Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 01-06-2024, 08:46

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19-01-2012, 12:49 
Offline

Rejestracja: 04-05-2011, 13:48
Posty: 20
Witam, problem jest taki że jak zimny w lecie było to dużo mniej uciążliwe, to zaraz po zapaleniu odrazu gaśnie chyba że pedałem gazu podniosę i utrzymam obroty od 1.5tys/min lub więcej i tak powiedzmy przez 30sec i potem powoli odpuszcze to ledwo nie zgaśnie a jakbym puścił gwałtownie to zgaśnie i potem sprawia wrażenie zalanego bo zapala się nieraz check engine ale jak się chwilę pomęcze i przegazuje autko puści chmurkę dumu i jest ok, jak auto ciepłe to zero problemów ? gdzię zaglądać co może być nie tak ? dodam że świece nówki, zresztą pali bardzo dobrze ... :roll: :?:

Posiadam Jimny 1.3 kat 16V 2001r


Na górę
 Tytuł: luzna uwaga:-)
Post: 02-02-2012, 22:51 
Offline

Rejestracja: 29-09-2011, 15:57
Posty: 21
hej, ja tak kiedys miałam ale w innym aucie 1,6 benzyna...zrobilam tak pedalem kilka razy, tak naprawde porzadnie, jakbys go chcial za przeproszeniem "wydmuchac" i "przedmuchac" i...przestalam tankowac na tanich stacjach...to bylo z 7 lat temu, przeszlo, niestety nie znam sie na mechanice, ale moj rano to wchodzi na 2 tys-2,5 tys obrotow i jak ruszam to mam wrazenie ze mi zgasnie, ale rura i do przodu, a na swiatlach jak jeszcze taki zimny tez dorzucam pedalem paliwka, nie ma problemów zadnych, a jak widzimy zima tega...z benzyna ruszaj od razu, nie stoj, lepiej jak grzeje sie podczas jazdy, diesel musi stac i sie grzac.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-02-2012, 21:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-10-2011, 15:25
Posty: 63
Lokalizacja: Koszalin/Darłowo
ja u siebie zauważyłem pływanie na wolnych obrotach ale mysle ze to wina silnika krokowego jezeli taki występuje w jimny w tygodniu jadę do mechanika co mi lpg zakładał niech z tym walczy:)

_________________
pozdro


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-05-2012, 20:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
wyczyścić przepustnicę porządnie i dokładnie


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-05-2012, 22:07 
Offline

Rejestracja: 04-05-2011, 13:48
Posty: 20
zrobione, przeczyszczenie pomogło tylko częściowo bo zrobiło się płynniej ale jednak ssania wyraźnego jak zimny i potem obniżenia nie było widać wyraźnie i okazuje się że padło to co jest w tam zalane w tym czujniku/regulatorze powietrza co jest bezpośrednio pod czujnikiem przepustnicy - bo auto podłączone do komputera nie reagowało wogóle na zmianę obrotów a powinno więc to jakiś el. elektroniczny w tym czujniku. Nowa część 1500zł w ASO, oczywiście nabyłem używkę w kwocie ok 160zł i sprawa załatwiona czyli na zimnym poodpaleniu ok 1500 obrotów a potem powoli spada i jest jak się rozgrzeje ok 800-850 bo nie widać dokładnie na tej podziałce. 8)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]