Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 03-05-2024, 07:41

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30-03-2009, 10:09 
Offline

Rejestracja: 25-03-2009, 20:36
Posty: 5
Własnie wróciłem z Salonu Suzuki. I jestem zniesmaczony tym co sie dowiedziałem:

- splash nie jest dostępny w zadnym z interesujacych mnie kolorów i niewiadomo kiedy bedzie (niewiadomo co i w jakim kolorzy wyprodukuje fabryka). Na stoku tez nie ma moich kolorów. Nie ma mozliwosci zamówienia wybranego koloru.
- co gorsza - ponoc w wersji która zamierzalem kupic (club) wogole nie ma tych kolorów!!1
dlaczego wiec w katalogach oraz na stronach www nie ma takiej informacji???
- nie ma możliwości wyboru koloru tapicerki. promowana w katalogu oraz na www ładna niebiesko-turkusowa tapicerka nie jest dostępna...
- elemnty w kolorze srebrno-stalowym wewnątrz samochodu (dookoła panelu rozdzielczego, dookoła wlotów powietrza, srebnre klamki, czubek przekładni skrzyni biegów, itd) nie są dostępne w wersji club. DLACZEGO NIE MA TEGO W SPECYFIKACJI, w tabelce porównującej oba modele??? Gdybym zamówil cluba i bym sie tego dowiedział przy odbiorze - to nie wiem co bym zrobil. Przeciez własnie te elemtny dodają mu uroku!
- brak możliwości jazdy próbnej wersja CLub. Powód nieznany - taka polityka Suzuki. Prawdpodobnie (tylko się domyślam) kiepskie osiągi sa tego powodem.
- Brak możliwoście negocjacji cen...

Cóz - wyglada, na to że sobie daruje to auto. Jak juz mam wydać 40k, to chce aby mi sie chociaz to auto podobało.


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-03-2009, 10:58 
Offline

Rejestracja: 25-03-2009, 12:36
Posty: 4
Lokalizacja: EPA
Ja zamówiłem dla najlepszej z żon tydzień temu czerwonego Splasha Club u Kosickiego w Łodzi. Autko stoi na parkingu (czekają tylko na potwierdzenie zapłaty akcyzy w Urzędzie Celnym).

Jak zamawiałem to mieli takie Splashe na parkingu:
- czerwonego Club
- miedzianego Club
- turkusowego (i tylko ten ma turkusową tapicerkę w środku) (nie pamietam czy club czy comfort)
- zielonego Comfort z 2008 roku w 'promocyjnej cenie' cos kolo 37kpln.
Moze warto się u nich dowiedzieć?

Co do wykończenia wnętrza wersji Club, Te srebrne wstawki mi się nie podobają. Wg mojego gustu czarne wykończenie wokół konsoli środkowej wygląda lepiej.

Co do targowania, faktycznie - nic oprócz dywaników :(. Ale za tą starą cenę (34900pln) to w sumie nic lepszego nie byłem w stanie znaleźć.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-04-2009, 14:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-03-2009, 17:44
Posty: 22
Od kilku dni jestem posiadaczem Splasha 1.O. Wcześniej jeździłem Pandą 1.1. Porównując te dwa samochody, muszę przyznać, że Splash prezentuje się znacznie lepiej zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.
Splash w wielu elementach przewyższa Pandę. To, co szczególnie ważne dla mnie, to większy bak (45 l) w Splashu (Panda ma 36 l), mniejsze spalanie, wspomaganie kierownicy, klimatyzacja, elektryczne szyby, wygodne fotele i wiele jeszcze innych udogodnień. Są jednak i minusy. Ciężko wchodzą biegi (szczególnie 5), w Pandzie można było je zmieniać jednym palcem. Lusterko wsteczne utrudnia widoczność z przodu, zwłaszcza przy skręcaniu. Widoczność po lewej stronie kierowcy (gdy spojrzeć do tyłu) bardzo słaba. Dziwny sposób otwierania bagażnika (niewygodny): trzeba otworzyć kluczykiem wszystkie zamki od strony kierowcy, a potem (po zamknięciu bagażnika) znów je zamknąć. Wyświetlacz pod prędkościomierzem jest słabo widoczny (zwłaszcza w słoneczny dzień). Poza tym ciężko wcisnąć kluczyk w zamek drzwi. Ciekawostka - nie da się jechać samochodem bez włączonych świateł, niezależnie jak ustawimy pokrętło i tak światła mijania świecą. To tyle moich spostrzeżeń tak na gorąco.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-04-2009, 14:56 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Plusk pisze:
Ciężko wchodzą biegi (szczególnie 5), w Pandzie można było je zmieniać jednym palcem.

