Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 21-05-2024, 13:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13-04-2009, 18:25 
Offline

Rejestracja: 22-10-2008, 18:05
Posty: 1
Witam Serdecznie Wszystkich.

Od niedawna jestem użytkownikiem Jimniego Diesel 1.5 DDIS o mocy 65km. Przy niskich obrotach (do ok.2200 obr/min) zwłaszcza na drugim biegu dochodzą z tylnej części karoserii bardzo nieprzyjemne drgania. Czym to może być spowodowane? Czy ktoś jeszcze spotkał się z podobną historią? Chyba to nienormalne zachowanie?jak to zlikwidować. Czy podniesienie mocy i momentu obrotowego poprzez zamontowanie chipa może pomóc? Proszę o poradę.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-04-2009, 14:17 
Offline

Rejestracja: 15-04-2009, 09:12
Posty: 10
Lokalizacja: Wybrzeże
Witam. Uważam, że nie ma sensu chipowania takiego silnika. Zapewne da się to zrobić ale korzyści z tego faktu będa znikome i raczej nie poprawi to osiągów samochodu zarówno w terenie jak i na asfalcie. Poza tym nie będzie to z korzyścią dla pozostałych elementów typu napędy czy skrzynia biegów. W Jimnym dopuszczalne są sporadyczne stuki, puki i stękania :D natomiast drgania podczas jazdy świadczą o jakiejś niesprawniości i raczej nie sa normalne. Stawiałbym na przeniesienie napedu. Może jakieś luzy się pojawiły?


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-01-2010, 23:29 
Offline

Rejestracja: 19-01-2010, 23:06
Posty: 3
Lokalizacja: lubuskie
Witam
w moim Jimnym jest identycznie i nawet doładowanie chipem nie pomogło jeśli chodzi o likwidację wibracji na 2 biegu. Natomiast jeśli chodzi o moc to zdecydowana poprawa.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-02-2010, 21:11 
Offline

Rejestracja: 18-02-2010, 21:07
Posty: 3
moze drgania powoduja opony(jesli wystepuje to podczas jazdy)?

W moim samochod przy odpowiedniej predkosci wpadal w drgania i wyszlo ze opona jest nierowna


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-03-2010, 08:58 
Offline

Rejestracja: 21-03-2010, 08:52
Posty: 2
Lokalizacja: Łódź
Witam. Podłączę się.. Wczoraj nabyłem 1.0 z 82r. Auto od ok 50km/h wpada w straszne wibracje, ewidentnie czuję drgania wału. Sprzedający mówi, że kłopot zaczął się od momentu podniesienia przedniego zawieszenia (tył nieruszany) Proszę o sugestie. W samochodzie naprawdę trudno wytrzymać i mam wrażenie że za chwilę rozleci mi się cała buda...


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]