Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 05-06-2024, 02:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-07-2009, 18:01 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Robię drugie już w tym roku podejście do Splasha dla żonki... ale po przejażdżkach modelami z motorkiem litrowym wykluczyłem go z zakupu.
Szukałem aut demo z silnikiem 1,25 - o dziwo nagle znacznie podrożały... oferowane późną wiosną w cenach 36.500 nagle sięgają w lipcu prawie 40 kilo zeta :szok:

Nawet wczoraj pytałem w dwóch serwisach, oferujących takie autka via Allegro... nie było rozmowy w kwestii negocjacji cen :!:

Postanowiłem rozejrzeć się wśród niezależnych dealerów. Ciekawi mnie, czy ktoś już korzystał z ich oferty :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-08-2009, 20:00 
Offline

Rejestracja: 01-03-2009, 11:22
Posty: 70
Lokalizacja: wielkopolskie
Możesz mieć problemy później z gwarancją! Podobno. Tak słyszałem (tj. gdzieś czytałem). Ceny podrożały więc wszystkie auta sprzedane.


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-08-2009, 20:59 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Myślałem o tym... ale sprowadzając nowy samochód od producenta korzystamy z gwarancji producenta a nie importera, tak mi się wydaje.
Ponadto w rozmowie z jednym z niezależnych dealerów uzyskałem informację, że mogę sobie zażyczyć odbioru samochodu w autoryzowanym salonie Suzuki i żadnego problemu z tym nie będzie... ciekawe :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-08-2009, 22:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
bluedog pisze:
Myślałem o tym... ale sprowadzając nowy samochód od producenta korzystamy z gwarancji producenta a nie importera, tak mi się wydaje

Zgadza sie i dlatego moga w przyszlosci wystapic problemy przy ewentualnych naprawach gwarancyjnych.
ASO moze po prostu odmowic, kierujac Cie do kraju z ktorego sprowadzono samochod.

Temat jest bardzo aktualny w Niemczech, bo ceny u niezaleznych importerow sa nieporownywalnie nizsze od cen autoryzowanych Dealerow,
a i okresy oczekiwania na samochod sa znacznie krotsze.

Suzuki Deutschland, odpowiednik Waszego SMP przejmuje gwarancje po dokonaniu procedury "rejestracji" danego pojazdu u siebie.
Aby tego dokonac musisz posiadac oryginalna ksiazke serwisowa kraju z ktorego zostal sprowadzony.
W ksiazce serwisowej musi byc ostemplowany przeglad wstepny dokonany jeszcze w kraju z ktorego zostal sprowadzony,
oraz wszystkie przeglady okresowe wynikajace z oryginalne ksiazki serwisowej pojazdu


W Niemczech, w odroznieniu do innych krajow nie ma w ksiazkach serwisowych obowiazkowego przegladu po 1.000 km, ale ten jest w tym przypadku wymagany.

Zgloszenie do "rejestracji" jest mozliwe tylko poprzez autoryzowanego Dealera Suzuki.

Jedynym rozsadnym rozwiazaniem pozostaje wiec zlecenie wykonania
serwisu 1.000 km w ASO i poproszenie o zgloszenie do zarejestrowania w SMP.
Reakcje moga byc rozne, wiec najlepiej najpierw porozmawiac z ASO i gdyby zaczeli sie "krzywic" pojechac do nastepnego
nie robiac jeszcze przegladu i nie tracac tym samym waznego argumentu.
Sama procedura takiej "rejestracji" jest bezplatna i dlatego ASO bedzie sklonne tego dokonac tylko liczac na nowego klienta.
Tak wyglada to w Niemczech, ale nie sadze aby w Polsce moglo byc inaczej.

W przypadku zakupu u niezaleznego Dealera nalezy wiec dopilnowac aby
jednoczesnie otrzymac od niego te oryginalna ksiazke sewisowa z ostemplowanym przegladem wstepnym


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-08-2009, 06:14 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Dzięki... rozmawiałem z jednym z serwisów Suzuki i powiedziano mi, że w przypadku sprowadzenia lub zakupu fabrycznie nowego auta w całej Europie nikt nie ma prawa odmówić naprawy serwisowej. O rejestracji mowy nie było ale być może serwis ten o tym nie wiedział, gdyż powstał stosunkowo niedawno.

Dziękuję Ci za istotne informacje, jeśli transakcja dojdzie do skutku, będę baczył na ową książkę serwisową 8)


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-08-2009, 09:22 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Hmm - miałem dziś telefon od "mojego" niezależnego dealera - otrzymał autka ale te "z góry" lory /w tym i dla mnie/ uszkodzone/zarysowane przez gałęzie lub inne elementy nad drogą... ponieważ muszę się dzielić z żoną jednym samochodem, zaproponowałem iż wezmę to auto po ewentualnej korekcie ceny.
Ku mojemu zaskoczeniu dealer zdecydowanie mi to odradził i zaproponował, że na czas kolejnego oczekiwania da mi gratis zastępcze auto, byle tylko nie ubierać się w ten uszkodzony pojazd - postawa sprzedawcy jak do tej pory mi się podoba ale także wydaje mi się, że Suzuki Poland zdecydowanie ich nie lubi i chyba "mój" dealer więcej o tym wie, niż chce powiedzieć :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-09-2009, 07:37 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Kolejna część moich żenujących przygód z Suzuki Motor Poland - bo to właśnie od nich "mój" dealer je sprowadza, tak więc wszystkie problemy z serwisem, których tak sie obawiałem, odpadają...

