 2000rpm i spalanie spadło do 7 litrów. ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]