Wyrobi się ;)

Cytuj:
Dziwny sposób otwierania bagażnika (niewygodny): trzeba otworzyć kluczykiem wszystkie zamki od strony kierowcy, a potem (po zamknięciu bagażnika) znów je zamknąć.

A nie jest coś pokręcone z centralnym zamkiem/alarmem?

Cytuj:
Wyświetlacz pod prędkościomierzem jest słabo widoczny (zwłaszcza w słoneczny dzień).

Nie da się zrobić jaśniej?

No i w sumie gratulacje :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-04-2009, 15:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-03-2009, 17:44
Posty: 22
Co do centralnego zamka działa OK (zgodnie z instrukcją), autoalarmu nie mam. Trochę niewygodnie jest otwierać bagażnik, zwłaszcza, jak ma się w ręce zakupy, no ale nie wszystko musi być doskonałe. Jedyny zamek jest od strony kierowcy, nie wiem dlaczego.
Wyświetlacz (w kolorze czerwonym) ustawiłem na największe podświetlenie i tak słabo widać to, co się na nim wyświetla (porównuję do wyświetlacza w Pandzie, gdzie wszystko było wyraźnie widoczne).


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-05-2009, 08:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-03-2009, 17:44
Posty: 22
Czy u was też słychać dziwny dźwięk przy zmianie biegu z 1 na 2?


Na górę
Post: 28-07-2009, 16:22 
Offline

Rejestracja: 22-07-2009, 16:29
Posty: 1
W moim splashu 1.0 (przejechane ok. 4000km ) dziwne odgłosy od sprzegła przy jego wciskaniu tj. stuk przy wyciskaniu, "rzężenie" przy tzw. półsprzęgle. Po za tym nierówna praca silnika na biegu jałowym po rozgrzaniu silnika (nie, nie klima nie włączona). Trzeci i wsteczny bieg żle wchodzi. Dzieje sie tak od momentu zakupu. Zgłaszane do serwisu - taka konstrukcja sprzęgła, talki urok tego silnika tłumaczą.
bo


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-07-2009, 17:40 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
bo pisze:
stuk przy wyciskaniu, "rzężenie" przy tzw. półsprzęgle

i dalej pisze:
taka konstrukcja sprzęgła, talki urok

Chyba panowie mechanicy jakby się mijali z prawdą - poproś może o sprawdzenie łożyska wyciskowego... :szalony:


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-08-2009, 20:05 
Offline

Rejestracja: 01-03-2009, 11:22
Posty: 70
Lokalizacja: wielkopolskie
Nie siejcie defetyzmu!
Dobry samochód!


Na górę
Post: 12-08-2009, 16:55 
Offline

Rejestracja: 03-05-2009, 13:58
Posty: 70
Lokalizacja: Polska
bo pisze:
W moim splashu 1.0 (przejechane ok. 4000km ) dziwne odgłosy od sprzegła przy jego wciskaniu tj. stuk przy wyciskaniu, "rzężenie" przy tzw. półsprzęgle. Po za tym nierówna praca silnika na biegu jałowym po rozgrzaniu silnika (nie, nie klima nie włączona). Trzeci i wsteczny bieg żle wchodzi. Dzieje sie tak od momentu zakupu. Zgłaszane do serwisu - taka konstrukcja sprzęgła, talki urok tego silnika tłumaczą.
bo

Spokojnie, u mnie te objawy minęły po dotarciu, po 5-6 tys. kilometrów. Co do równej pracy silnika to trzeba pamiętać, że ten silnik ma 3 cylindry (tylko) i nie da się go wyważyć żeby pracował równiutko.
Ogólnie autko sprawuje się na 5+ :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]