Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 22-05-2024, 04:24

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-07-2009, 09:48 
Offline

Rejestracja: 05-07-2009, 08:45
Posty: 4
Lokalizacja: okolice Poznania
Witam wszystkich.

Mam Suzuki Jimny z silnikiem k9k, przebieg dopiero 24 tyś. Silnik , elektronika jest Renaultowa, auto bez wyświetlacza komputerowego. Dotychczas zero problemów, ładna praca motoru.
No to trasa 200 kilometrów.
W czasie ulewy zjechałem na parking by przeczekać . Po chwili zgasł! Ot tak.
Sprawdzanie bezpieczników, filtrów, paliwa, odpięcie aku, co sie da w polu. Kręci - nie zapala. Dziwne zachowanie kontrolki świec. Na hol, do elektro mechanika ( przesympatyczny Pan z Zagania) , 2 różne dia kompy. Brak oprogramowania do Jimka, ale loguje sie bez problemu na Clio i inne modele. Brak błędów. Więc diagnoza pała tylko wstępna że sterownik lub immobilaizer.
stoi teraz bidula na podwórku i czeka na poniedziałek, szukać trza speca albo serwis suzuki, kolejne 50 km dalej ( choć tam to prędzej popsują jeszcze więcej )

Coś proponujecie? Udać się do renaulta czy suzuki, Jimków z tym silnikiem jak na lekarstwo, więc będą się uczyć suzusy mechaniory na moim portfelu.

A może ktoś coś wie?


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-11-2009, 12:25 
Offline

Rejestracja: 21-09-2006, 12:35
Posty: 432
Lokalizacja: Wisła
A jak wygląda sprawa z drugim zestawem kluczyków? Może bateria się wyładowała i immobilizer ma wrażenie, że auto jest kradzione?

Ja miałem w Ignisie dwa razy taki przypadek. Wziąłem zastępczy zestaw kluczyków i nie mam na razie problemów. Jak pojawią sie znowu problemy to odwiedzę zegarmistrza i wymienię baterię. :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-01-2010, 23:23 
Offline

Rejestracja: 19-01-2010, 23:06
Posty: 3
Lokalizacja: lubuskie
Witam
Kolega miał identyczny problem no i okazało się po wielu wielu grzebusiach że paliwko było do duszy i trzeba wymienić wtryski. Ten typ tak ma że wystarczy by jeden był zapierdzielony i już nigdzie się nie pojedzie.
pozdrawiam


Na górę
Post: 20-01-2010, 07:26 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2006, 15:52
Posty: 774
Lokalizacja: Białystok
dagu pisze:
W czasie ulewy ...



Ja myślę, że tu jest klucz do rozwiązania zagadki. Jakoś te nowe diesle nie lubią wilgoci, podobno francuskie szczególnie, ale to tylko pewnie plotki. ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-01-2010, 08:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12243
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Do 2011 Francuzi już nie będą dostarczać diesli dla Suzuki ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]