Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 04-06-2024, 07:20

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-01-2012, 07:19 
Offline

Rejestracja: 19-08-2011, 20:58
Posty: 14
Lokalizacja: Przemyśl
Witam!
W ostatnich kilku dniach pojawił mi sie problem nastepujący a wczoraj i dzisiaj rano to już dość mocno to wystapilo.
Otóz w tej chwili u mnie panuje temperatura -18 -20 stopni mrozu.
Jimny silnik 1,3 , gaz sekwencyjny. 2005 rocznik napędy włączane z deski rozdzielczej - przyciski.
I w czasie jazdy na 4 biegu, napęd przedni chwilowo wlączony(szosowy), bo uprzednio wyjeżdżałem z zaśnieżonej ulicy. W pewnej chwili podczas jazdy ( w benzynie) samochód nagle stanął "dęba" . Nie można przyspieszyć. Przeredukowałem z 4 b biegu na 3 bieg. A potem tylko 2gi bieg. Szybko przełaczylem na gaz.
Instalacja gazowa właozona w 2009 roku - nowa.
Tak trwało jakieś kilka minut. Az wreszcie zaskoczył.
Co to znaczy.
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-02-2012, 20:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-10-2011, 15:25
Posty: 63
Lokalizacja: Koszalin/Darłowo
Ja katuje już III auto na instalacji z tego co opisujesz wynika iż nie dostaje silnik dawki paliwa, może przyczyną tego być:
1- "kasza" w baku paliwa zatyka zasilanie, trzeba przedmuchać i oczyścić bak, daje sie wszczególności przy ujemnych temp.
2- układ zasilania paliwa jest nie drożny np filtr paliwa,
rozumiem iż na gazie auto jeździ dobrze, nie przerywa i nie szarpie.
pozdr


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-02-2012, 20:39 
Offline

Rejestracja: 19-08-2011, 20:58
Posty: 14
Lokalizacja: Przemyśl
No właśnie, faktycznie może być to , lecz wczoraj jeździłem wpierw na benzynie a potem na gazie i mimo prawie tej samej niskiej temperatury - 20 nad ranem (samochód garażuję) a póżniej popołudniu jechał bez zarzutu. Lecz napewno postawię go na przegląd. Kolega sugerował mi, że silnik nie był dostatecznie rozgrzany i stąd te problemy.
W kazdym razie wrażenie podczas jazdy było dość nieprzyjemne.No cóż to niestety zima i ma swoje prawa.

Uzupełnię, że takie zachowanie samochodu było jak jechałem i na paliwie i na gazie.
Oczywiście jestem otwarty na wszelkie porady bardziej doświadczonych ode mnie uzytkowników auteczek Jimny.

Dziękuję za sugestię i pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-02-2012, 22:50 
Offline

Rejestracja: 19-08-2011, 20:58
Posty: 14
Lokalizacja: Przemyśl
No dzisiaj apogeum horroru. Stanął dęba na światłach jak jechałem do pracy. Oczywiście zgasł. Ale po odpaleniu ruszył, oczywiscie pojechał jakos na gazie, lecz tylko 2 i 3 bieg. Kolega mój własicicel warsztatu samochodowego w trakcie jazdy próbnej (prowadził auto) naocznie stwierdził co i jak na własnej skórze.
Na poczatku autko płynęło z prędkością "światła" :D , lecz w penym momencie ujawniły się objawy "choroby". I znowu 2 i 3 bieg tylko.
Doszliśmy jak narazie do wniosku po obserwacji pracy silnika, że to kwestia świec (NGK). Objawy jakby nie palił na któryś cylinder. Wymieniane w lecie przez tego od którego kupiłem auto.Wstawiam auto w poniedziałek do warsztatu.
A wogóle temperatura u mnie jakby nie było dzisiaj - 21 stopni.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-02-2012, 20:00 
Offline

Rejestracja: 05-09-2011, 19:16
Posty: 24
Lokalizacja: ZŁOTÓW
Podobne objawy mogą dawać niesprawne przewody WN (przebicie sprawdź czy "świecą"). Nie musisz od razu wymieniać wystarczy że pryśniesz je na próbę jakąś izolacją w spraju (silikonową,wazelinową) .Powinno pomóc na jakiś czas .


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-02-2012, 08:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
to nic nie da bo jimny ma cewki :) do cewki idzie niskie napięcie a cewka przy każdym cylinderku zamienia to na wysokie napięcie :) wiec kicha:)

ale są inne sposoby , np kupić jedną świecę i podmienić , zobaczyć rożnicę,

Trzeba sprawdzić cewkę.... bo to cewka może być felerna. W manualu jest opis jak ją sprawdzić :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]