Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 05-06-2024, 05:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-12-2011, 16:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-10-2011, 07:32
Posty: 21
Od dłuższego czasu męczy mnie stukanie, pukanie słyszalne z przedniego koła od strony pasażera. Większe dziury wybiera normalnie - wytłumiony pojedynczy odgłos, ale jadąc po małych dziurach jak np bruk, albo nasze polskie "pofalowane" asfaltówki, stukanie jest głośne, ale nie metaliczne i jak dla mnie nie do zniesienia - jakby miało mi zaraz koło odlecieć. Mam wrażenie jakby nie było "zsynchronizowane" z dziurą, tylko jakoś bez składu i ładu stukało i pukało. Podjechałem dziś do mechanika, zostawiłem auto i przed chwilą dowiedziałem się, że kolumna kierownicza ma mały luz i to dlatego... Nie znam się na autach i w sumie można mi wcisnąć każdą awarię, dlatego pytam się czy to jest możliwe? Kolumna kierownicza jest po lewej stronie a puka z prawej przecież... Czy można to jakoś dodatkowo sprawdzić? Dodatkowo zauważyłem gdy popadało trochę śniegu i leżał taki nierówno ubity, że maksymalnie skręcając w lewo, stuki było wyjątkowo słychać, natomiast w prawo raz po raz coś stuknęło...


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-12-2011, 09:26 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Trudno powiedzieć... gdyby odgłos miał pochodzić od przekładni kierowniczej, to określenie "mały luz" ma się do tego nijak... lata praktyki podpowiadają mi, że jak coś stuka i diabli wiedzą co i gdzie, to łącznik stabilizatora albo gumy /uchwyty/ stabilizatora :roll:

Jak zawsze radzę - jedź do ASO, zazwyczaj takie chochliki mają rozpracowane...


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-01-2012, 19:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-10-2011, 07:32
Posty: 21
Trzech mechaników, stacja diagnostyczna - wszyscy rozkładają ręce... Hmm... chyba trzeba zacząć wymieniać wszystko po kolei... od czego zacząć? Trochę dziwi mnie to wyjątkowo głośne stukanie przy skręcie w lewo, a gdy skręcam w prawo to znacznie ciszej i mniej...


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-01-2012, 20:51 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Gdy skręcasz koła kierowane, kat pochylenia sworznia zwrotnicy powoduje, ze auto nieznacznie unosi sie do góry /przód/... stuk może mieć więc związek z uniesieniem nadwozia w przodzie pojazdu... trzeba zajrzeć pod auto i zobaczyć, co się luzuje w chwili skrętu albo jakie elementy wtedy się stykają... tak mi do głowy właśnie przyszło...


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]