Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:48

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16-10-2014, 20:00 
Offline

Rejestracja: 14-09-2012, 13:25
Posty: 161
Lokalizacja: mazowsze
Witam,

ja rozumiem, ze Splash to auto japonskie a to niewysoka nacja, ale tego, ktory zaprojektowal te skrzynke bezpiecznikow w srodku auta powinni zaczac przymusowo leczyc na glowe :-D Nie dosc, ze skrzynka jest pod poszyciem deski nad nogami, to jeszcze przymocowana po lewej stronie tak, ze trzeba miec naprawde krzywa.... wroc skosna glowe, zeby cos przy niej zrobic.

Na pocieszenie w skrzynce pod maska dali szczypczyki i zapasowe bezpieczniki :-D to mi troche nerwy opadly.

A Was co wkurza w Suzuki?

Tak musialem sie wyzalic sorry & pozdro.


Na górę
Post: 04-12-2014, 19:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-11-2011, 16:17
Posty: 118
Lokalizacja: Puławy
polonus pisze:
Witam,

ja rozumiem, ze Splash to auto japonskie a to niewysoka nacja, ale tego, ktory zaprojektowal te skrzynke bezpiecznikow w srodku auta powinni zaczac przymusowo leczyc na glowe :-D Nie dosc, ze skrzynka jest pod poszyciem deski nad nogami, to jeszcze przymocowana po lewej stronie tak, ze trzeba miec naprawde krzywa.... wroc skosna glowe, zeby cos przy niej zrobic.


Można zdjąć osłonkę, która jest na dole deski , po lewej stronie od kierownicy i wtedy jest chyba trochę lepiej.
Zaglądałem, bo chcę w jednej zaślepek zrobić gniazdo USB do zasilania smartfona.
Na razie jest gwarancja :|


Na górę
Post: 06-12-2014, 20:37 
Offline

Rejestracja: 14-09-2012, 13:25
Posty: 161
Lokalizacja: mazowsze
Poszycie zdjalem cale, bez tego bym musial chyba 5. letniego syna prosic.... pewnie nawet bylby chetny :D


Na górę
Post: 08-12-2014, 22:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-11-2011, 16:17
Posty: 118
Lokalizacja: Puławy
polonus pisze:
Poszycie zdjalem cale, bez tego bym musial chyba 5. letniego syna prosic.... pewnie nawet bylby chetny :D

Obawiam się, że coś by mogło nie działać ;)
Całą deskę ?!


Na górę
Post: 08-12-2014, 22:54 
Offline

Rejestracja: 14-09-2012, 13:25
Posty: 161
Lokalizacja: mazowsze
miras_68 pisze:
polonus pisze:
Poszycie zdjalem cale, bez tego bym musial chyba 5. letniego syna prosic.... pewnie nawet bylby chetny :D

Obawiam się, że coś by mogło nie działać ;)
Całą deskę ?!

Az taki wywrotowiec nie jestem, dokladnie zdjalem poszycie nad nogami. BTW orietuje sie ktos moze jak usunac czesc deski nad licznikiem predkosci. Na allegro mozna kupic caly kawalek z obrotomierzem, ciekawe czy w 1.0 Suzuki wycielo koncowke kostki od tegoz ;)


Na górę
Post: 20-08-2016, 19:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-11-2011, 16:17
Posty: 118
Lokalizacja: Puławy
Spalił się bezpiecznik główny przy klemie - 80A - czy ktoś próbował wymieniać? Bo w instrukcji napisane,że tylko w serwisie. Zrobiłem obejście i działa, ale w instrukcji napisali, że spali mi się Splash :?


Na górę
Post: 22-08-2016, 18:58 
Offline

Rejestracja: 14-09-2012, 13:25
Posty: 161
Lokalizacja: mazowsze
miras_68 pisze:
Spalił się bezpiecznik główny przy klemie - 80A - czy ktoś próbował wymieniać? Bo w instrukcji napisane,że tylko w serwisie. Zrobiłem obejście i działa, ale w instrukcji napisali, że spali mi się Splash :?

jak zrobiłeś obejście to tak może być :D a poważnie ja bym wymienił i jak się nie przepali nowy to pewnie będzie działać w przeciwnym razie elektryk :/


Na górę
Post: 27-08-2016, 14:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-11-2011, 16:17
Posty: 118
Lokalizacja: Puławy
Problem wynikł z mojej pomyłki, tym bardziej jestem na siebie wściekły :zly:
Sprawa polega na tym, że nie jest to jeden bezpiecznik, ale cały zespół kilku bezpieczników - dokładnie 5. Główny ma 80A, ale są jeszcze 2 też po 80A i 2 po 50A i raczej nie ma możliwości wymiany jednego :roll:

Tak to wygląda: https://1drv.ms/i/s!AtYkXiMTdCYAgvwNsCsCzbCWoUk6ZQ

Widok od góry: https://1drv.ms/i/s!AtYkXiMTdCYAgvwO7U4fhsb5XvALHQ

Klema plusowa przykręcona jest u dołu po prawej, a bezpiecznik główny jest po lewej.
Aby pojawił się prąd w samochodzie po spaleniu głównego trzeba połączyć stronę prawą z lewą, najlepiej przez bezpiecznik 80A
Na początku zrobiłem go z kostki i odpowiednio dobranego kawałka drutu miedzianego z przewężeniem, teraz mam założony bezpiecznik MIDIVAL 80A, ale najchętniej wróciłbym do oryginalnego rozwiązania.

W elemencie z boku znajdują się jeszcze kolejne bezpieczniki. Okienka są tak skonstruowane, że można tylko je założyć, ale zdjąć to już raczej nie ;)

https://1drv.ms/i/s!AtYkXiMTdCYAgvwPaPejNI_-hMUmJg

Pod względem elektrycznym jest to zespół 5 bezpieczników jeden zacisk i blacha stykowa
Przy okazji najbliższego przeglądu w serwisie zapytam ile to by kosztowało.
Następnym razem będę uważał i nie śpieszył się :)


Na górę
Post: 21-09-2016, 20:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-11-2011, 16:17
Posty: 118
Lokalizacja: Puławy
Tak to wygląda przed założeniem czerwonej osłonki http://imgur.com/4I8YWaB


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]