Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:10

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16-10-2011, 18:36 
Offline

Rejestracja: 04-05-2011, 13:48
Posty: 20
Witam, problem dotyczy słabego ogrzewania ... tzn wszsytkie suwaki działają ok, wskazówka temp rośnie powoli do połowy i sie utrzymuje, ale jak dam grzanie na max i nadmuch to przy nagrzanym silniku, czy stoje czy jadę daje tylko takie letnie powietrze ... uważam że powinno być cieplej, dodam że wymieniłem zapobeigawczo termostat i nic nie dało... jak jest u was ? jakieś sugestie ? co może być nie tak i jak ? |Jimny 1.3 16V, 2001r cabrio. :?


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-10-2011, 20:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2007, 21:03
Posty: 533
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
Może nagrzewnica nie jest drożna ( można spróbować przepłukać układ z dodatkiem preparatu np. płynu do płukania chlodnicy KLEEN-FLO http://www.kleenflo.pl/plyny-eksploatacyjne
Suwaki nie otwierają do końca kanałów nadmuchowych.
Układ jest zapowietrzony.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-10-2011, 10:45 
Offline

Rejestracja: 04-05-2011, 13:48
Posty: 20
też podejrzewam nagrzewnice ... kwestia czy tym preparatem nie uszkodzę chłodnicy bo ponoć aluminiowa i byłoby z deszczu pod rynne ... może ktoś potwierdzić moje obawy i jak się ewentualnie za to zabrać :?


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-10-2011, 13:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2007, 21:03
Posty: 533
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
Dużo łatwiej wymienić chłodnicę niż nagrzewnicę.
Obawiam się, że nie masz wyboru ( tzn. jest wymiamna nagrzewnicy )


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-10-2011, 06:49 
Offline

Rejestracja: 04-05-2011, 13:48
Posty: 20
no niby tak, jednak jak nie pomoże i jeszcze zaszkodzi to i chłodnice będe miał do wymiany a dodatkowe koszty są nie wskazane .... a zakładając że się podejmę i dokopię do tej nagrzewnicy(chociaż jeszcze nie wiem jak) to czy da się jak jest jakaś zasyfiona rozebrać i po prostu przeczyścić ? czy po prostu jest nie rozbieralna ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-10-2011, 07:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2007, 21:03
Posty: 533
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
KapI pisze:
no niby tak, jednak jak nie pomoże i jeszcze zaszkodzi to i chłodnice będe miał do wymiany a dodatkowe koszty są nie wskazane .... a zakładając że się podejmę i dokopię do tej nagrzewnicy(chociaż jeszcze nie wiem jak) to czy da się jak jest jakaś zasyfiona rozebrać i po prostu przeczyścić ? czy po prostu jest nie rozbieralna ?

Bardzo zgrabnie to napisałeś ( jak się dokopiesz ).
Wymaga to niestety rozmontowania deski i wyjęcia całego panelu nagrzewnica/wentylator. Oczywiście wszystko jest możliwe, ale praca naprawdę mozolna. Osobiście jednak sprawdziłbym wszystkie klapki w tym panelu i potem starał sie przepłukać układ. Jak byś potrzebował to mam nagrzewnicę, ale z uszkodzoną obudową wentylatora. Wyślę za pobraniem w cenie przesyłki.


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-10-2011, 14:06 
Offline

Rejestracja: 04-05-2011, 13:48
Posty: 20
Podpowiedzieli mi w serwisie suzuki żeby najpierw spróbować wlać do układu chłodzenia 0,5l octu i uzupełnić wodą i tak trochę polatać dopiero potem zabrać się jak nie pomoże za nagrzewnicę i tak pewnie zrobię. Jak nie pomoże do będe kopał na weekendzie tę deske rozdzielczą(może podpowiedz jak zacząć ją rozbierać).


Ps. Co do nagrzewnicy wysłałem prv. ;-)


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-12-2015, 16:22 
Offline

Rejestracja: 22-11-2015, 16:01
Posty: 6
Witam odświeżę trochę temat. Otóż objawy mam identyczne jak kolega KapI, ale. Wywierciłem otwór w obudowie nagrzewnicy i co mnie zdziwiło nagrzewnica jest gorąca(mam do niej dostęp od dołu), a z otworu, który wywierciłem wydobywa się gorące powietrze. Stąd moje pytanie. Czy możliwe jest, że na nagrzewnicy coś leży, jak to miało miejsce w samuraiach?. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, mianowicie dolny wąż od chłodnicy jest zimny mimo tego, że silnik osiągnął temp 90 stopni. I o co chodzi?


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-12-2015, 12:35 
Offline

Rejestracja: 25-06-2015, 07:20
Posty: 5
sprawdź termostat


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-12-2015, 16:38 
Offline

Rejestracja: 22-11-2015, 16:01
Posty: 6
No sprawdziłem ten termostat i faktycznie był do D. Otwierał się dopiero(i to tylko trochę) jak woda zaczynała wrzeć. Po wymianie jest ok. Tzn. nie grzeje jakoś super rewelacyjnie, ale jest lepiej. Na wiosnę jak się zrobi cieplej to spróbuje przeczyścić jeszcze nagrzewnicę.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]