Oto wczoraj miałem odebrać wreszcie długo wyczekiwany samochód i... zonk. Okazało się, dla panów z Suzuki Motor Poland kolor biały i szary /grafitowy?/ to to samo!! :zly:

I wyobraźcie sobie, że nikt nie poczuwa się do winy - w papierach stoi "biały", z oznakowania fabrycznego /podobno/ wynika, że biały a na lorze stoi jakiś grafitowy :szok: A na koniec okazuje się, że nie potrafią zagwarantować mi Splasha w kolorze białym, mimo iż jest w ofercie... no może poza propozycją, by zapolerować albo pomalować uszkodzony w transporcie dach poprzedniego, zamówionego auta /sic!/ Spuszczę zasłonę milczenia na nazwę miejsca, w którym naprawę nowego auta zaproponowano i nawet nie zamierzano spuścić z ceny lub inaczej zrekompensować utratę wartości samochodu jeszcze przed transakcją.

Zatem pozdrawiam serdecznie panów z Suzuki Motor Poland - oświadczam, że kupię żonie tego Splasha nawet, jeśli będzie to w innym kolorze... i nie kupię go u autoryzowanego dealera, bo mógłbym przypadkiem trafić na ten pomalowany egzemplarz, którego nie chciałem :szalony:

A w przyszłości zastanowię się, czy nie zmienić marki, bo traktując w taki sposób nieautoryzowanego dealera pośrednio w taki sposób traktujecie mnie - potencjalnego klienta waszej sieci serwisowej, człowieka który do dziś pisał i mówił o SMP w samych superlatywach... do dziś...

Czas wymienić Lianę.... myślałem o Vitarze ale albo sprowadzę demo z Węgier /prawie tam mieszkam, więc no problem - tylko chodzenia więcej ale może w efekcie być krócej, niż za pośrednictwem SMP :!: / albo odczekam i kupię u tego samego niezależnego dealera, bo cena jest w istotny sposób korzystniejsza /najwyżej zamówię pół roku wcześniej - z zapasem na fochy SMP/ albo wreszcie zmienię markę, bo najzwyczajniej jestem wściekły jak cholera :!: :!: :sciana:

Czasy są ciężkie, konkurencja na rynku ogromna, facet płaci gotówką i.... nie panowie... nie wiem, czy nie napiszę wprost do Japonii - a co mi szkodzi! Siostra mieszka w Tokyo a szwagier pracuje dla Nissana, mam wiec gwarancję, że list zostanie odpowiednio przetłumaczony i dotrze, gdzie trzeba bo na dzis traktuję całą sprawę jak osobisty policzek :idea:


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-09-2009, 09:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12254
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
bluedog pisze:
albo wreszcie zmienię markę, bo najzwyczajniej jestem wściekły jak cholera

Nieeeee! To byłaby strata :(

Cytuj:
Siostra mieszka w Tokyo a szwagier pracuje dla Nissana, mam wiec gwarancję, że list zostanie odpowiednio przetłumaczony i dotrze, gdzie trzeba

Walcz.
Znajomy zlany przez polskie Mitsubishi zadziałał w japońskiej centrali i potem nasi prosili się, żeby łaskawie przyjechał i żeby mu zrobić samochód... . :haft:


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-09-2009, 10:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-11-2008, 17:37
Posty: 348
Lokalizacja: śląskie
faktycznie kolor biały i grafitowy bardzo się różnią:
www.suzuki.hu/pages/display/auto/modell ... okos_kepek
Trzymam kciuki!


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-09-2009, 11:21 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
No nie - rzekłbym, że różnicę widać gołym okiem :wsciekly:

Już pomijam fakt, że samochód ma co innego "w papierach" a co innego "w realu"... ciekaw jestem, jaki kod jest na tabliczce ale tego nie sprawdzałem osobiście, bo bliżej mi było do :toporek:


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-09-2009, 11:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-11-2008, 17:37
Posty: 348
Lokalizacja: śląskie
Kody kolorów Suzuki Splash 2009:
www.automotivetouchup.com/choosecolor/c ... search.y=7


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-09-2009, 13:22 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Tak - pierwsze to sprawdziłem po powrocie kody kolorów... nie ma możliwości pomylić białą perłę z innym kodem... brak mi słów... dam znać, co dalej, żeby się nam czateria nie zrobiła :skromny:


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-09-2009, 09:09 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Koniec gehenny... po zmianie koloru i gratisach za opóźnienie, moja małżonka stała się wczoraj właścicielką srebrnej strzały o takim wnętrzu

Obrazek

U niezależnego dealera - 2009, 1,25 w metalicu za 40 600 zeta 8) :!:


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-09-2009, 09:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12254
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
No, to gratulacje :)
:wino:

Szkoda, że nie ma gdzie ocenić salon :?


Czyżby były już czujniki parkowania?


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-09-2009, 13:32 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Cytuj:
Czyżby były już czujniki parkowania?

... nie - to gratis za zmianę koloru z niedostępnego białego na dostępny :lol:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]