Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 18:47

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-12-2021, 19:10 
Offline

Rejestracja: 31-12-2021, 17:21
Posty: 1
Suzuki: Jimny
Jestem nowy tutaj wiec na początek witam wszystkich.
Pierwsze pytanie dotyczy przednich amortyzatorów w Jimnym 1.3 2000r. ( może i troszke mało info ale to auto teścia) tydzień temu wymieniałem amortyzatory przednie i przy wymianie napotkałem problem gumy u góry amortyzatora w miejscu gdzie przykręca się go do ramy przelatywały przez otwór w ramie to tak powinno być ? ja zrobiłem to w ten sposób ze dałem podkładkę gumę podkładkę otwór w ramie znowu podkładkę gumę i podkładkę zdjęcie poglądowe. wcześniej guma przelatywała przez otwór i latało to wszystko od podkładki do podkładki.
Załącznik:
SmartSelect_20211231-185407_WhatsApp.jpg

Drugie pytanie.
Tylne zawieszenie wydaje mi sie że coś tam jest nie tak bo odbój z tyłu praktycznie dotyka ramy szczelina miedzy odbojem a ramą to na grubość 1-2cm tak to powinno wyglądać czy sprężyny z amorami do wymiany. Proszę podpowiedzcie mi jak mam to zweryfikować?
Teściu ma tam jakiegoś mechanika ale chłop jest moim zdaniem dziwny bo auto było u niego na ogólnym przeglądzie takim rocznym coś tam porobił jakieś gumy w zawiasie wymienił a a sprawy z amortyzatorami nie zauważył.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 04-01-2022, 15:25 
Offline

Rejestracja: 05-01-2014, 20:39
Posty: 162
Lokalizacja: Bełchatów
Przedni amortyzator jest oky..co do tylnych odboi jeśli są fabrycznej długości to zazwyczaj powinno być kilka centymetrów odstępu od korpusu mostu...chyba że ktoś zamontował odboje przedłużane lub na wskutek wyeksploatowania siadły już sprężyny ,lub rama zgniła i się przegieła .

_________________
Jimny 1.3 VVT 2005... Grand Vitara II 2.0 2005


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]