Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 20:16

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-09-2009, 13:00 
Offline

Rejestracja: 19-07-2009, 12:30
Posty: 3
Lokalizacja: Kępno
Witam.
Jestem nowym posiadaczem Suzuki Splash w wersji 1.0 Club znaczy żona :).
Zastanawia mnie czy można podłączyć obrotomierz do tej wersji? może ktoś to już przerabiał?

Pozdrawiam Mateusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-09-2009, 11:35 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
1) Wątek powitalny:
viewtopic.php?t=3757&start=1575

2) Nikt nie przerabiał, ale zawsze można zostać pionierem ;)
Na pewno wystarczy podłączyć się we właściwym miejscu, ale do tego potrzebny będzie albo dobry (znający się na rzeczy) serwisant, albo instrukcja serwisowa + umiejący z niej korzystać 8)


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-09-2009, 11:50 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Widzę dwa potencjalne problemy:

- obrotomierz jest opracowany do jednostki 1,25 /przepatrzyłem ciut neta i wszystko na to wskazuje.../ a więc w zależności od miejsca poboru sterowania może nie działać lub powodować istotne zmiany parametru prądu w obwodzie, z którego weźmiesz sterowanie - ergo powodować np.wypadanie zapłonów :roll:,
- z całą pewnością będzie poważnie oszukiwał... stawiam szczególnie na zakres niskich obrotów...

Jeśli już musisz - zacznij od dobrego elektronika samochodowego z laptopem a nie jakimś badziewiem typu ELM-EUROSCAN czy podobnym :idea:


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-09-2009, 13:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Przejrzalem akurat oferty Suzuki na rynku Niemieckim i jak widze Splash 1.0 wystepuje tutaj w trzech wariantach wyposazenia: Basis, Club i Comfort. .
Tylko wersja Basis nie posiada tutaj obrotomierza:

http://auto.suzuki.de/auto/live/modelle ... ttung.html

Sczegolowo wyposazenie wszystkich wersji mozna zobaczyc w tutejszym cenniku:

http://auto.suzuki.de/auto/live/modelle ... sliste.pdf

Jestem raczej laikiem jezeli chodzi o elektronike, wiec nie potrafie niczego powiedziec na temat instalacji obrotomierza, ale albo jest to to samo urzadzenie
co w modelach z wiekszym silnikiem, a wiec instalacja jest mozliwa, albo istnieje rowniez druga wersja obrotomierza, koncypowana specjalnie do wersji 1.0.

Pozdrawiam - SX4ever


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-09-2009, 20:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-08-2009, 17:43
Posty: 38
Lokalizacja: Ochotnica Górna/Kraków
Na 100% można zamontować obrotomierz do każdego samochodu, który nie będzie oszukiwał. Właściciele Hyundai Atosów nie jeden raz podpieli obrotomierz, który nie był w ogóle oferowany (silnik 1.0).
Avalanche dobrze prawi. :)

_________________
Witold


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-05-2015, 09:57 
Offline

Rejestracja: 15-05-2015, 09:20
Posty: 8
Witam,
Wiem, że odgrzewam bardzo stary temat, ale nigdzie nie potrafię znaleźć informacji nt. montażu obrotomierza. Na allegro można bez problemów dostać taki obrotomierz z kablami - pytanie gdzie się go wpina i jak dobrać się do demontażu konsoli (a może wystarczy zdemontowac sam licznik? ).


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-05-2015, 17:53 
Offline

Rejestracja: 14-09-2012, 13:25
Posty: 161
Lokalizacja: mazowsze
lechunlx pisze:
Witam,
Wiem, że odgrzewam bardzo stary temat, ale nigdzie nie potrafię znaleźć informacji nt. montażu obrotomierza. Na allegro można bez problemów dostać taki obrotomierz z kablami - pytanie gdzie się go wpina i jak dobrać się do demontażu konsoli (a może wystarczy zdemontowac sam licznik? ).

I co zdejmowales konsole nad licznikiem? Troche sie ludze, ze tam lezy sobie gotowa wiazka do obrotomierza. Choc jak znam tandeciarstwo Suzuki, to pewnie nie. Z tego co kiedys patrzylem to nr katalogowy do 1.0 i 1.2 obrotomierza jest taki sam ;o


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]