Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-07-2019, 08:48 
Offline

Rejestracja: 30-01-2018, 11:29
Posty: 9
Suzuki: Splash
Hej,

wydaje mi się, e od dłuszego czasu mam probelm z pompą paliwa w moim Splashu 1.0. W listopadzie 2018 spaliła mi się pompa - prawdopodobnie od jazdy na rezerwie. Oddałem auto do mechanika za którym nie przepadam, wystawił diagnozę i wymienił pompe. Jako jedyny był dostępny bez czekania miesiąc w kolejce. W szczegóły naprawy nie wchoodziłem, i to był błąd.

W lutym zaczęły się problemy. Po przejechaniu krótkiego odcinka, np. do sklepu auto czasami nie odpalało. Kręciło kręciło i tyle. Myślałem, że coś ze świecami więc wymieniłem. Nic to nie dało. Koniec końców na holu wylądowałem u mechanika, któy normalnie robi mi naprawy. Znalazł zwarcie w alarmie, pozbył się go i auto przez 2 tygodnie hulało. Niestety problem wrócił, mechanik odciał alar i załamał ręce. Diagnoza - pompa paliwa znowu często się nie uruchamia. Czemu? Tego nie wie nikt. Udało się dojechać do mistrza, który wymieniał pompe. Pogrzebał, nic nie znalazł, stwierdził, zę pompa na pewnoo. Może sterownik silnika, może czujnik wału, może przekaźnik ale on nie wie. Pytałem co za pompe zamontował - to ani nie ma faktury, ani nie pamięta.

Wylądowałem u elektromechanika - wymienił przkeaźnik pompy i od tego momentu auto odpala za każdym razem. Gdzie ktwi problem? Mianowicie po dłuższym, kulkugodzinnym postoju przy odpaleniu auto całe się trzęsie, odpala ledwo ledwo, silnik ewidentnie nie ma tyle mocy ile powinien mieć. Tak się dzieje tylko po dłuższej przerwie i przy pierwszym uruchomieniu.

Elektromechanik przeczyścił co mógł, badał ciśnienie w pompie i wychodzi na to, że pompa podaje 2 bary zamiast 3. I tu może tkwić problem.

Ja powiem szczerze nie wiem co robić - kupować wkład pompy i robić od nowa, jechać do ciecia który robił pompe i go przycisnąć o ile to cokolwiek da?


Na górę
Post: 09-07-2019, 11:56 
Offline

Rejestracja: 30-10-2018, 09:45
Posty: 19
Suzuki: SPLASH 1.0
Przerabiałem podobne cyrki z pompą w Vectrze C, wszystkie tanie zamienniki (a pewnie taki Ci wsadził) są o kant d... rozbić. Pierwszy działał 3 miesiące, drugi nie cały rok. Potem kupiłem wkład z pompa boscha i problem się już nigdy nie pojawił. Więc albo dobry firmowy zamiennik, albo używka w dobrym stanie.
Co do tego magika, teoretycznie pompa jeżeli kupił nową jest na gwarancji, Ty też masz gwarancję na wykonaną naprawę. O ile dostałeś jakikolwiek rachunek i nie było to robione na szaro, musi Ci to zrobić w ramach gwarancji.


Na górę
Post: 09-07-2019, 21:31 
Offline

Rejestracja: 30-01-2018, 11:29
Posty: 9
Suzuki: Splash
Mam na paragonie pozycję - pompa paliwa i wymiana pompy paliwa także pocisnę gościa.

A pompa Magneti Marelli będzie ok, taką mi zaproponowali w dosyć dobrym sklepie z częściami.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]