Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 15:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-05-2012, 22:02 
Offline

Rejestracja: 07-05-2012, 22:22
Posty: 7
Lokalizacja: Częstochowa
Cześć wszystkim!
To mój pierwszy post, nie licząc przywitania w specjalnym wątku. Jestem szczęśliwym posiadaczem Jimnego 2004 od dwóch tygodni. Dziś wrócił z konserwacji podwozia. Ma tylko jedno plastikowe nadkole, fabryczne (wąskie), z przodu po lewej. Pan konserwator bardzo namawiał mnie do założenia pozostałych nadkoli. Pokazał mi wielką dziurę za przednimi kołami, która sięga właściwie do zawiasów drzwi (wsadziłem tam rękę). Nadkole zawsze w jakimś stopniu (może nawet w sporym stopniu) zmniejsza ilość błota/śniegu/soli, które koło do tej dziury wrzuca.
Nigdzie jednak nie mogę znaleźć nadkoli do Jimnego! Nie pytałem jeszcze w ASO, ale podobno szerokie są lepsze od fabrycznych wąskich.

W związku z tym mam dwa pytania: 1. Czy warto zakładać nadkola, czy lepiej jeździć bez nich? 2. Czy szersze nie ocierają o opony przy sporych skokach zawieszenia?

Będę jeździł w teren lekko-średni. Przeróbek zawieszenia nie będę robił ani większych opon nie zamierzam zakładać.

Pozdrawiam,

Carpenter


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-06-2012, 04:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2007, 21:03
Posty: 533
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
W Polsce, nikt nie robi nadkoli do jamnika, są tylko drogie w ASO na zamówienie. Jeżeli będziesz zjeżdzał z asfalu, nie warto, bo w sytuacjach skrajnych można uszkodzić. Pod nadkolami będzie się zbierał brud i wilgoć.
Lepszym rozwiązaniem jest wypiaskowanie i zabezpieczenie warstwą elastycznego tworzywa http://www.line-x.pl/. Zróć uwagę jeszcze na wnękę bagażnika ( tam gdzie jest podnośnik ) to jedno z miejsc najszybciej korodujacych w tym roczniku.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-06-2012, 07:21 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Też pomyślałem o plastidipie - dobra rzecz.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-06-2012, 14:14 
Offline

Rejestracja: 07-05-2012, 22:22
Posty: 7
Lokalizacja: Częstochowa
Dzięki Wam za informacje. Po tym co napisaliście zaczynam się skłaniać do samodzielnego zmajstrowania jakiejś mini osłonki na to feralne miejsce za kołem i umocowania jej być może przy pomocy tych cudownych preparatów, o których nie wiedziałem! Byłem dziś w ASO. Jedno nadkole do przodu kosztuje 239 zł. Do tyłu 346 zł. Skąd oni biorą te ceny?!


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-06-2012, 21:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2007, 21:03
Posty: 533
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
Z importu :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]